opinie o sklepach - rady i porady

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez slavek » Pn, 17 cze 2013 11:34

Witam,
to moj pierwszy wpis na tym forum wiec dzien dobry wszystkim.

Szukalem watku z opisami Waszych transakcji, ale nie znalazlem wiec postanowilem otworzyc taki temat, a mam co opisac i przestrzec innych uzytkownikow.
pisze o sklepie internetowym "sklepgarmin pl" ktory pewnie dla wielu z Was jes znany. Ladna strona www, mila obsluga - jesli wszystko dziala...
Przestrzegam przed zakupem w tej firmie. Chcialem kupic u nich Forerunnera dla mojej zony (FR 210HR). Zamowienie i przedplata na konto dokonana 2013-03-21. Po tygodniu nie dostalem zadnego sygnalu ze sklepu wiec napisalem maila. Dowiedzialem sie, ze nie maja urzadzenia na stanie i realizacja przedluzy sie nico... - no i tak sie przedluza ze po kolejnym tygodniu zrezygnowalem z realizacji i poprosilem o zwrot pieniedzy. Czekam do dzisiaj, czyli juz minely 3 miesiace (bez kilku dni :)) Obecnie sprawe zglaszam na policje.

Jak by ktos chcial u nich kupowac z "przedplata" niech sie DOBRZE zastanowi. Absolutna ignorancja klienta, brak mozliwosci kontaktu z osoba ktora cos wie - mila pani w infolini nie wie nic i tylko przekaze informacje nieobecnemu (a jakze) szefowi z ktorym skontaktowac sie oczywiscie nie mozna. Jak dla mnie to ZLODZIEJE.

PS. Jestem osoba prywatna, nie ma mowy o wpisie konkurencyjnego sklepu.

sklepgarmin.pl - opinie
slavek
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 17 cze 2013 10:55

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez tboniasty » Pn, 17 cze 2013 11:51

I zapisałeś się na forum tylko po to żeby to napisać? W związku z wcześniejszą zerową aktywnością, nikt tu raczej na poważnie nie weźmie takiego anonimowego wpisu... ale dzięki za troskę.

Co fakt, to fakt - Ceneo od 27 maja z nimi nie współpracuje, a wpisy:

:arrow: http://www.opineo.pl/opinie/sklepgarmin-pl/
:arrow: http://www.opineo.pl/opinie/ontech-pl/

nie napawają optymizmem...
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez GPS Maniak » Pn, 17 cze 2013 13:04

Ciekawy sygnał, bo wydawałoby się że czasy nieuczciwych sklepów w sieci już przeminęły. Ale może to tylko wrażenie, bo po pierwsze niezbyt często korzystam z zakupów online, a jak już to są to raczej sprawdzone i renomowane marki takie jak np. w sprawie gadżetów turystycznych Kolter czy - jeżeli chodzi o mapy rastrowe - Compass i Galileos gdzie zresztą cała procedura przebiega bez udziału czynnika ludzkiego i towar w postaci pliku elektronicznego jest dostępny w minutę po złożeniu zamówienia i uregulowaniu należności.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez Mariusz65 » Pn, 17 cze 2013 13:20

GPS Maniak napisał(a):wydawałoby się że czasy nieuczciwych sklepów w sieci już przeminęły.

Ja ostatnio za zakupy w sieci wolę na ogół (do pewnej kwoty) płacić z góry. Raz, że taniej niż za pobraniem i nie trzeba z gotówką na pocztę biegać, a dwa że dawno się na nic nie naciąłem, ale widać trzeba być czujnym ;-)

Nazwa "sklepgarmin" robi wrażenie sklepu firmowego i pewnie bazuje na dobrej opinii o serwisie Garmina...
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez asandrzej » Pn, 17 cze 2013 13:31

Mariusz65 napisał(a):nie trzeba z gotówką na pocztę biegać

Przy odbiorze przesyłki "pobraniowej" kurier pobiera należność,
ewentualnie pozostaje bieganie „po gotówkę” a nie” z gotówką”
Transakcja „przesyłka za pobraniem” jest bezpieczniejsza, jeżeli dostawca zwleka z dostarczeniem
można dokonać zakupu gdzie indziej, a opóźnioną przesyłkę nie odebrać.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez gavia » Pn, 17 cze 2013 13:35

Kupowałem kilka miesięcy temu GSC 10 w Ontechu i było raczej OK. Zamówiłem chyba w środę a sprzęt przyszedł w poniedziałek. Co ciekawe w tę samą środę zamówiłem mocowanie na rower z Austrii (upmove) i przyszło szybciej bo już w piątek . Widać niestety coś teraz siadło.

Tak jak pisze Mariusz65 płatność z góry wygodniejsza i tańsza tyle, że kupując w takich ,, ryzykownych'' sklepach należy doliczyć jeszcze kilka zł za telefony.
(Ja w każdym razie staram się teraz zamawiać ze sklepów tylko przez Allegro ( mimo że trochę drożej) bo jest duża szansa, że towar jednak nie jest wirtualny jak we większości sklepów internetowych , wyjątek może sklepy z mapami cyfrowymi bo tego nie muszą sprowadzać.)
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez slavek » Pt, 21 cze 2013 13:22

tboniasty napisał(a):I zapisałeś się na forum tylko po to żeby to napisać? W związku z wcześniejszą zerową aktywnością, nikt tu raczej na poważnie nie weźmie takiego anonimowego wpisu... ale dzięki za troskę.

To proponuje stałemu bywalcowi, aby zrobił zakupy w sklepGARMIN.pl i podzielił się wrażeniami. Twoja opinia jako stałego i zaangazowanego użytkownika będzie bardziej wartościowa.
Informacje, które posiadam od Inspekcji Handlowej i Rzecznika Praw Konsumenta nie są pozytywne - jak dowiem się ile jest spraw zgłoszonych na policji, dopiszę informacje.
Niezmiennie nie polecam sklepGARMIN.pl który pobiera pieniądze i nie wysyła towaru. To kradzież, przywłaszczenie czy zwykłe niewywiązanie się z umowy?
Tymczasem wyleczyłem się z kupowania przez jakikolwiek sklep WWW.
Ostatnio edytowano Pt, 21 cze 2013 13:30 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawka cytatu
slavek
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 17 cze 2013 10:55

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez tboniasty » Pt, 21 cze 2013 14:43

Nie trać czasu. Latanie po inspekcjach, rzecznikach, Policji raczej nie zobliguje sprzedawcy do oddania pieniędzy.
Osobiście polecam Ci nie zwlekać i od razu założyć sprawę w e-sądzie (tzw. EPU). To koszt tylko 30 zł.

Im szybciej to zrobisz, tym lepiej dla Ciebie, bo czas działa zawsze na niekorzyść w takich sprawach.

Mnie udało się w ciągu 3 miesięcy wyegzekwować od brokera usług kurierskich niemałą kwotę, którą był mi winien za paczkę pobraniową. DPD pobrało pieniądze od odbiorcy, pieniądze przelało na konto brokera, a ten już z ich przelaniem miał problem. Maile, telefony, straszenie prokuraturą nie robiło na nich żadnego wrażenia. Założyłem sprawę i po otrzymaniu decyzji sądowej złożyłem wniosek do komornika. Zadziałał skutecznie (otrzymałem pełną kwotę łącznie z 30 zł, które wydałem na założenie sprawy).
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez Azymut » Śr, 26 cze 2013 0:02

GPS Maniak napisał(a):Ciekawy sygnał, bo wydawałoby się że czasy nieuczciwych sklepów w sieci już przeminęły.

Niestety nie minęły. W niektórych przypadkach gra nie fair w stosunku do klientów ostatnio nawet narasta. :?
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez alien7 » Wt, 24 wrz 2013 22:01

Kupiłem urządzenie rok temu w tym sklepie i wtedy poszło rewelacyjnie.
Obecnie sklep nie funkcjonuje. Jak wygląda reklamacja Garmina w tym wypadku? Nie mam niestety opakowania pod ręką. Wysyła się wtedy bezpośrednio do polskiego dystrybutora?
alien7
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): So, 12 sty 2013 21:46

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez Zachu » Śr, 25 wrz 2013 6:53

viewtopic.php?f=6&t=6809&hilit=serwis+garmin

Tak zwyczajnie. Na stronie Garmina szukasz telefon, dzwonisz, dostajesz numer, wysyłasz i już. Możesz też mejlem ale troszkę może dłużej potrwać.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: opinie o sklepach - rady i porady

Postprzez ndmystko » Śr, 25 wrz 2013 9:45

Jeśli ktoś rozważałby zakupy w apex24.pl to ostrzegam, że dostawa mocowania "backpack tether" zajęła im około 6 tygodni :roll: Czekałem bo inni sprzedawcy tym nie handlowali ale termin dostawy był kilkakrotnie przesuwany. Nie potrafią ocenić kiedy taki, rzadki w sumie towar, będą mieli dostępny.
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości