Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez wanmic1 » N, 29 sty 2012 11:02

Witam,

W tym roku w sierpniu planuję wyjazd skuterem do Barcelony, odwiedzając po drodze Paryż i kilka innych pięknych miast :)
Mam nuvi 300 i jest świetny, ale brakuje mi rejestratora trasy :( Chciałbym po powrocie móc zobaczyć trasę jaką mam nadzieję pokonam. Potrzebny mi zatem dobry, niedrogi datalogger.

Wymagania:
1) Bardzo długi czas pracy na baterii (powyżej 20h)
2) Możliwość ładowania przez port USB (żebym mógł go ładować ze skuterowego gniazda zapalniczki)
3) Możliwość zapisu rejestrowanych punktów w różnych formatach (żebym mógł je zgrywać do różnych programów i podglądać trasę)
4) Duża ilość pamięci/rejestrowanie wielu punktów i możliwość ustawienia częstotliwości zapisu punktów
5) Rejestrowanie nie tylko w poziomie, ale również w pionie (wykres zjazdów i podjazdów).

Może mieć ekran, ale nie jest to konieczne, bo będę miał przecież nawigację nuvi 300 :)

Szukałem na forum ale niczego nie znalazłem, a to temat niewątpliwie związany z GPS.

Będę wdzięczny za dobre rady :)
Pozdrawiam, Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez wodzirej » N, 29 sty 2012 11:32

Swoje preferencje skonfrontuj z tabelką:
http://gpstracklog.com/compare/garmin-h ... ison-chart
Wybierz z niej 2-3 modele, a my - jako użytkownicy - wskażemy Ci ich wady i zalety.
Rozważysz i coś kupisz. Zatem?
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez wanmic1 » N, 29 sty 2012 12:48

Dzięki za odpowiedź, ale nie chodzi mi o nawigację, bo taką już mam. Chciałbym dokupić małe urządzenie, niedrogie, które będzie tylko rejestrowało ślad, to wszystko.

Znalazłem coś takiego, ale jest dosyć drogie: http://www.palmtops.com.pl/index.php?ma ... ts_id=2349

Być może ktoś ma doświadczenie z takim urządzeniem lub podobnym ? Zależy mi na czymś bardzo małym, lekkim i czymś, co można schować powiedzmy do kieszeni a mimo to, będzie rejestrowało przebytą trasę którą po powrocie do domu będę mógł zgrać na komputer i obejżeć.

Pozdrawiam, Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez wodzirej » N, 29 sty 2012 13:16

wanmic1 napisał(a):możliwość ustawienia częstotliwości zapisu punktów

Nie widzę tego na podanej przez Ciebie stronie. Ale sprawdź jeszcze.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez saper » N, 29 sty 2012 13:38

A nie lepiej jakiegos starego etrexa, cena podobna do logera a mozliwości o wiele więcej, i kwestia zasilania lepiej rozwiązana.
Nuvi 760, Oregon 300 nuMaps Lifetime + ostatnia GPMapa, HTCwildfire + 3-oś kompas, Navigon, Rmaps.
Samsung Galaxy tab p-1000 + mapamap PL-2011Q3
Avatar użytkownika
saper
Bywalec
 
Posty: 735
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:07
Lokalizacja: Zaklików

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez wanmic1 » N, 29 sty 2012 13:40

Masz rację, ten model akurat tego nie ma, ale to ma głównie sens wówczas, jeśli urządzenie będzie miało małą pamięć - wówczas zapis można robić rzadziej. To urządzenie z tego co widzę ma sporą pamięć:

"Mainnav MG-950DL pozwala na zapis 260000 punktów. Pamięć urządzenia pozwala na zapis ponad 72 godzin pracy."

Jeśli jest tak jak piszą, to pokonując dystans powiedzmy 5000 km ze średnią prędkością 70 km/h powinno mi starczyć przez około 72 godziny :) W podróż zabieram też mały, lekki laptop, zatem będę mógł zgrać dane, ale chciałbym uniknąć robienia tego często.

Pozdrawiam, Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez wanmic1 » N, 29 sty 2012 13:46

saper napisał(a):A nie lepiej jakiegos starego etrexa, cena podobna do logera a mozliwości o wiele więcej, i kwestia zasilania lepiej rozwiązana.


Myślałem o takim rozwiązaniu, ale nie chcę kolejnej nawigacji... Poza tym to musi być coś bardzo małego, lekkiego. Dodatkowo ten model do którego podałem linka posiada płytę z oprogramowaniem pozwalającym na zgranie punktów i podejrzenie pod mapą. Wszystko jest, nie trzeba szukać i kombinować. Tylko cena jest dosyć spora...Za tyle można mieć starsze nuvi 205 (jeśli nie taniej)...

Dlatego myślałem, że może ktoś z Was używa czegoś takiego i wie gdzie kupić za niewielkie pieniądze (adekwatne do możliwości).

Pozdrawiam, Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez sdsyc » N, 29 sty 2012 13:59

wanmic1 napisał(a):Za tyle można mieć starsze nuvi 205 (jeśli nie taniej)...

Właśnie takie rozwiązanie chciałem zaproponować :-) Poważnie! Jak masz możliwość zasilania, to taki nüvi doskonale się w tej roli sprawdzi. Chodzi o ukryty traklog. Niektóre modele zapisują w formacie bin do konwersji do gpx trzeba wspomóc się popejowym nutrak-iem, nowsze zapisują wprost do gpx.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez wodzirej » N, 29 sty 2012 14:31

wanmic1 napisał(a):Za tyle można mieć starsze nuvi 205 (...) Myślałem o takim rozwiązaniu, ale nie chcę kolejnej nawigacji

W takim rozwiązaniu masz dwa w jednym. Niskobudżetowa nawigacja i (niskobudżetowy) datalogger w jednym.
Nuvi 300 możesz sprzedać, bo nuvi 205 jest nowszy technologicznie.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez Zachu » N, 29 sty 2012 14:46

Bez sensu zastępować jedno archaiczne Nuvi drugim zabytkowym. Tym bardziej przy wymaganym zastosowaniu. Gdzie to wytrzyma 10h?
Poszukaj czy coś z tego jest dostępne: http://www.holux.com/JCore/en/products/ ... .jsp?pno=2
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez sdsyc » N, 29 sty 2012 14:53

Zachu napisał(a):Gdzie to wytrzyma 10h?

Ano tak. Pominąłem pierwsze wymaganie, skupiłem się na drugim, tj. myślałem że ślad będzie zbierany w czasie jazdy skuterem.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez wanmic1 » N, 29 sty 2012 18:11

Dzięki Panowie za odpowiedzi, ale opinia kolegi Zachu najbardziej mi pomogła :) Jak już pisałem, nie chcę kolejnej nawigacji. Nie będę wymieniał nuvi 300 bo uważam, że jest bardzo dobry, spełnia moje wymagania i lepszego/nowszego nie potrzebuję. Byłem z nim w bardzo wielu miejscach na świecie i nigdy mnie nie zawiódł. Idealny by był, gdyby miał dataloggera :) Ale dopiero teraz wyszła na jaw taka potrzeba :)

I teraz pytanie: czy ktoś używa DataLoggera firmy Holux ? Nie znam tego producenta...Oczywiście poczytam na forach, ale gdyby znalazł się ktoś, to proszę o opinię. I cena tego urządzenia już jakaś ludzka bo w granicach 200 zł. Piszą, że trzyma na akumulatorze przez ponad 20h.

dziękuję i pozdrawiam, Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez Joe » N, 29 sty 2012 21:31

To mój pierwszy wpis zatem kłaniam się forumowiczom nisko...

Może Cię zainteresuje takie urządzenie http://tracklogger.lucznik.pl/about_pl.html - tylko żeby to połączyć z nuvi potrzebny będzie prawdopodobnie odpowiedni kabel. Prawdopodobnie to będzie taki https://www.argentdata.com/catalog/prod ... cts_id=114
Joe
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 29 sty 2012 21:11

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez wanmic1 » N, 29 sty 2012 22:26

Cześć,

Dzięki za odpowiedź. Raczej nie o to mi chodzi. Po pierwsze, jest to za duże jak na moje potrzeby. Po drugie, nie ma wbudowanego GPS-a. Po trzecie, nie chcę tego łączyć żadnymi kablami z nawigacją. Tracklogger musi być niezależny od nawigacji. Nie będę przecież za każdym razem nosił 2 urządzeń jednocześnie :) Po czwarte, jak mi nawigacja padnie po 2 godzinach to z trackloggera nici. Będę miał wówczas nie jedno, ale 2 bezużyteczne podełka. Co z tego, że to urządzenie na bateriach może działać bardzo długo, jeśli jest zależne od nawigacji, która pada znacznie wcześniej :)

Jeszcze mam takie pytanie: czy do zapisu śladu w nowych urządzeniach GPS jest niezbędny jakiś dodatkowy moduł ? Czy nie chodzi tu tylko o specjalny program, który będzie zachowywał w pamięci współrzędne kolejnych punktów ?
Zakładam, że to tylko program. Czy nadal nikt czegoś takiego nie napisał dla nuvi 300 ? :) To by przynajmniej po części rozwiązało mój problem :)

Pozdrawiam, Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebny dobry i sprawdzony DataLogger

Postprzez kwieto » Pt, 10 lut 2012 7:36

Kiedyś używałem Wintec'a WBT-201, który ma zdaje się wszystkie parametry, których potrzebujesz.
Jedynym problemem był własny format tracków, natomiast było trochę oprogramowania (w tym na palmtopy), które ten format czytało i konwertowało na bardziej zjadliwy.
Wintec miał natomiast bardzo zaawansowane ustawienia logowania, co było jego sporym plusem.

Następcą jest, zdaje się, Wintec WBT-202, który zgodnie z opisem producenta po podłączeniu do komputera może automatycznie pokazać zapisaną trasę w Google Maps - zatem odpada wspomniany wyżej temat formatu zapisu.
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość