Jaki GPS Garmin do samochodu?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Artur » Wt, 07 maja 2013 22:04

Adax napisał(a):Czy 2*** będą bardziej funkcjonalne niż Garmin Mobile XT 5 na komórce?

Jeździłem z GMXT parę lat (nie na komórce, pełne 4,3') i byłem zadowolony. Kupiłem w końcu 2495 z dwóch powodów - LMT bo chciałem mieć CNE na Europę (niestety UMP poza Polską "nie istnieje") i potencjalna obsługa ecoRoute HD.
Z CNE jestem dość zadowolony - przejechałem Europę na południe (RO i BG) i z powrotem i na zachód (do Leeds) i z powrotem (promem i tunelem). Nawet podróże mi nie działają na nerwy tak jak Popejowi, choć też wolałem trasy. TMC przydało się raz w Londku (miałem wyłączoną automatyczną rekalkulację i musiałem włączyć bo bym do hotelu nie dojechał - dłubali coś w metrze i dużo ulic było zamkniętych akurat w okolicy hotelu). ecoRoute HD jeszcze nie kupiłem.
Narzekam na garmina jak wszyscy (do samochodu lepsze niż wszystko potem było iQue), ale w tej chwili oprócz 2495 prawie nic nie używam (ewentualnie do testów). Po Polsce jeżdżę z UMP i w praktyce nie trafiłem na problemy (z długimi trasami) opisane przez Popeja.
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zamąciłem bardziej :D
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Adax » Śr, 08 maja 2013 7:10

popej -dzięki, również za dobry link, gdzie rozpracowałeś nazewnictwo...
Artur -jasne, że pomogłeś :)

Hmmm, czy narzekanie na Garmina jest większe niż na inne tego typu urządzenia? Bo może jednak AutoMapa...?
I powiedzcie mi jeszcze b. proszę czym do chole*y różni się trasa (znam z Mobile XT) od podróży ?
Adax
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 09 lip 2009 19:40

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez sdsyc » Śr, 08 maja 2013 7:41

Adax napisał(a):czym [...] różni się trasa (znam z Mobile XT) od podróży ?

viewtopic.php?f=1&t=9363
viewtopic.php?f=1&t=10567

Trasa to: start-wiele punktów via-meta
Podróże są zbiorem dwupunktowych (start-meta) tras.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Poprzednia strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości