eTrex 32x - wątpliwości

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

eTrex 32x - wątpliwości

Postprzez Wujek z Pagody » Wt, 07 sty 2020 2:13

Cześć! Rozważam kupno Etreksa 32x. Mam jednak kilka wątpliwości:
1) Czy można do niego podłączyć czujnik tętna? Czy tylko czujnik Garmina czy także czujniki innych firm (mam Polara)? Czy po podłączeniu Etrex może wyświetlać aktualne tętno i strefy tętna?
2) Czy można instalować nie-Garminowe mapy? Czy są problemy z polskimi znakami? Myślałem o mapach OpenMaps.
3) Czy nawigacja ma komunikaty głosowe (np. "skręć w lewo")?
Wujek z Pagody
Newbie

Re: eTrex 32x - wątpliwości

Postprzez Zachu » Wt, 07 sty 2020 10:34

Najprościej wejść na stronę producenta czy któregoś sklepu i masz wszystko opisane.
1 oczywiście że można, czujniki są obsługiwane ANT+ jeśli masz takie innego producenta to powinny działać
2 można ale nie tak łatwo viewtopic.php?f=2&t=18689&start=15
3 nawigacje turystyczne nie są do samochodu i nie "gadają", mają tylko sygnał pikania przy zwrotach i komunikat na ekranie
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez Wujek z Pagody » Wt, 07 sty 2020 12:56

Na stronie producenta widnieje jedynie informacja, że Etrex współpracuje z "kompatybilnymi" czujnikami. Nie ma informacji, które są kompatybilne, a czytałem na jakimś angielskim forum, że niektóre czujniki (mimo, że ANT+) nie sa wykrywane przez Etreksa.

Czy wiadomo czy Etrex 32x wyświetla strefy tętna? Tej informacji także nigdzie nie znalazłem, włącznie z podręcznikiem Etreksa. Przykład jak to wygląda w Polarze.

Dziękuję za inne informacje. Przydały się, szczególnie ta o obchodzeniu blokady map.
Wujek z Pagody
Newbie

Postprzez sdsyc » Wt, 07 sty 2020 15:18

Tu jest informacja o zgodnych akcesoriach, także czujnikach tętna
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/669215#accessories
Auto: N1200T + LA/JV patch + CNE Lifetime + UMP (było N250)
Nadgarstek: Epix + OSM Freizeikarte + UMP (był Fenix)
W telefonach: Locus / Brouter, 7Ways + UMP, OSM (było OsmAnd, Oruxmap, viago)
sdsyc
Radny

Postprzez Zachu » Wt, 07 sty 2020 22:16

To nie jest odbiornik sportowy, samochodowy, rowerowy czy morski. To jest do wędrówki.
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez Wujek z Pagody » Śr, 08 sty 2020 0:39

Zachu napisał(a):To nie jest odbiornik sportowy, samochodowy, rowerowy czy morski. To jest do wędrówki.

A konkretnie? Wiesz jak obsługuje czujniki, których obsługę ma wymienioną w opisie i instrukcji? Wiesz jak jest wyświetlana informacja o tętnie? Wiesz czy wyświetlane są strefy tętna?

sdsyc napisał(a):Tu jest informacja o zgodnych akcesoriach, także czujnikach tętna
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/669215#accessories

To jest informacja o dostępnych czujnikach Garmina. Nie jest tam napisane, że są to jedyne obsługiwane czujniki. Chociaż tak rzeczywiście podejrzewam. Na forum zaglądnąłem, żeby potwierdzić lub zaprzeczyć swoim przypuszczeniom.
Wujek z Pagody
Newbie

Postprzez wodzirej » Śr, 08 sty 2020 2:09

Jeden bezpłatny telefon (ze stacjonarnego) i uzyskasz odpowiedzi na wszelkie pytania:

"Aby uzyskać pomoc i pomoc techniczną, odwiedź nasze Centrum pomocy, gdzie znajdziesz najczęściej zadawane pytania i numery telefonów pomocy technicznej

Phone Telefon: +48 22 116 80 06
Phone Telefon: 00 800 441 24 54*

*Zwracamy Państwa uwagę na konieczność wybrania dwóch zer w numerze telefonu. Numer bezpłatny dla połączeń wykonywanych z linii stacjonarnych. Niektórzy operatorzy telekomunikacyjni (w szczególności telefonii mobilnej) mogą naliczać opłaty za połączenia z numerami 00 800 dlatego też, prosimy sprawdzić rzeczywisty koszt połączenia u Państwa operatora."

https://www.garmin.com/pl-PL/company/contact/
F6, OR 750, Edge Explore, etrex 30x, Nuvicam, Virb XE
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
wodzirej
Bywalec

Postprzez Wujek z Pagody » Cz, 09 sty 2020 17:29

Na infolinii Garmina dowiedziałem się tyle co z jego stron i z tego forum, czyli niewiele. Brak konkretnych informacji o mapach czy obsłudze czujników, jedynie ogólniki. Na infolinii jednak przynajmniej nie marudzili jak tutaj, że wszystko jest w sieci.
Wujek z Pagody
Newbie

Postprzez Zachu » Cz, 09 sty 2020 20:20

Nie obraź się ale sam marudzisz jak stara baba. Masz czujnik idziesz do sklepu sprawdzasz, kupujesz.
Obrazek
Zachu
Radny

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?