Garmin Edge 500

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Garmin Edge 500

Postprzez Maxwel » Cz, 18 mar 2010 7:44

Witam

Temat nie tyle chyba dotyczy Garmina EDGA 500 ale to jest mój pierwszy sprzęt tej firmy i od razu mam kilka pytań. Po pierwsze to czas treningu który na wykresach nie uwzględnia zatrzymania stopera. Kilka razy zdarzyło się podczas treningu zatrzymać stoper czy to ręcznie czy to poprzez auto pauzę i czas treningu np. w Garmin Connect jest ok ale na wykresach zawsze jest widoczna "dziura" tam gdzie jest pauza. Niektóre programy "dzienniczki treningowe" interpretują czas treningu jako całość razem z pauzą. drugi temat to czy istnieje plugin do SportTraka dla nowego typu plików które zostały zastosowane w między innymi tych Garminach .fit ?
Maxwel
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 18 mar 2010 7:18

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez cpuks » Pt, 19 mar 2010 22:56

Czesc

Zaczne troche od tylu:
Aby miec cos co bedzie zrozumiale dla innych aplikacji wpierw musisz uzyc Garmin Connect - kiedy dodasz swoj workout i bedzie on juz tam w serwisie masz opcje eksportu np jako GPX - to juz chyba bedzie pasowalo, jesli potrzebujesz jeszcze innego formatu uzyj TCX Convertera i przeksztalc swoj GPX w inny format pliku.
Co do pierwszej czesci pytania - hmm trzeba by poszukac na forums.garmin.com w sekcji EDGE 500 jak to ma wygladac, mi rowniez (korzystalem z auto pauzy i recznej pauzy) Garmin Connect pokazuje OK.

A tak swoja droga jak sie sprawuje Edge 500 ? Bo narazie strasznie duzo bledow w oprogramowaniu jest, rob czesto kopie swoich terningow bo Edge potrafi je uszkodzic nagle, potrafi sie niezle zawiesic takze przy tym. Ale generalnie ja jestem zadowlony - i powinno byc jeszcze coraz lepiej.

I mam do Ciebie pytanie bo chce zglosic request do Garmina - dzis wieczorem wracalem z treningu i robilo sie juz szaro - pomyslalem sobie ze dobze by bylo gdyby mozna bylo ustawic czas wlaczenia podswietlenia - normalnie mam wylaczone ale wieczorem przydalo by sie gdyby to zrobilo sie automatycznie o zadanym czasie bo nie jest zazwyczaj zbyt bezpiecznie cale menu przechodzic jadac na szosie z naszymi polskimi "kierowcami".

Jesli masz jakies pytania jeszcze to smialo pisz postaram sie pomoc.
cpuks
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn, 21 gru 2009 20:24

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez miecho » Pt, 19 mar 2010 23:35

W SportTracks w Preferencje->Wyświetlanie->Analizy są dwie opcje:
Uwzględnij czas przestojów i całkowity dystans
Uwzględnij czas stopera w podsumowaniu
.
Jeżeli jest zaznaczony Uwzględnij czas przestojów i całkowity dystans na wykresach pokazują się dziury.
SportTracks postój wyznacza na podstawie granicznej prędkości, którą należy sobie wpisać dla odpowiedniej kategorii treningów w
Wybierz widok->Kategorie->Kategorie treningu->Postój (km/h)
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez Maxwel » N, 21 mar 2010 19:12

Dzięki Miecho za pomoc o to mi dokładnie chodziło a w sumie to używałem tych opcji jednak jakoś nie chciało to działać gdyż nie miałem określonego parametru w kategoriach. Jeśli chodzi o post Cpuks to wiem, że można eksportować w GC do różnych formatów jednak one nie zawierają wszystkich parametrów które zawiera .fit. np. temperatura i są pewne problemy kiedy używasz 500 z piastą PowerTap ale nie będę się teraz o tym rozpisywał bo to temat na osobny post. Co do samego urządzenia to zgadzam się z Tobą, że to niesamowicie niedopracowane pod względem oprogramowania urządzenie aż nie chce się wierzyć, że taka firma pozwoliła sobie na wypuszczenie naprawdę dobrego pod względem funkcji sprzętu bez stabilnie działającego softu. Zawieszanie się, gubienie plików problem z GC gdy trening ma więcej niż 4,5h ojj ale już koniec marudzenia trzeba cierpliwie czekać na pewno to poprawią bo kolarze z Garmin Transitions mogą się zdenerwować ;-)
Maxwel
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 18 mar 2010 7:18

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez SII » Pn, 12 kwi 2010 20:38

Witam

Mam to cudo i mam z nim pewne problemy.
Po zmianie wersji oprogramowania na najnowszą powstał mi problem.
Jednostki miary ustawione są na metryczne, a dystans pokazuje w milach :( , prędkość w km/h.
Co jest tego powodem, nie mogę sobie z tym poradzić. Może ktoś pomóc ?

pzdr
SII
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 07 kwi 2010 18:04

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez miecho » Wt, 13 kwi 2010 0:02

W którym miejscu pokazuje Ci dystans w milach? W polu danych na ekranie Edga? Masz tam jednostkę ft a później mi?
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez SII » Śr, 14 kwi 2010 16:20

Tak, w tym miejscu, pomimo, że w Ustawieniach wskazany jest system metryczny.
SII
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 07 kwi 2010 18:04

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez miecho » Śr, 14 kwi 2010 19:01

No ciekawe... Może hardreset pomoże. A jak nie to do Gramina trzeba zgłosić.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez olpi » N, 16 maja 2010 12:21

Witam
Nie chcę zakładać nowego wątku więc skorzystam, że ten ma taki ogólny tytuł.
Moje pytanie dotyczy paska na rękę z mocowaniem pod Edga 500. Gdzieś wcześniej widziałem zdjęcia z gościem, króry miał przypiętego edga jak zegarek. Nie mogę teraz sobie przypomnieć gdzie i nie mogę znaleźć.
Może ktoś z Was wie czy to ten sam pasek, który jest wyposażeniem dodatkowym do Forerunnera 310XT?
Gdzie można coś takiego w Polsce kupić?
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez cpuks » N, 16 maja 2010 14:33

W Polsce nigdzie tego nie ma, ale na amazon jest -> http://www.amazon.com/Garmin-010-11215- ... 599&sr=8-3

A zdjecie pewnie bylo z tej recenzji -> http://www.dcrainmaker.com/2009/11/garm ... eview.html

Tak przy okazji - fotki na aukcji Edge 500 uzytkownika apex24 to ukradzione fotki wlasnie z powyzszej recnezji - zglosilem to na allegro ale nie ja jestem strona sporu a autor zdjec stwierdzil ze mu przykro i ma nauczke zeby watermarki robic :(
cpuks
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn, 21 gru 2009 20:24

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez szy » N, 16 maja 2010 16:29

cpuks napisał(a):A zdjecie pewnie bylo z tej recenzji -> http://www.dcrainmaker.com/2009/11/garm ... eview.html


O, się chłopak napracował. Fajny link, dzięki.

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez olpi » N, 16 maja 2010 17:37

>>cpuks
Dzięki bardzo, dokładnie o to mi chodziło.
Kiedyś jak się zastanawiałem czy edge 500 czy Forerunner 310XT, trafiłem na na te recenzje a teraz nie umiałem tego znaleźć.
Dzięki również za link na Amazon.
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez olpi » Pn, 17 maja 2010 19:17

Witam ponownie
Dotarł do mnie disiaj Edge 500 :D Fajna zabawka. Trochę się pobawiłem i zainstalowałem najnowszy soft. Nie wszystko jednak jest dla mnie "jasne".
Czy posiada ktoś może instrukcję w języku polskim do tego urządzenia?
Kupowałem w polskiej sieci dystrybucyjnej. W informacji było, że w komplecie jest polska instrukcja ale niestety nie było jej.
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez miecho » Pn, 17 maja 2010 21:46

Patrząc do angielskiej instrukcji Edga 500 na stronie Garmina (pomijając funkcje mapowe Edga 705) to obsługuje się bardzo podobnie jak starszego brata czyli 705-tkę. Jak masz jakieś wątpliwości to możesz śmiało pytać - na pewno znajdzie się ktoś kto pomoże. Od tego jest Garniak :).
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin EDGE 500

Postprzez olpi » Śr, 19 maja 2010 5:43

@dzięki miecho
Faktycznie część funkcji działa podobnie w Edgu 500 jak w 705.
Niektóre opcje trochę zubożone w stosunku do 705 inne ciut rozszerzone. Ogólnie przez analogie można rozszyfrować angielską instrukcję(chodzi o specyficzne wyrazy i idiomy zastosowane przez Garmina).
Sama instrukcja jak to u Garmina nie rozpieszcza nas nadmiarem informacji i sposobem podania ich. Mnie garminowskie instrukcje rozczarowują.
Ogólnie obsługa urządzenia dość prosta i intuicyjna. Trochę gorzej z Tym co trzeba zmieniać przez komputer ale i do tego dojdę :) .
Wczoraj dla zasady zgłosiłem reklamacje u sprzedawcy odnośnie braku instrukcji w języku polskim. W odpowiedzi usłyszałem, że taka instrukcja dopiero jest pisana i być może pod koniec tygodnia po pomyślnej weryfikacji zostanie mi dostarczona na maila. Poczekamy, zobaczymy.
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Następna strona

Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości