Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Postprzez grzes » Cz, 16 mar 2023 11:11

Cześć
Dotychczas miałem Oregona 550. Używałem go: w aucie 4x4 (dawno temu - teraz do tego jest Overlander), na szlakach pieszych, oraz na MTB. Do tego w zestawie Basecamp i TopoPL do planowania. Obecnie Explore z racji Overlandera i Fenixa6 (jak biegam w nieznanym terenie).
EKran dotykowy w Oregonie przestał domagać, narożniki mocno nie reagują na dotyk co mocno utrudnia używanie.

Chcę go wymienić i tu zaczęły się rozterki, bo wybór jest spory.
Wziąłem pod uwagę 66i lub Montanę 700i.
67i pokazała się wczoraj, ale cena trochę spora w stosunku do 66i a technicznie nie widzę jakiś znaczących różnic.
Waham się pomiędzy 66i (ręczniak i dobra cena ok 2kzl) - jednak Montana nie daje mi spokoju, bo kusi większym ekranem, mogę używać alternatywnie w samochodzie - aczkolwiek tu mam Overlandera ( lubię go i nie chce sprzedawać).

Czy oprócz wielkości ekranu Montana ma jakąś przewagę nad 66I ?? tak z praktyki.
I druga kwestia jaka jest wygoda używania ręczniaka z przyciskami ? Zakładam że trasy planuje w Basecampie lub GarminExplore i wrzucam gotową do urządzenia. Ale czy jest opcją ewentualnie wyznaczyć pkt na 66i i do niego nawigować ? CZy jest to mocno skomplikowane ?
Zakładam że ręczniak ma zastąpić Oregona, czyli celem jest turystyka piesza, i MTB. Oraz egzotyczne kierunki - Azja, Afryka, BliskiWschód gdzie jakoś się trzeba poruszać, i kontakt z rodziną mieć i stad kwestia posiadania InReach.

Cena stanowczo po stronie 66i i najbardziej ku niemu się skłaniam, ale pozwoliłem sobie założyć wątek bo nie wiem czy coś mi nie umyka. Wiem z doświadczenia, że często chcąc coś kupić napalamy się nie widząc minusów danej rzeczy.
Dzięki.
grzes
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 24 mar 2010 15:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Postprzez roro » Cz, 16 mar 2023 13:23

grzes napisał(a):EKran dotykowy w Oregonie przestał domagać, narożniki mocno nie reagują na dotyk co mocno utrudnia używanie.
Chcę go wymienić i tu zaczęły się rozterki, bo wybór jest spory.
Wziąłem pod uwagę 66i lub Montanę 700i.

Zadzwoń do serwisu Garmin, dowiedz się jaki odbiornik Ci zaproponują
w ramach naprawy pogwarancyjnej z ryczałtowym kosztem "naprawy".

Pogwarancyjna naprawa polega na wymianie odbiornika i opłacie.

Zwyczajowo proponują nowszy model odbiornika z tego samego segmentu odbiorników.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Postprzez Zachu » Cz, 16 mar 2023 16:07

Montana 700 to nie kwalifikuje się na ręczniaka :)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Postprzez grzes » So, 18 mar 2023 16:17

Taki duży ręczniak…
grzes
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 24 mar 2010 15:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Postprzez Stacja » Cz, 14 mar 2024 10:39

I co wybrałeś? Miałem podobny dylemat i też brałem identyczne urządzenia pod uwagę. Wziąłem Montanę 700.
Przekonało mnie to, że dzięki dużemu ekranowi na Montanie można planować trasy na urządzeniu , nie jest konieczny do tego komputer.
Urządzenie planowałem używać na codzień , jak normalna nawigację i okazało się , że 700 nie ma zainstalowanej mapy samochodowej tak jak ma to 700i i 750i. I już pierwszy zgrzyt...
Stacja
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 14 mar 2024 10:31

Re: Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Postprzez grzes » Pt, 15 mar 2024 9:53

Hejka,
Ja wziąłem 66i.
Na razie jeszcze nie używałem w praktyce, chcę do niego topoPolska wrzucić i powinno być ok.
grzes
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 24 mar 2010 15:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Postprzez grzes » Pt, 29 mar 2024 6:32

ja w końcu uruchomiłem 66i.
dzisiaj pierwszy chrzest bojowy w górach.

Udało się zsynchronizować "coś" z Garmin Explore, i odniosłem wrażenie, że jeśli chodzi o ergonomie i użytkowość aplikacji to Garmin został z tyłu. Nie było to intuicyjne, ślad przerzuciłem, ale nie do końca wiem jak.
Z drugiej strony, próbowałem również wrzucić go do Oregona - i tu poległem. Wrzucałem poprzez BaseCamp i sie nie udało. W BaseCamp widziałem plik *.gpx zarówno w katalogu na PC, jak i pamięci wewn. Oregona (wyświetlanej na PC) ale już w samym urządzeniu nie byłem w stanie go znaleźć :-(
Zastanawia mnie czy fakt że plik był przygotowany w Mapy.cz i eksport do gpx mógł mieć jakiś wpływ ?
grzes
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 24 mar 2010 15:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Postprzez Marko » Pt, 29 mar 2024 12:49

grzes napisał(a):Zastanawia mnie czy fakt że plik był przygotowany w Mapy.cz i eksport do gpx mógł mieć jakiś wpływ ?

W eTrexie 30x wczytuję ślady z Mapy.cz bez problemu, więc nie sądzę, by Oregon 550 sobie z nim nie radził.
Nie korzystam z Basecampa, lecz wrzucam ten plik na kartę SD do katalogu Garmin/GPX.

Trzeba jednak pamiętać, że pliku z Mapy.cz należy szukać w śladach. Dodatkowo, jeśli zapisaliśmy sobie w folderze ze śladem jakieś waypointy i wyeksportowaliśmy do jednego pliku GPX, to one również są wczytane.

P.S. Bywam w Gliwicach, więc mogę pomóc to ogarnąć.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Postprzez roro » Pt, 29 mar 2024 14:11

grzes napisał(a):Z drugiej strony, próbowałem również wrzucić go do Oregona - i tu poległem. Wrzucałem poprzez BaseCamp i sie nie udało. W BaseCamp widziałem plik *.gpx zarówno w katalogu na PC, jak i pamięci wewn. Oregona (wyświetlanej na PC) ale już w samym urządzeniu nie byłem w stanie go znaleźć :-(
Zastanawia mnie czy fakt że plik był przygotowany w Mapy.cz i eksport do gpx mógł mieć jakiś wpływ ?

Jeśli wysłałeś z Base Camp plik .gpx, sprawdź nawę pliku w pamięci odbiornika,
wysłany ślad powinien mieć nazwę Track.gpx lub Track z dodanym znacznikiem 0,1,2....
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Wybór ręczniaka - następca Oregona 550

Postprzez grzes » Pt, 05 kwi 2024 4:07

Dzieki za podpowiedz być może tu lezy problem, sprawdze to.
grzes
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 24 mar 2010 15:55
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości