Który Nuvi?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Który Nuvi?

Postprzez epkchmiele » N, 03 cze 2012 20:12

Zachu napisał(a):piotrek.sz
@ popej zawsze smatfony były bardziej wydajniejsze i lepsiejsze tylko funkcjonalność jest zupełnie inna niż Nuvi z aktywnym uchwytem.
Ja mam BT w aucie i nie tylko ja, po kontakcie z telefonem dotykowym mam takie uwagi.
Wybierz numer bez patrzenia na telefon przy 140 km/h? Na klasycznym telefonie z przyciskami, odnalezienie 8 czy 5 jest banalne. Przytrzymuje klawisz i dzwonie. Jak mam dzwonić z Nuvi to juz trochę absorbuje uwagę. Równie dobrze można łapać pikietaż ;)
Jak się trafi upierdliwa Pani z banku, co dzwoni co godzinę to też może zakłócić jazdę i niepotrzebnie zasłonić widok węzła.
W smartfonach, wszystko jest pięknie gdy mamy dostęp do sieci, możemy wyszukać w google punkt czy usługę. Jak sieć znika kończy się bajka i zostajemy w głuszy. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Dzięki Zachu za ostrzeżenie, ale ja doceniam te forum . Mapa nie znika podczas połączenia bo na mapie pojawia się odnośnik i można miłą panią odrzucić , odnośnik jest tak duży że i przy 140 km/h się trafi i jest wtakim miejscu że nie zasłania mapy. Wybieranie numeru jest proste bo zrobiono taką grafikę , ja kożystam z ulubionych czyli trzeba nacisnąć kafel tak około 1,5cm X 7 cm , czyli trafię przy 140 km/h. Wejście do ulubionych jest jednym kliknięciem. No wybieranie numeru przy 140 nie polecam , ale też można bo klawiatura zajmuje około 3/4 ekranu. Co nie zmienia faktu że przyciski są lepsze. Ja nie reklamuje tego telefonu tylko podpowiadam koledze jakieś inne rozwiązanie takiego trochę innego telefonu , z którego ja jestem bardzo zadowolony.
Ale masz rację , że można odnieść takie wrażenie , że nie doceniam , tylko nie taki miałem cel. Od razu się wytłumaczę , że chciałem pokazać że to nie to samo co zwykły telefon. Eran 3,5 cala jest dla mnie wystarczający , ale wydaje mi się żeby mieć lepszy komfort trzeba mieć większy już 3,7 cala robi różnicę , coś za coś 5 cali nie schowam do kieszni . Jeśli miałbym wybierać między m10 a a10 to pewnie bym wybrał m10 ze względu na ekran i polaryzator , bardzo bym żałował kompasu który jest w A10 :D
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 832
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Który Nuvi?

Postprzez GPS Maniak » N, 03 cze 2012 20:16

sdsyc napisał(a):
epkchmiele napisał(a):Mentalność na tym forum jest taka że navigacja na telefonie jest be.

A wcale nie ;-)

Ja też nie mówię, że jest be. Tyle, że poza "zaletami" tego rozwiązania typu: zamiast wyjmować Nuviego z bocznej kieszeni drzwi, wyjmuję smartphona z kieszeni koszuli - wiem, wiem jestem złośliwy :wink: widzę też pewne drobne ułomności tego rozwiązania np. związane z wybieraniem numerów etc. Zresztą dokładnie z tego samego powodu patrzę nieco podejrzliwie na odbiorniki GPS z BT. Pisałem o tym m.in w tym wątku: Kiedy swojego czasu pojeździłem trochę z 760-tką zestaw głośno mówiący via nawigator wydawał mi się to bardzo dobrym rozwiązaniem. Tyle, że w tzw. "gorące dni", kiedy co chwilę telefonowali do mnie klienci Nuvi-760 był był bardziej telefonem niż nawigatorem i ta "komfortowość" sprzętu "two in one" była dla mnie mocno wątpliwa. O podobnym problemie ("pani z banku") wspomina Tomek Zachu.

Summa summarum różnice między rozwiązaniami typu "all in one" i urządzeniami dedykowanymi nie polegają chyba na obiektywnej wyższości jednego rozwiązania nad drugim (niezależnie w jaką stronę będziemy na to spoglądali) ile od subiektywnych preferencji oraz warunków eksploatacji. Zresztą identyczny problem mamy w przypadku wykorzystania odbiornika GPS w aktywnej turystyce. Wyższość turystycznego Garmina nad smartphonem czy vice verca objawia się w zależności od tego jaki rodzaj turystyki uprawiamy, w jakim terenie etc. etc.

Temat rzeka ... :D

EDIT:
epkchmiele napisał(a): Wejście do ulubionych jest jednym kliknięciem.

A jak wywołasz ulubione widzisz wówczas mapę?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Który Nuvi?

Postprzez epkchmiele » N, 03 cze 2012 20:29

He, he,to było złośliwe :D
Pewnie że nie widzi mapy , ale kliknięcie na np. Lechu natychmiast przechodzi do mapy. Inaczej to działa podczas wytyczonej trasy bo w przypadku niemożności wybrania ulubionego np. zajęte ręce automatycznie przechodzi do mapy. Ja kiedyś ustawiłem żeby sms można było czytać podczas jazdy ale szybko to ustawiłem jak producent wymyślił.
edit konkretnie mogę napisać że kiedy się wybierze trasę to telefon zamienia się w navi, jest opcja tryb bezpieczny która powoduje że nawet jeśli się wyjdzie z mapy to nie można nacisnąć żadnej ikonki oprócz tych od nawigacji , Wygląda to tak że pulpit jest czarny a podświetlone są tylko te od nawigacji
@GPSManiak zgadzam sie dlatego nie piszę tego żeby cos uznać za dobre lub gorsze, uważam że mamy różne potrzeby, kolega już wybrał , a ja go wcale nie będę przekonywał, on to widzi inaczej. Dobrze jest jak się opisze dokładnie , mnie trochę poniosło bo na forum nuvifon został porównany do noki z ovi , nie bezpośrednio ale jednak . Więc chyba moja praca nie poszła na marne.
Ostatnio edytowano N, 03 cze 2012 20:49 przez epkchmiele, łącznie edytowano 1 raz
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 832
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Który Nuvi?

Postprzez popej » N, 03 cze 2012 20:40

Zachu napisał(a):Co raz bardziej się przekonuje do "podróży" Garmina. Nie musi przeliczać 1200 km tylko najbliższy odcinek.

To nie ma związku z "podróżą" ale wynika z wstawienia VIA. Ten sam efekt będzie przy klasycznej trasie i zwykłym VIA dodanym do aktywnej trasy. Ale jak się nie ma co się lubi ... ;)
Zachu napisał(a):Wybierz numer bez patrzenia na telefon przy 140 km/h?

A po co mam wybierać? Bez tego też trafię :)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Który Nuvi?

Postprzez Zachu » N, 03 cze 2012 20:41

piotrek.sz napisał(a):O takie porównanie mi chodziło- 300 jeszcze działa

Moja też. Siostra cały czas użytkuje, nie zgłasza uwag. Co miesiąc UMP wgrywam i jest OK. Cały czas się zachwycam że widać POI na mapie a serwis Garmina przy którymś zgłoszeniu przekonuje mnie że, klienci sobie tego nie życzyli i że procesor nie daje rady.
Zapomniałem, ślad zapisuje co sekundę i nie ma problemu żeby to robił cały dzień.
Ciężko coś wartego polecenia z Garmina znaleźć, dla "wytrawnych graczy".
Telefony królują i Garmin z TomTomem to odczuwają. Inni gracze jeszcze bardziej. Szał GPS już minął i każde gospodarstwo domowe to już ma.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Który Nuvi?

Postprzez piotrek.sz » N, 03 cze 2012 20:46

Pewnie w końcu kupię coś prostego jak 300, np Nuvi 40 albo z przypadku coś w promocji, już myślę ze ten Bluetooh też nie takie złoto czyli do jazdy wystarczy coś prostego...
Pozdrawiam, Piotrek.

Nuvi 300+ CNE NT 2008+ UMP-pcPl+ GPMapa 2010.3
Nuvi 2495LMT+ CNE NTU 2017.10All+ UMP-pcPl
Avatar użytkownika
piotrek.sz
Bywalec
 
Posty: 292
Dołączył(a): Śr, 09 lip 2008 14:53
Lokalizacja: Koty, Kędzierzyn Koźle.

Re: Który Nuvi?

Postprzez sdsyc » N, 03 cze 2012 21:10

Zachu napisał(a):Co raz bardziej się przekonuje do "podróży" Garmina. Nie musi przeliczać 1200 km tylko najbliższy odcinek. W nowym małym miasteczku gdzie czasem mapa nie nadąża za zmianami jest różnica przy przeliczaniu trasy minutę czy 10 sekund.

O, właśnie... Przekładając to na mój dolno-półkowy N1200 czasami wolę wskazać jako cel punkt, który byłby pośrednim w wielopunktowej trasie. Dlatego też bez żalu zrezygnowałem z fw SG/MA z wieloma VIA, bo czas kalkulacji lub rekalkulacji jest morderczy.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3367
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Który Nuvi?

Postprzez Marko » N, 03 cze 2012 21:15

@GPSManiak
Na ekranie mapy masz mozliwosc przejrzenia ,klikajac w pasek u gory ekranu mapy ,wszystkich POI z wybranej kategorii, np. stacja benzynowa w okolicy, w liczbie 20 POI.

@Zachu
W Automapie przydaje sie asystent pasa na kazdym skrzyzowaniu, nie tylko na docelowym , jak w Nuvi.

@Epkchmiele, sdyc
Tak powaznie, gdzie sa do kupienia A10; M10?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Który Nuvi?

Postprzez sdsyc » N, 03 cze 2012 21:45

Marko napisał(a):Tak powaznie, gdzie sa do kupienia A10; M10?

Teraz - nie wiem.
Jakieś pół roku temu, czekając na przesiadkę we Wrocławiu, poszedłem z dworca do Arkad - do Euro. Tam w gablocie (jak w muzeum) leżał M10. Może ciągle leży? ;-)
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3367
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Który Nuvi?

Postprzez epkchmiele » N, 03 cze 2012 21:56

I niech leży bo ja go kupię jak mi się ten zepsuje . Ja tylko widziałe używkę na alegro. Ale w Galeri Mazovia w Płocku widziałem M20 , mieli go za 1000 zł szok . Jak będę to zapytam się czy mają M10 .
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 832
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Który Nuvi?

Postprzez Marko » Pn, 04 cze 2012 8:17

@GPSManiak
W uzupełnieniu, nawigacja do zdjęć Panoramio (wymagany transfer danych) i do własnych zdjęć (o ile zrobione z GPS-ON - oznaczone "szpilką"):
Screenshot-1338793735878.png


I okazuje się, że oprócz 20 POI spod kategorii można na ekranie mapy przeglądać wszystkie "Recent finds", czyli "Ostatnio znalezione" - w liczbie 50 sztuk.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Który Nuvi?

Postprzez piotrek.sz » Pt, 15 cze 2012 15:22

Ja chyba wezmę Nuvi 2460LT za niecałe 570 zł w programie lojalnościowym banku- ma ktoś taki? Co o nim sądzicie? :)
Pozdrawiam, Piotrek.

Nuvi 300+ CNE NT 2008+ UMP-pcPl+ GPMapa 2010.3
Nuvi 2495LMT+ CNE NTU 2017.10All+ UMP-pcPl
Avatar użytkownika
piotrek.sz
Bywalec
 
Posty: 292
Dołączył(a): Śr, 09 lip 2008 14:53
Lokalizacja: Koty, Kędzierzyn Koźle.

Re: Który Nuvi?

Postprzez Zachu » Pt, 15 cze 2012 15:47

Idź do jakiegoś marketu i pobaw się.
Seria 2xx0 chyba nie ma POI na mapie. Mi brakuje tego do tej pory. Z piątką na końcu mają ;) Nie wiem jak z ekranem ale te nowsze są tak dobre jak te stare.
Cena to nie wszystko.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Który Nuvi?

Postprzez piotrek.sz » Pt, 15 cze 2012 16:12

Może pochodzę w weekend, w tesco już nie ma Garmina ale w elektromarketach może coś trafię, jakbym się zdecydował to w niedzielę albo poniedziałek zamówię:)
W Opisie jest jeszcze aktywny uchwyt, TMC, Bluetooh.
A POI mi nie powinno to przeszkadzać, przeważnie wybieram dokąd jechać z listy:)

Normalnie bym wziął i kupił ale tu tyle wiedzy że warto skorzystać przed wydaniem pieniędzy:)
Pozdrawiam, Piotrek.

Nuvi 300+ CNE NT 2008+ UMP-pcPl+ GPMapa 2010.3
Nuvi 2495LMT+ CNE NTU 2017.10All+ UMP-pcPl
Avatar użytkownika
piotrek.sz
Bywalec
 
Posty: 292
Dołączył(a): Śr, 09 lip 2008 14:53
Lokalizacja: Koty, Kędzierzyn Koźle.

Re: Który Nuvi?

Postprzez popej » Pt, 15 cze 2012 16:54

Zachu napisał(a):Seria 2xx0 chyba nie ma POI na mapie. Mi brakuje tego do tej pory. Z piątką na końcu mają ;)

Śmietnik mają a nie POI. Pokazują losowo wybrane punkty, bez żadnej wartości informacyjnej.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron