Funkcja Trendline w Garmin Fenix 5 Plus

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Funkcja Trendline w Garmin Fenix 5 Plus

Postprzez Booocian » Pn, 27 sie 2018 22:40

Witam wszystkich jako nowy na forum.

Postanowiłem niedawno sprawić sobie pierwszy zegarek sportowy i nie bez powodu wpadł mi w oko Garmin Fenix 5 Plus. Zwrócił moją uwagę, ponieważ aktywnie korzystam z roweru i spodobała mi się funkcja wyznaczania tras Trendline.
W teorii wygląda to bardzo ciekawie, czyli będąc w nowym miejscu, w którym nie znam okolicy mogę zadać dystans jaki zamierzam pokonać a zegarek zaproponuje mi odpowiednie trasy. Interesuje mnie jak to wygląda w praktyce. Czy ktoś ma, korzysta i może się wypowiedzieć?

Przyznam, że gdyby nie ta funkcja, to w zupełności wystarczyłby mi model 5 bez Plusa, (lub coś zupełnie innego), bo nie potrzebuję płatności zegarkiem a muzyki słucham z telefonu mając go zawsze pod ręką. Oprócz roweru korzystam z siłowni i co jakiś czas basen - to są moje aktywności.

Rozważam też wersję 5X Plus ze względu na dłuższy czas działania baterii, chociaż nie wiem czy nie będzie trochę za duży. Jutro jadę oglądać i przymierzać.

Czy z myślą o rowerze i siłowni jest jakaś ciekawa alternatywa gdyby funkcja Trendline nie okazała się tak wspaniała?
Booocian
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 27 sie 2018 22:13

Re: Funkcja Trendline w Garmin Fenix 5 Plus

Postprzez Booocian » Pn, 03 wrz 2018 12:09

Wygląda na to, że funkcja trendline nie jest jeszcze zbyt popularna. Ok, zapomnijmy o niej na pewien czas.
Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda korzystanie z zegarka podczas jazdy na rowerze, kiedy korzystamy z tras np. ze Stravy?
Czy mapa w Garmin 5 Plus jest wówczas dużo dającym dodatkiem, czy sprawdzi się również starsza wersja zegarka bez mapy?
Jak wygląda nawigowanie bez mapy?
Czy poruszanie się po zaimportowanej ze Stravy trasie jest wygodne, czy jednak brak mapy jest utrudnieniem?
Booocian
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 27 sie 2018 22:13

Re: Funkcja Trendline w Garmin Fenix 5 Plus

Postprzez Gps-psiak » Pn, 01 kwi 2019 15:39

Garmin nie wie, ze niektore ulice sa jednokierunkowe i nie za bardzo mozna jechac rowerem pod prąd. Z tego tytułu moga byc błedy. Poza tym działa. Chcesz trasę np 10 km wyznacza ci np 14 km. Chcesz to bierz. Chcesz 20 km wyznacza ci 25 km. Tak w kazdym razie bylo w moim przypadku.
Gps-psiak
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 28 mar 2019 8:33


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości