GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez meridian » N, 26 paź 2014 9:52

Podczs wyznaczania trasy automatycznie stawiamy punkt start i end ewentualnie punkty via, żeby ukształtować trasę, jezeli autorouting wyznaczy trasę o innym przebiegu niz sobie życzymy można wyznaczyć trasę opcją po bezdrozach chociaz trasa będzie miala przebiega wedlug dróg.
Ps.
Wspomniałeś o innej funkcji "Tracback", podczas wędrówki ( biegu ) odbiornik może zapisywać ślad ten zapis można wykorzystać w celu powrotu do miejsca start.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez blazko » Pn, 27 paź 2014 18:43

62s przybył...

teraz czas się go nauczyć bo trasy to ja na dzień dobry z sensem nie potrafię ustalić :)


dziękuję wszystkim za porady.
fenix3, 910xt, 62s
blazko
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt, 24 paź 2014 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez blazko » Śr, 29 paź 2014 15:03

Nie chce zakładać nowego wątku, a nurtują mnie dwie kwestie.

1) Jeżeli mam aktywnych kilka map, to dlaczego skórka wyświetla się tylko z ostatniej na liście? Czy opcje autoroutingu biorą pod uwagę "kompozyt" mapowy? W tej chwili mam OSM i UMP i akurat jest tak, że trasa którą sobie planuje czasem jest dokładniej odzorowana w jedenj, a czasem w drugiej. Czy można zrobić by obie mapy się wzajemnie uzupełniały?
2) Czy jest jakaś różnica między wgraniem dwóch osobnych plików mapy (img) vs jednego połączonego (przez mapinstll)?

3) Czy to możliwe, że biegnąc z 62s w ręce, mój 910xt na nadgarstku świruje i pokazuje bezsensu tempo / dystans? Wcozraj podczas pierwszego testu tak miałem. Trzy początkowe kilometry biegu 910xt policzył jako 4,5 (z wariackim tempem), po czym na 5 km nagle zaczął "zwalniać", tak jakby chciał skorygować co wcześniej przegonił. Nigdy czegoś takiego nie miałem wcześniej.

Dzięki
fenix3, 910xt, 62s
blazko
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt, 24 paź 2014 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez meridian » Śr, 29 paź 2014 15:19

blazko napisał(a):1) Jeżeli mam aktywnych kilka map, to dlaczego skórka wyświetla się tylko z ostatniej na liście? Czy opcje autoroutingu biorą pod uwagę "kompozyt" mapowy? W tej chwili mam OSM i UMP i akurat jest tak, że trasa którą sobie planuje czasem jest dokładniej odzorowana w jedenj, a czasem w drugiej. Czy można zrobić by obie mapy się wzajemnie uzupełniały?

W odbiorniku powinna być włączona tylko jedna mapa z autoroutingiem.
blazko napisał(a):2) Czy jest jakaś różnica między wgraniem dwóch osobnych plików mapy (img) vs jednego połączonego (przez mapinstll)?

W nowych odbiornikach jest różnica.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez blazko » Śr, 29 paź 2014 15:21

meridian napisał(a):W nowych odbiornikach jest różnica.


62s zalicza się do tej kategorii?
A jeżeli tak, to na czym polega ta różnica?
fenix3, 910xt, 62s
blazko
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt, 24 paź 2014 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez meridian » Śr, 29 paź 2014 15:25

Tak, odbiornik Colorado zapoczątkował nową generację ( chyba 2008 r.)

Mapy będą się włączały równocześnie, nie ma możliwości włączenia pojedynczo mapy.
Obsłga map w osobnych plikach jest wygodniejsza ( UMP często jest aktualizowana)
więc po każdej aktualizacji trzeba by wysyłać dwie mapy, a tak tylko zaktualizowaną.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez GPS Maniak » Śr, 29 paź 2014 15:31

ad1.
* Jeżeli chodzi o skórki, to w sytuacji gdy są to zupełnie różne mapy tzn. mają różne MapID i - co powinno być normą - skórki przypisane do tych map też mają różne ID, nie powinno być problemu. Tzn. każda mapa powinna być wyświetlana z własną skórką. ale ... Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale pamiętam że w starszych odbiornikach jakaś skórka mogła być ignorowana nie tylko wówczas gdy jej ID pokrywało się z ID innej skórki, ale także gdy nazwa pliku ze skórką była identyczna jak nazwa pliku ze skórką innej mapy. Nie wykluczone jednak że dotyczy to wyłącznie "img scalonych" tzn takich, które są wysłane MapInstallem jako jeden plik IMG. Jeszcze jedna uwaga. Odbiornik 62 o ile pamięć mnie nie myli nie może obsłużyć więcej niż 10 skórek. Tak więc po wgraniu 11 map, jedna z nich nie będzie chciała współpracować ze swoją skórką.
* Jeżeli chodzi o routing łączony dla tego samego obszaru - w praktyce nie ma takiej możliwości. Routing może przeskoczyć z mapy na mapę wyłącznie w ściśle zdefiniowanych (jako graniczne) i POKRYWAJĄCYCH się węzłach, które z reguły umieszcza się na granicy mapy - np. na "przejściu granicznym" - jeżeli jest to mapa 1 kraju.
ad. 2
Zasadnicza :wink: :D Odbiornik 62 w zakresie zarządzania mapami nie czyta, nie rozróżnia mapsetów po ID, lecz czyta rozróżnia pliki IMG. Tak więc jeżeli do jednego IMG wrzucisz 2 mapy nie będziesz mógł ich osobno włączyć i wyłączyć. I odwrotnie - możesz wgrać do odbiornika 2 mapy z tym samym MapID, np. 2 połówki UMPa, które będą widziane przez odbiornik - na liście map do włączenia/wyłączenia - jako 2 niezależne mapy. Tak przynajmniej mi się wydaje :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez blazko » Śr, 29 paź 2014 15:33

Ok.

Zatem, gdy wiem że część trasy mam lepszą w jednej mapy, a drugą część a innej, to sensownie jest skompilować sobie na potrzeby wycieczki jeden plik zbiorczy. Dobrze rozumuje? (zakładając, że w czasie podróży nie będę się interesował aktualizacjami :))
fenix3, 910xt, 62s
blazko
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt, 24 paź 2014 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez meridian » Śr, 29 paź 2014 15:36

To jest niejasne, jaka jest przeszkoda (w tym wypadku), żeby mieć mapy w osobnych plikach.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez Zachu » Śr, 29 paź 2014 15:40

blazko napisał(a):Nie chce zakładać nowego wątku, a nurtują mnie dwie kwestie.
To załóż, nie jesteś sam. Jak widzę to nawet trzy.
Każdy problem ma swój oddzielny temat dlatego bo ...
Wszystko jest na forum, powielasz stare wiadomości zamiast poszukać, dostaniesz odpowiedź w linku i nie trzeba się po raz setny o tym samym produkować.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez GPS Maniak » Śr, 29 paź 2014 15:42

@blazko. Źle kombinujesz. Plik zbiorczy nie zmieni niczego w węzłach. Routing i tak nie przeskoczy z mapy na mapę. Ba! Wówczas nie masz żadnego wpływu na to, którą mapę odbiornik "weźmie" do skalkulowania trasy. Na dodatek stosując 1 plik utracisz możliwość zarządzania mapami.
Reasumując: do 62ki nie łączymy różnych map. OSM wgrywamy jako osobny plik i UMPa jako osobny. Jednej trasy "po drogach" po dwóch mapach nie wygenerujesz. Możesz za to przełączać mapy w terenie.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez blazko » Śr, 29 paź 2014 15:43

Zachu napisał(a):Wszystko jest na forum, powielasz stare wiadomości zamiast poszukać, dostaniesz odpowiedź w linku i nie trzeba się po raz setny o tym samym produkować.


Fakt, że pytam nie oznacza, że nie szukałem, tylko że nie znalazłem.
fenix3, 910xt, 62s
blazko
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt, 24 paź 2014 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez blazko » Śr, 29 paź 2014 15:44

GPS Maniak napisał(a):@blazko. Źle kombinujesz. Plik zbiorczy nie zmieni niczego w węzłach. Routing i tak nie przeskoczy z mapy na mapę. Ba! Wówczas nie masz żadnego wpływu na to, którą mapę odbiornik "weźmie" do skalkulowania trasy. Na dodatek stosując 1 plik utracisz możliwość zarządzania mapami.
Reasumując: do 62ki nie łączymy różnych map. OSM wgrywamy jako osobny plik i UMPa jako osobny. Jednej trasy "po drogach" po dwóch mapach nie wygenerujesz. Możesz za to przełączać mapy w terenie.



Wszystko jasne. Dziękuję
fenix3, 910xt, 62s
blazko
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt, 24 paź 2014 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez meridian » Śr, 29 paź 2014 22:09

blazko napisał(a):Jeżeli mam aktywnych kilka map, to dlaczego skórka wyświetla się tylko z ostatniej na liście?

Chyba nie chodzi o "skórkę" tylko o mapę, przy włączeniu kilku map o tym, która będzie widoczna
decyduje priorytet mapy, na przykład włączając mapę UMP i PL Topo mapa UMP będzie pod spodem ( niewidoczna).
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: GPSMap 62sc vs 64s - wybór początkującego

Postprzez blazko » Cz, 30 paź 2014 6:55

Tak, chodziło mi o skórkę, ponieważ błędnie założyłem że obie mapy są aktywne. Teraz wiem ze tak nie jest i mam włączona tylko jedna.


A czy ktoś się się spotkal z efektem zakłócenia sygnału- 62s powoduje że 910xt na nadgarstku mi zgłosiło?
fenix3, 910xt, 62s
blazko
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt, 24 paź 2014 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości