GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx

Postprzez anu » N, 31 lip 2016 20:10

Pisząc wygaszacz ekranu miałem na myśli funkcję oszczędzania energii, znaną z dakoty, oregona, 62,64. Generalnie całkowite wyłączenie ekranu choć z pracą w tle gpsa - nie chodzi o wyłączenie podświetlenia, ale o odłączenie ekranu przy pracującym urządzeniu.

We wszystkich dyskusjach o czasie pracy pojawia się opinia, że czasy pracy podane np. dla 62, dotyczą raczej włączonej funcji oszczędzania energii. Funkcji przydatnej dla piechura, który nie patrzy cały czas. Już dla rowerzysty, który nawiguje w trybie ciągłym, cały czas włączony ekran oznacza mniejszą wiarę w czasy podane przez producenta, i to wiarę dużo mniejszą.

Generalnie to funcja oprogramowania, nie ma chyba fizycznych przeszkód, żeby zastosować to w etrexie. Tylko wówczas różnica czasów między etrexem 30, 20 a resztą byłaby zbyt rażąca.
anu
Początkujący
 
Posty: 71
Dołączył(a): Wt, 05 lip 2011 12:08

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx

Postprzez soko » Śr, 10 sie 2016 20:16

GPS Maniak napisał(a):Wygaszacz ekranu to m.in. brak konieczności renderowania mapy, czyli kolejna oszczędność energii. Może niezbyt duża, ale zawsze. W Etrexie 20/30 w zasadzie to niepotrzebne, ale już w takim Oregonie 600 warto wyłączać ekran.

Teoretycznie, renderowanie na ekranie powinno być próbkowane rzadziej przy zoomie 800km, niż powiedzmy 300mtr.
Przy takim założeniu - ustawienie zoomu na maksa, gdy nie spoglądamy na ekran, a tylko rejestrujemy ślad - powinno dać zysk.
Zależy ile km ma piksel w 60CSx przy zoomie 800km, a ile metrów przy zoomie - powiedzmy - 200mtr. Teoretycznie różnica 4000x.
Czy to może dać zauważalny zysk na zużyciu baterii?

Być może to też złudzenie, ale wydaje mi się nieraz, że ostatnio zakupione Colorado 400c działa dłużej niż używany w podobnych warunkach 400t. Tak sobie przez chwilę myślałem, że to dlatego , że 400c ma aktywowaną tylko moją "mapę mielizn" na jezioro, a nie - jak 400t - całą furę map. Przez to też błyskawicznie startuje.
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości