Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez jarekpiotrowicz » Pn, 13 lut 2012 16:56

Witam, mój dotychczasowy PDA Mio P560 kończy żywot. Od wielu lat używałem nawigacji w palmtopach (Automapa, IGO, Destinator), które zostały wyparte przez smartphone'y, więc nadeszła i na mnie pora. Muszę kupić nawigację. Wykluczam użytkowanie nawigacji w telefonie, jak również zakup urządzenia z podejrzanych chińskich fabryk (z tego powodu chyba nie kupię Automapy). IGO nie ma już wsparcia w Polsce, Destinator nie rozwija się, a TomTom nigdy mi nie leżał.
Na polu bitwy pozostał chyba tylko Garmin. Problem w tym, że nigdy nie miałem takowego nawet w ręce :)
Trochę poszperałem w sieci, pooglądałem filmy na youtube, wiem, że chcę:

- mapę całej Europy
- ekran minimum 5"
- budżet do 800 zł

Na pewno nie będę używał jakichkolwiek dodatków typu odtwarzacz filmów, muzyki, e-booków, gier, bluetootha, wifi, itp. W grę wchodzi tylko i wyłącznie jedna funkcja: nawigacja.
Z wyżej wymienionych wymagań to każdy Garmin się kwalifikuje, więc dodam na przykładzie Automapy, co jest mi bardzo pomocne w nawigacji i byłoby dobrze, żeby odpowiedni Garmin to posiadał:

1) Możliwość wyszukiwania POI w oparciu o trasę, na której jestem. Przykład: Jadę z Krakowa do Gdańska, jestem w okolicach Łodzi i chcę coś zjeść. Wybieram opcję wyszukiwania POI, definiuję "restauracje". I teraz program powinien mieć którąś z możliwości:
a) pokazania mi najbliższych restauracji, ale tylko takich, które znajdują się w pobliżu trasy - żebym nie musiał nawracać, czy zmieniać znacząco kierunek jazdy.
b) alternatywne do powyższego wyszukiwanie mogłoby wyglądać tak: jestem na trasie, wklepuję "restauracje", po czym program wyszukuje wszystkie restauracje ale pokazuje mi je na takiej liście, gdzie mam podaną odległość do poszczególnych restauracji, posortowaną według odległości. Tak więc mógłbym zawrócić, jeśli widzę, że restauracja była "1,5 km temu".
2) Możliwość pokazywania na głównym ekranie informacji: o której godzinie przyjadę, ile zostało km, ile zostało godzin jazdy.
3) Możliwość przełączania trybu 2D/3d oraz skinów na dzień i noc - manualnie a nie tylko automatycznie.
4) Możliwość przeglądania mapy w trakcie nawigacji. Przykład: mam wyznaczoną jakąś trasę, nawigacja mnie prowadzi w trybie 2D, ale w trakcie jazdy chcę sobie przesunąć ekran żeby zobaczyć kiedy zacznie się jakieś miasto.
5) W trybie 2D mapa pokazywana jest tak, że północ zawsze jest na górze. Czyli nie chcę, aby to mapa się obracała, ale ikonka pojazdu.
6) Przydałby się komputer pokładowy: średnia prędkość, maksymalna, czasy jazdy, postojów, itp.
7) Aktualizacje map. Nie znam się na Garminie. Niektóre urządzenia oferują w cenie dożywotnie aktualizacje, niektóre nie. Z doświadczenia wiem, że sam Automapę aktualizowałem raz do roku i tyle mi wystarczy. Żywotność samego urządzenia oceniam na 3, 4 lata maks. Potem pewnie zmienię na jakiś nowszy model. Stąd pytanie, ile statystycznie będą mnie kosztować 4 aktualizacje (raz w roku przez 4 lata). Czy warto rozpatrywać urządzenie z darmową aktualizacją.
8. Możliwość wyłączania automatycznego skalowania. Automapa ma taką opcję domyślną, że podczas zbliżania się do manewru automatycznie przybliża skrzyżowanie, na którym trzeba skręcić. Ja to zawsze wyłączam, bo mnie denerwuje. Chcę mieć własną skalę na ekranie bez narzucania jej przez program.
9) "Pamiętanie trasy i nawigacji" po wyłączeniu i ponownym włączeniu. Przykład: gdzieś w połowie trasy zatrzymuję się na obiad. Wyłączam urządzenie, chowam do kieszeni, idę na obiad. Po powrocie do samochodu podłączam i włączam urządzenie, które wznawia pracę - nie trzeba od nowa ustawiać nawigacji, GPS sam się aktywuje i dalej prowadzi.

To tyle wymagań, które pamiętam. Pewnie coś jutro dopiszę :)
Nie naciskam, że odpowiedni Garmin musi je wszystkie spełniać. To nawet nie są wymagania, ale cechy, które do tej pory były mi bardzo pomocne. Bez nich też dojadę do celu :)
Ale wiadomo, chce się to co się lubi :)

dzięki za wszelkie info i pomoc.
jarekpiotrowicz
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pn, 13 lut 2012 16:13
Lokalizacja: Tarnów

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez GPS Maniak » Pn, 13 lut 2012 17:18

Z punktem nr 8 będzie w Garminie problem. Reszta wydaje się, że powinna być OK.
Osobiście kupiłbym to: http://eazymut.pl/nawigacja-samochodowa ... 1490t.html
To cena wraz bezterminową licencją na aktualizację map (LMU). Model powoli wychodzi z produkcji, ale wydaje się, że nadal jest najpewniejszym i najstabilniejszym urządzeniem Garmina. No i w zasadzie spełnia wszystkie Twoje oczekiwania wraz z ceną i wielkością ekranu, co w przypadku nowszych modeli może się nie udać.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez Bas » Pn, 13 lut 2012 17:41

jarekpiotrowicz napisał(a):Trochę poszperałem w sieci, pooglądałem filmy na youtube, wiem, że chcę

A jak z trasami?
Wygodnie byloby zaprojektowac trasy w komputerze (na duzym ekranie) i wyslac do urzadzenia, czy to bez znaczenia? Z punktami posrednimi na trasie czy wystarczy wskazac cel? Ile tras odbiornik ma pamietac?
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez jarekpiotrowicz » Pn, 13 lut 2012 18:44

GPS Maniak napisał(a):Osobiście kupiłbym to: http://eazymut.pl/nawigacja-samochodowa ... 1490t.html

Właśnie ten model jest u mnie póki co na liście zakupów. Dzięki!

Bas napisał(a):Wygodnie byloby zaprojektowac trasy w komputerze (na duzym ekranie) i wyslac do urzadzenia, czy to bez znaczenia? Z punktami posrednimi na trasie czy wystarczy wskazac cel? Ile tras odbiornik ma pamietac?

No tak, zapomniałem o punktach pośrednich. Bardzo potrzebne. Często program wyznacza trasę niepoprawnie, lub sam chcę mu narzucić punkty pośrednie.
Czy model 1490 ma taką możliwość?
Natomiast projektowanie tras zdalne jakoś nigdy nie było mi potrzebne. Być może wynika to z faktu, że Automapa jest bardzo czytelna już na ekranie 320x240. Choć przyznam, że z czystej ciekawości wyznaczałem kiedyś trasę na mapa.targeo.pl po czym eksportowałem do AM. Również działa. A jak to wygląda na Garminie?
jarekpiotrowicz
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pn, 13 lut 2012 16:13
Lokalizacja: Tarnów

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez Zachu » Pn, 13 lut 2012 18:58

jarekpiotrowicz napisał(a): A jak to wygląda na Garminie?

Możesz projektować sobie nawet na TV.
AM to inna filozofia coraz bardziej upodabnia się do TT i Garmina. trzeba całkiem przestawić myślenie albo zostać przy obecnym programie.
http://www8.garmin.com/cartography/maps ... orial.html
viewtopic.php?f=1&t=8858
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez jarekpiotrowicz » Pn, 13 lut 2012 19:29

Zachu napisał(a):AM to inna filozofia coraz bardziej upodabnia się do TT i Garmina. trzeba całkiem przestawić myślenie albo zostać przy obecnym programie.

No, to już wyższa szkoła jazdy :) Kiedyś, kiedy jeszcze nie było automapy a zaczynałem swoją zabawę z pierwszym PDA to czytałem od dechy do dechy takie serwisy jak gpsmaniak i edytowałem mapki - był chyba taki program RussaMaps, coś podobnego :)
Ale powiem Ci, że teraz już nie bawię się GPS-em. To dla mnie bardziej narzędzie, które musi działać po mojej myśli. Dla mnie zabawa w MapSource jest zbyt skomplikowane. Wolałbym mieć dostęp do jakiegoś serwisu online (a la Google Maps), gdzie na dużym ekranie w przeglądarce ustawiłbym sobie trasę, po czy wyeksportował do Garmina.
Oczywiście, jasnym jest fakt, że jak kupię Garmina to na pewno nie podaruję sobie i spróbuję się pobawić w MapSource...
jarekpiotrowicz
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pn, 13 lut 2012 16:13
Lokalizacja: Tarnów

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez Mariusz65 » Pn, 13 lut 2012 21:18

jarekpiotrowicz napisał(a):Dla mnie zabawa w MapSource jest zbyt skomplikowane.

Nie ma prostszego programu. :wink:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez Areczq » Pn, 13 lut 2012 21:30

jarekpiotrowicz napisał(a):Muszę kupić nawigację. Wykluczam użytkowanie nawigacji w telefonie, jak również zakup urządzenia z podejrzanych chińskich fabryk (z tego powodu chyba nie kupię Automapy)

Produkt Automapa nie jest bezposrednio powiazany z zadnym urzadzeniem.
Mozesz Automape (AM) stosowac w dowolnym urzadzeniu (dowolnym, nie chinskim), ktore oparte jest o o.s. Windows Mobile a ostatnio nawet iOS. Ponadto, producent AM, firma Aqurat, jest to jak najbardziej polska firma.
Nalezy przy tym pamietac, ze w nawigacji samochodowej samo urzadzenie jest to sprawa calkowicie drugorzedna, bowiem mozesz zakupic navi z "Biedronki" (nic nie mam oczywiscie przeciwko tej firmie) a posiadac nawigacje (mape), ktora cechuje sie okreslona skutecznoscia. W nawigacji samochodowej chodzi bowiem glownie o bezproblemowe dotarcie do celu (poprawne wyznaczanie tras w oparciu o wiele parametrow) i do tego sluzy wlasnie nawigacja samochodowa. Mowiac inaczej, w nawigacji samochodowej najwazniejsza jest mapa i wszystko rozbija sie o to, aby byla jak najdokladniejsza (jak najlepsza - choc zdaje sobie sprawe, ze slowo "najlepszy" moze byc roznie interpretowane). Pomijam kwestie drugorzedne - takie jak samo urzadzenie - ktore mozesz odpowiednio dostosowyac do swoich upodoban, ale Ty taka "zabawe" wykluczyles.

jarekpiotrowicz napisał(a):Wolałbym mieć dostęp do jakiegoś serwisu online (a la Google Maps), gdzie na dużym ekranie w przeglądarce ustawiłbym sobie trasę, po czy wyeksportował do Garmina.

mapa.targeo.pl jest wysmienitym serwisem, ktory pozwoli Ci przygotowac odpowiednia trase a pozniej ja wyeksportowac na rozne sposoby bezposrednio: przewodowo za pomoca kabla USB (wczesniej wygenerowany plik *.atm) albo WiFi (co jest wielce wygodne) za pomoca 4-cyfrowego kodu, ktory importujesz "w locie" w ustawieniach AM. Co najwazniejsze, trasa przygotowana w ten sposob w serwisie targeo.pl 100% pokrywa sie z trasa jaka zostaje zaimportowana do AM.

Wszystkie Twoje zapotrzebowania spelnia nie-garminowiec Mio Spirit 670 (z wersja mapy - Automapa), ktory imponuje wrecz astronimicznie szybkim lapaniem satelit - co dla mnie ma dosc duze znaczenie. Mio P560 ma z tym duzy problem.

Zasadniczo, zadales zapytanie w postacji 9 punktow i wszystkie one dotycza mapy a nie samego urzadzenia. Na koniec dodam tylko, ze aktualizacje AM ukazuja sie 4 razy w ciagu roku a koszt wykupienia rocznej subskrypcji wynosi odpowiednio 75/145 zl (wersja na Polske/wersja na EU), gdzie otrzymujesz pelny dostep do bazy POI w Polsce (na obecna chwile baza ta obejmuje ponad 550 000 punktow POI - ta ilosc musi robic wrazenie)

Ja oczywiscie nie przekonuje Cie do niczego, bowiem zdaje sobie sprawe, ze forum, na ktorym sie znajdujemy preferuje odbiorniki firmy Garmin (nigdy takowych do nawigacji samochodowej nie stosowalem), ale testowalem kilka, roznych marek nie-garminowych i jednak Mio zawsze byl w czolowce.

Areczq
Ostatnio edytowano Pn, 13 lut 2012 22:50 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmiana BBCode (Code->Quote)
Na szlaku: GPSmap 62s + UMP pcPL + PL Topo
Na drodze: Mio P560 + Automapa 6.x + All POI Miplo.pl
Avatar użytkownika
Areczq
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N, 29 sty 2012 18:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez jarekpiotrowicz » Pn, 13 lut 2012 22:14

Areczq napisał(a):Produkt Automapa nie jest bezposrednio powiazany z zadnym urzadzeniem.
Mozesz Automape (AM) stosowac w dowolnym urzadzeniu (dowolnym, nie chinskim), ktore oparte jest o o.s. Windows Mobile a ostatnio nawet iOS. Ponadto, producent AM, firma Aqurat, jest to jak najbardziej polska firma.

Automapę używam chyba od 2003 roku, więc co nieco ten program znam :)
Mówiąc "chińskie urządzenie" miałem na myśli właśnie to, że firma nie dostarcza swojego programu w swoim "opakowaniu", ale w różnych urządzeniach, w większości firm Manta, Becker, GoClever, Peiynig, Blow. Nie twierdzę, że te urządzenia są najgorszej jakości, ale nauczony życiem wolę zapłacić więcej, a mieć dobry sprzęt. Do takich zaliczam Garmina, Mio, TomTom. Tak, wiem, to też "made in china" ale ta lepsza "china".
Wiem, że mapa najważniejsza. Ale urządzenie też się zużywa. Kilka lat używam produktów Mio. Niezniszczalne. Natomiast w firmie mieliśmy już Larki i inne "srarki" - padają aku, pękają uchwyty na szybę. Jak dla mnie never again.

Areczq napisał(a):Wszystkie Twoje zapotrzebowania spelnia nie-garminowiec Mio Spirit 670 (z wersja mapy - Automapa), ktory imponuje wrecz astronimicznie szybkim lapaniem satelit - co dla mnie ma dosc duze znaczenie. Mio P560 ma z tym duzy problem.

No nie wiem, obydwa mają SIFstara III. Mój P560 w zimnym trybie łapie satelity średnio po minucie. Zazwyczaj odpalam go w domu, wyznaczam trasę, znoszę do auta i jak go założę na szybę i włączę wsteczny, to jak wyjadę spod bloku i włączam jedynkę już mam zasięg :)
Ale fakt, tutaj masz rację. Nie wziąłem pod uwagę Mio + Automapa. Tylko wiesz, Mio ma swoje mapy, więc kupując samo urządzenie musiałbym osobno dokupić Automapę EU, bo tylko EU mnie interesuje. Wtedy, budżetowo wyjdzie na to samo co Garmin 1490. Tylko to będzie taka hybryda. Po odpaleniu Mio ma swoje menu dla swojej mapy. Automapę pewnie by się odpalało osobno, albo gdzieś się to pewnie ustawia w autostarcie tego Mio. A Garmin to garmin. Wszystko zintegrowane. I wcale nie twierdzę że Garmin lepszy, ale jakiś taki schludniejszy przez to się wydaje :)

Areczq napisał(a):aktualizacje AM ukazuja sie 4 razy w ciagu roku a koszt wykupienia rocznej subskrypcji wynosi odpowiednio 75/145 zl (wersja na Polske/wersja na EU), gdzie otrzymujesz pelny dostep do bazy POI w Polsce (na obecna chwile baza ta obejmuje ponad 550 000 punktow POI - ta ilosc musi robic wrazenie)

Spośród POI interesują mnie tylko noclegi i restauracje. I tylko poza Polską. Bo nasz kraj duży nie jest, więc nawet jeśli mieszkam w Tarnowie, to do Gdańska dojadę w jeden dzień :) A knajp na trasie to mamy chyba najwięcej w Europie :)
Wiem, słaby kontrargument... :)

Areczq napisał(a):Ja oczywiscie nie przekonuje Cie do niczego, bowiem zdaje sobie sprawe, ze forum, na ktorym sie znajdujemy preferuje odbiorniki firmy Garmin (nigdy takowych do nawigacji samochodowej nie stosowalem), ale testowalem kilka, roznych marek nie-garminowych i jednak Mio zawsze byl w czolowce.

I tu się zgadzamy w 100%. Od lat używam tylko Mio, też Garmina w ręku nie miałem. Ale biorąc pod uwagę sam program do nawigacji, to według mnie największa strata to IGO. Najlepszy program jaki kiedykolwiek powstał, a najgorszy marketing i rozwój mają. Kilka lat temu jeszcze był dostępny w Polsce, jeszcze gdzieś na Allegro można stare wersje kupić, ale już bez aktualizacji.
jarekpiotrowicz
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pn, 13 lut 2012 16:13
Lokalizacja: Tarnów

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez GPS Maniak » Pn, 13 lut 2012 22:44

Areczq napisał(a): ze aktualizacje AM ukazuja sie 4 razy w ciagu roku a koszt wykupienia rocznej subskrypcji wynosi odpowiednio 75/145 zl (wersja na Polske/wersja na EU),

W porównaniu z Garminem - drogo :D
Areczq napisał(a):na obecna chwile baza ta obejmuje ponad 550 000 punktow POI - ta ilosc musi robic wrazenie

Na kimś, kto lubi liczby być może tak. Na mnie robi jednak lepsze wrażenie, to że do Garmina można wrzucić nie tylko "społecznościowe" POI, ale całe społecznościowe mapy :D
Areczq napisał(a):Ja oczywiscie nie przekonuje Cie do niczego, bowiem zdaje sobie sprawe, ze forum, na ktorym sie znajdujemy preferuje odbiorniki firmy Garmin

E tam. My lubimy to używać, ale rozumiemy że nie wszyscy muszą podzielać nasze poglądy. Na dodatek większość z aktywnych garniakowców, używa Garmina świadomie - znając dobrze produkty konkurencji. W tym AutoMapę. Ponadto nam nie chodzi o odbiorniki lecz o ..... mapy :wink:

A tak nieco poważniej. AM nie jest jakimś wybitnym produktem, bijącym na głowę konkurencję. Natomiast od początku ma doskonały marketing tworzony na bazie solidarności użytkowników. My potrafimy non sto narzekać na to czy na tamto w Garminie i powiedzieć: nie kupuj tego czy tamtego, natomiast narzekanie na AutoMapę nie jest w dobrym tonie. :wink: Upsss. :oops: Tak naprawdę nie wiem jak jest teraz. Wiem, że kiedyś tak było. Wówczas kiedy jeszcze pisywałem na PDA Clubie i kiedy to "zdradziłem AM" na rzecz iGO, a potem Garmina :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez Areczq » Pn, 13 lut 2012 23:01

Ja osobiscie zauroczylem sie firma Garmin jako odbiornikiem do nawigacji na szlaku, dlatego wlasnie zakupilem GPSMap 62s. Chcialem miec jedno z lepszych urzadzen na dzien dzisiejszy w swojej klasie - o ile moge tak napisac. Lepszych w moim odczuciu subiektywnym, oczywiscie.
Podobnie jest w moim przypadku z nawigacja samochodowa. Coz mi sie zda, jesli zakupie sobie nawigacje za 1400 zl, jesli bede z nia uzywal jakiejs mapy, ktora jest nieaktualna - posune sie dalej - nawet jesli "nie jest dobra w swojej klasie". Nie chcialbym tutaj podawac konkretnych nazw, powiem tylko tyle, ze nie mam na mysli map "City Navigator", bowiem ich nigdy nie uzywalem.

Warto zatem uzywac najlepszej mapy (niekoniecznie najlepszego urzadzenia), powstaje jednak zatem pytanie, co jest najlepsze (najlepsze dla mnie, czy najlepsze wogole)?

Slowo jeszcze o iGO, poniewaz go wymieniles. Wg mnie to najlepsza mapa na Europe, zwlaszcza zachodnia, co popieram wieloletnim doswadczeniem uzytkowania roznych map w roznych czesciach EU. Ale juz nie mam takiej 100% pewnosci jak do AM w przypadku Polski.

Wydaje mi sie, ze w nawigacji turystycznej proporcje waznosci mapy i urzadzenia sa zupelnie odwrotne.

Areczq
Na szlaku: GPSmap 62s + UMP pcPL + PL Topo
Na drodze: Mio P560 + Automapa 6.x + All POI Miplo.pl
Avatar użytkownika
Areczq
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N, 29 sty 2012 18:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez GPS Maniak » Pn, 13 lut 2012 23:04

Areczq napisał(a):Ja osobiscie zauroczylem sie firma Garmin jako odbiornikiem do nawigacji na szlaku, dlatego wlasnie zakupilem GPSMap 62s.

Szkoda tylko, że Garmin Topo Poland 2011. No, ale to już inna sprawa :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez Areczq » Pn, 13 lut 2012 23:20

Wynika to jedynie z mojej wiedzy, ktora jest na dosc niskim poziomie. Ta mapa jest dla mnie na obecna chwile taka mapa "zainstaluj i bezproblemowo uzywaj".
Moj poziom wiedzy mowi mi, ze bardziej szczegolowa mapa moze byc UMP pcPL , ktora mam zainstalowana, ale na ta chwile nie jest mapa domyslna - ale czy tak jest naprawde, tego jeszcze nie wiem. Staram sie na tyle, na ile mi czas pozwala, "zabawiac" sie Garmin'em w praktyce jak i czytac Wasze watki.

Tereny, jakie mnie najbardziej interesuja, to Gorce, Pieniny - byc moze sa bardziej stosowne dla tego regionu mapy, ale nie zapoznalem sie dotychczas z informacjami to wyjasnajacymi na forum :(

Areczq
Na szlaku: GPSmap 62s + UMP pcPL + PL Topo
Na drodze: Mio P560 + Automapa 6.x + All POI Miplo.pl
Avatar użytkownika
Areczq
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N, 29 sty 2012 18:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez Zachu » Wt, 14 lut 2012 3:35

Areczq napisał(a):Produkt Automapa ... w nawigacji samochodowej najwazniejsza jest mapa i wszystko rozbija sie o to, aby byla jak najdokladniejsza (jak najlepsza - choc zdaje sobie sprawe, ze slowo "najlepszy" moze byc roznie interpretowane). Pomijam kwestie drugorzedne - takie jak samo urzadzenie - ktore mozesz odpowiednio dostosowyac do swoich upodoban, ale Ty taka "zabawe" wykluczyles.

Ty to na poważnie wszystko piszesz? Brzmi to jak notatka prasowa przesłana do poczytnych portali.
Chyba nigdy w życiu nie miałeś w reku TT czy Garmina.
Tysiace POI powiadasz.
- BTS - 46531 punkt(y/ów) na liście
- Kapliczka, Figura Świętych - 8924 punkt(y/ów) na liście
- Dworzec, Przystanek autobusowy- 32769 punkt(y/ów) na liście
- Trafostacja- 11581 punkt(y/ów) na liście
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Automapa vs. Garmin - który odpowiedni?

Postprzez Areczq » Wt, 14 lut 2012 7:55

Ty to na poważnie wszystko piszesz? Brzmi to jak notatka prasowa przesłana do poczytnych portali.


To sa moje odczucia wylacznie subiektywne - co podkreslalem juz zreszta. Sprawdzalem wiele roznych map, opbiornikow i wybralem dla mnie ta najodpowiedniejsza. Jestem tez swiadom, ze znajduje w duzej mniejszosci na forum, bo nie uzytkuje Garmin'a zarowno do nawigacji turystycznej jak i nawigacji na szlaku, ale to jest moj wylacznie wybor.

Chyba nigdy w życiu nie miałeś w reku TT czy Garmina.


Nigdy nie uzywalem Garmina i dlatego nie mam teraz adekwatnego porownania :(
"Skutecznosc" Tom Tom'a oceniam na wysokim poziomie, jesli nie dotyczy ona Polski.

Areczq
Na szlaku: GPSmap 62s + UMP pcPL + PL Topo
Na drodze: Mio P560 + Automapa 6.x + All POI Miplo.pl
Avatar użytkownika
Areczq
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N, 29 sty 2012 18:56
Lokalizacja: Tarnów

Następna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Stacja i 13 gości