Powitanie i prośba o poradę dot. wyboru nawigacji turyst.

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Powitanie i prośba o poradę dot. wyboru nawigacji turyst.

Postprzez ostatniawpinka » Śr, 07 lut 2018 11:44

Cześć!
Chciałam się przywitać jako nowa użytkowniczka forum. Bardziej biegam w terenie niż wędruję, ale proporcje są zmienne.

W temacie poruszania się z nawigacją w nieznanym i nieoznakowanym terenie jestem trochę zielona (to nie to co bieg po taśmach na ultramaratonie). Mój projekt na lato przewiduje samodzielną wyprawę do Norwegii, gdzie będę pokonywać ok. 250 km w terenie (częściowo biegiem i częściowo marszem). Część trasy to szlaki (slabo oznakowane), część off-trail a część to drogi. Będę miała track gpx tej całej trasy podzielony na 4 odcinki, wgrany do zegarka garmin fenix3, ale poradźcie z czego jeszcze mogłabym skorzystać, żeby się tam nie zagubić.
Być może pierwsze pytanie będzie głupie ale kto pyta, nie błądzi. Czy wystarczy ten fenix 3 i papierowa mapa jako back-up, czy lepiej kupić/wypożyczyć garmin etrex10/ etrex30 z wgraną mapą, albo jakąś aplikację w telefonie zamontować.
Chodzi mi o możliwość wgrania mojej trasy do takiego urządzenia i wolałabym nie polegać wyłącznie na jednym fenixie 3 bo jak padnie to klops :) No i muszę mieć bardzo dokładną mapę :)
pozdrawiam
ostatniawpinka
Newbie

Re: Powitanie i prośba o poradę dot. wyboru nawigacji turyst.

Postprzez nightman » Cz, 08 lut 2018 12:23

Chyba sporo tutaj na forum już było napisane w podobnej kwestii ( dokładność map, żywotność i dokładność ustrojstw, kompaktowość, przydatności w terenie/drodze itp - kwestia przeczytania i dopasowania do własnych potrzeb.
Widzisz, jedni lubią małe kompaktowe urządzonka, inni lubią mieć pod ręką "cegłę". Ot jedni powiedzą "małe jest piękne i poręczne" a inni są zadowoleni z "cegieł", którymi można przy okazji komuś przywalić.
ostatniawpinka napisał(a):poradźcie z czego jeszcze mogłabym skorzystać, żeby się tam nie zagubić.

Nie jechać...
nightman
Newbie

Re: Powitanie i prośba o poradę dot. wyboru nawigacji turyst.

Postprzez GPS Maniak » Cz, 08 lut 2018 13:39

Ślad w zegarku, przy odpowiednim zoomie w zasadzie nie daje szans na zabłądzenie, ale jak to mówią "strzeżonego", więc jakiś dodatek z systemem GPS na pewno się przyda.
Zakładając, że to ma być tylko awaryjny dodatek do Fenixa, postawiłbym na jakąś apkę w smartphonie. Dowolną, ale nie jest tajemnicą, że na naszym forum prym wiedzie to: http://www.locusmap.eu
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
GPS Maniak
Radny

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?