Zakupy w USA

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Postprzez yaro » So, 24 mar 2007 13:00

Tu jest fajna stronka o zakupach w stanach, przesylce itd
http://e-platnosci.23.pl/sklepy_internetowe.htm#clo
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

Postprzez skindred » Pt, 06 kwi 2007 21:41

Każda przesyłka wysłana spoza Unii Europejskiej (np.USA) zostanie poddana ocleniu. Wartość prezętu zwolnionego z należności celnych to ok. $45.

Każdy sklep dołączy ci paragon i fakture, więc jak na paczce znajdzie się $45 a w środku rachunek na $100 to masz mandat karny za pierwszym razem, potem sprawe skarbowo-karną!!!

Zaniżanie faktur jest w USA tak orientalne jak u Nas czarni.

Masz rodzinę w USA to niech Ci wysyłają? Byłeś na wakacjach to kup sobie coś na pamiątke!
skindred
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2007 10:45

Postprzez PouchX » So, 07 kwi 2007 7:46

Dlatego nie ma szans na ominięcia cła jeśli sie wyśle towar bezpośrednio ze sklepu do Polski... musi być jakiś punkt VIA :) w USA, w którym ktoś przepakuje towar, wpisze odpowiednie wartości itd.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez yaro » So, 07 kwi 2007 8:00

Nie koniecznie musi zostac oclona. Czasem mozna zamowic najtanszy sposob dostawy czyli statkiem (oczywiscie jesli sklep tak wysyla lub dogadamy sie ze sprzedawca) i wtedy jest duza szansa na to ze ominiemy clo, bo takie paczki sprawdzane sa bardzo wybiorczo
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

cło

Postprzez qvejt56 » Wt, 08 maja 2007 7:54

Przy zakupie Garmina 60cx za 308 dolarow koszt przesylki 35 dolarow zaplacilem clo 76 zlotych wiec jest do przyjecia
qvejt56
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 07 kwi 2007 11:09

Przewóz przez granicę

Postprzez pinix » Pn, 10 wrz 2007 12:54

Witam.
Zastanawiam się jak jest z cłem jeżeli kolega przywiezie mi Garmina 60CSx z USA. Czy, żeby uniknąć oclenia powinien pozbyć się oryginalnego opakowania i przewozić go w taki sposób, aby wyglądało, że wykorzystuje go na własny użytek. W dodatku on będzie wiózł dwa takie Garminy i dwa inne wynalazki. Czy można uniknąć oclenia? Albo wręcz przeciwnie czy w ogóle nie potrzebnie się martwię.

Swoją drogą kupuje w: http://www.pcnation.com/web/details.asp?item=6G0170

Dziękuje za wskazówki
Avatar użytkownika
pinix
Początkujący
 
Posty: 83
Dołączył(a): N, 02 wrz 2007 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przewóz przez granicę

Postprzez Azzie » Pn, 10 wrz 2007 15:38

pinix napisał(a):Witam.
Zastanawiam się jak jest z cłem jeżeli kolega przywiezie mi Garmina 60CSx z USA. Czy, żeby uniknąć oclenia powinien pozbyć się oryginalnego opakowania i przewozić go w taki sposób, aby wyglądało, że wykorzystuje go na własny użytek. W dodatku on będzie wiózł dwa takie Garminy i dwa inne wynalazki. Czy można uniknąć oclenia? Albo wręcz przeciwnie czy w ogóle nie potrzebnie się martwię.


Ja to normalnie wożę ze sobą dwa GPSy, palmtopa, notebooka, dwa aparaty fotograficzne (lustrzankę i kompakta), do wszystkiego ładowarki... Zawsze mam tyle kabli, że jestem ulubionym obiektem prześwietlania w poszukiwaniu materiałów wybuchowych - wiecie, macanie takim wacikiem który potem wkładają do maszyny wielkości kontenera. No i nigdy nie mogą uwierzyć, że mój notebook jest prawdziwy - zawsze muszę go otworzyć a czasem nawet włączyć :-D

Jeśli opakowań nie jest za dużo, to ja bym je złożył i wsadził do bagażu głównego, a elektronikę zabrał samą w podręcznym. Są tam jakieś rozsądne limity na własny użytek chyba, nawet jak by Cię mieli sprawdzać. Jeśli boisz się że celnicy mogą być upierdliwi, to wywal opakowania - jeśli to dla siebie i znajomych, to po co Ci one?

Ale sądzę, że naprawdę trzeba mieć pecha żeby być prześwietlonym, nie mówiąc już o przywaleniu cła. Ja kupiłem już dwa obiektywy w Hong Kongu (cena o połowę niższa niż w Europie) i nie miałem problemów ani jak sam przewoziłem ani jak mi przesyłali (jako "próbka bez wartości handlowej, nie na sprzedaż" oczywiście). Przy wysyłce do UK, to sprzedawcy nawet gwarantują, że nie będzie cła :-)
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez TomS » Cz, 13 wrz 2007 12:56

TUTAJ jest 60CSx za $257.
TomS
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn, 10 wrz 2007 21:58

Postprzez pinix » So, 15 wrz 2007 14:28

TomS napisał(a):TUTAJ jest 60CSx za $257.


Cena dobra, ale po rabacie $50, który ciężko zrealizować nie będąc w USA i nie czekając 6 tygodni. Co do ceny bez rabatu nie obejmuje ona darmowej dostawy :/.
Avatar użytkownika
pinix
Początkujący
 
Posty: 83
Dołączył(a): N, 02 wrz 2007 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Jestem w USA i nie wiem co kupic.

Postprzez kajo » Śr, 05 gru 2007 3:14

Zarejestrowalem sie dzisiaj na forum i aż mnie głowa rozbolała od czytania :). Przebywam obecnie w USA i chcialbym zakupic sobie GPS do samochodu. Wybieram sie za 2 tygodnie na wycieczkę i chce szybko i bez problemu sie przemieszczać. Oczywiście potem chcę zabrać zabawke ze sobą do Polski. Kolega kupił Magellana bo była promocja ale nie wiem czy on do tego dostanie mape z pokryciem na Polske... Ja chce sie bardziej przygotować jestem pomiędzy Garminem a Tomtomem znalazlem sklep http://www.thegpsstore.com/[/url] i tak porownuje ceny i nie wiem czy mi sie oplaca zwlaszcza ze bede musial dokupic mapę na europe i Polske.
Moze ktos ma jakies sugestie?
kajo
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 05 gru 2007 2:12
Lokalizacja: zach-pom-warm-maz-USA

Postprzez PouchX » Śr, 05 gru 2007 8:32

Rozwiazaniem jest Nuvi który ma mapy Europy i USA, np:

Nuvi 270, Nuvi 370, Nuvi 670 lub najnowszy model Nuvi 770.

I jak już to szukać wersji z najnowszymi mapami czyli:

City Navigator North America 2008NT + City Navigator Europe 2008NT

Starsze/poprzednie wersje map to City Navigator North America v8NT i City Navigator Europe v9NT... tak więc uważaj.

http://buyeretail.com/product.asp?i=GARNUVI670
http://www.emarinesupplies.com/index.as ... rodID=1267
http://www.quest4cameras.com/viewproduc ... ID=3159136
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

UWAGA!!!

Postprzez kajo » Pt, 07 gru 2007 6:37

No i tez tak (prawie) zrobiłem postanowiłem zakupić 270-tkę i już czekałem na pana z UPS aż tu nagle zobaczyłem że oprócz obciążenia za GPS jest jeszcze jakieś 37$- telefon do sklepu - to nie oni. (potem było śledztwo) i wieczorem dostałem maila ze moja transakcja została cofnięta. Co ciekawsze maile przychodzą z innego sklepu ( nie będę tłumaczył wszystkiego bo to zawiłe) Poczytajcie recenzje tego sklepu co mi poradził kolega PouchX ( oczywiście nie mam pretensji bo pewnie nie wiedziałeś a i ja nie sprawdziłem.



Jak narazie to kasa nie wyszła z konta transakcja jeszcze w stanie oczekiwania tak że rano bede walczył i dam znać co i jak. Idę spać.

[/url]http://www.digitalcamera-hq.com/digital-cameras/canon-eos-30d_question.html?qid=13845[/url]
kajo
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 05 gru 2007 2:12
Lokalizacja: zach-pom-warm-maz-USA

Postprzez PouchX » Pt, 07 gru 2007 8:15

Sklepy podałem tylkow celu zapoznania sie z cenami jakie sa w USA na dane modele.
Nie robiłem w tych sklepach nigdy zakupow.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Już w klubie!

Postprzez kajo » Cz, 13 gru 2007 2:12

Po kilku perypetiach dzisiaj sie stałem właścicielem 270tki :) ale nie wiem jaką wersje map mam zainstalowaną. Jak mogę to sprawdzić?
Dokupiłem tylko ładowarkę sieciową. Karta SD pasuje od apratu tak samo kabel USB :) to oszczędność.
kajo
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 05 gru 2007 2:12
Lokalizacja: zach-pom-warm-maz-USA

Postprzez popej » Cz, 13 gru 2007 11:25

Narzędzia->ustawienia->mapy->mapy info i zobaczysz, jakie masz mapy w urządzeniu.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości