Garmin DriveSmart 55 vs 65

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Garmin DriveSmart 55 vs 65

Postprzez duo1 » Cz, 14 lut 2019 17:12

Jeśli ktoś się waha między modelem drivesmart 55 i 65 to Ja go namawiam na model większy. Sam się bałem, że nawigacja będzie za duża ale jest w sam raz. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to dołączony kabel USB. Moim skromnym zdaniem ten przewód powinien mieć wtyczkę kątową tak jak ten kabel z samochodu. Podłączając zwykłą prostą wtyczkę USB nie wiadomo jak położyć nawigację, bo albo leży na wtyczce i ją wygina albo musi leżeć na ekranie.

Miałbym trzy pytania odnośnie modelu DriveSmart 65 jak zobaczyć wszystkie katalogi? w Windows zaznaczyłem pokazywanie ukrytych ale nic się nie pokazało więcej. Gdzieś czytałem o katalogu system ale Ja go nie widzę. Chciałem zrobić kopię zapasową tak na wszelki wypadek.

Drugie pytanie to czy w tej nawigacji na karcie microsd może być tylko jedna mapa? Gdzie i jak je umieszczać jeśli chcemy mieć kilka map na karcie?

Trzecie pytanie czytałem, że niektóre mapy mają plik sql w formacie .db który należy umieścić w katalogu sql ale jak patrzę na katalogi w nawigacji to tam takiego nie widzę.
duo1
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): N, 27 sty 2019 13:48

Re: Garmin DriveSmart 55 vs 65

Postprzez sdsyc » Cz, 14 lut 2019 18:36

Powinieneś założyc osobny wątek, bo 2-ga część postu nie dotyczy porównania 55 vs 65
duo1 napisał(a):Miałbym trzy pytania odnośnie modelu DriveSmart 65 jak zobaczyć wszystkie katalogi? w Windows zaznaczyłem pokazywanie ukrytych ale nic się nie pokazało więcej.
viewtopic.php?p=151979#p151979
duo1 napisał(a):Drugie pytanie to czy w tej nawigacji na karcie microsd może być tylko jedna mapa? Gdzie i jak je umieszczać jeśli chcemy mieć kilka map na karcie?
viewtopic.php?f=1&t=8858
viewtopic.php?p=203130#p203130
duo1 napisał(a):Trzecie pytanie czytałem, że niektóre mapy mają plik sql w formacie .db który należy umieścić w katalogu sql ale jak patrzę na katalogi w nawigacji to tam takiego nie widzę.
Pewnie chodzi o katalog sqlite viewtopic.php?f=1&t=17233
Ale .db maja tylko raczej mapy komercyjne, więc przy okazji przeczytaj viewtopic.php?p=14077#14077
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin DriveSmart 55 vs 65

Postprzez duo1 » Pt, 15 lut 2019 12:16

Żeby zakończyć ten temat to dopowiem, że moim zdaniem Garmin źle opisał swoje produkty. Wersja DriveSmart 65 digital ma w opisie: Odbiornik komunikatów drogowych / przewód zasilający z gniazda zapalniczki, a wersja live Przewód zasilający z gniazda zapalniczki. I to wprowadziło mnie w błąd, ponieważ sugerowało, że ten kabel w wersji digital ma w sobie odbiornik. Jako, że mam już tę nawigację tj. 65 digital to mogę stwierdzić, że jest tam tylko zwykły kabel zasilający bez odbiornika komunikatów drogowych, a on sam jest prawdopodobnie wbudowany w samą nawigację. Natomiast kabel od kamery BC30 ma w sobie odbiornik sygnału z nadajnika wifi od kamery.
duo1
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): N, 27 sty 2019 13:48

Re: Garmin DriveSmart 55 vs 65

Postprzez sdsyc » Pt, 15 lut 2019 18:53

Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin DriveSmart 55 vs 65

Postprzez duo1 » Pt, 15 lut 2019 20:05

U mnie jest kabel TA20:

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/112879

jest to chyba zwykły zasilający kabel.
duo1
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): N, 27 sty 2019 13:48

Poprzednia strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość