Etrex 10 after format

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Etrex 10 after format

Postprzez zach » Cz, 11 lip 2019 9:31

To mój pierwszy wpis na forum, więc Cześć wszystkim.

Nieopatrznie (naprawdę niechcący) sformatowałem internal flash w Etrex 10. Urządzenie uruchamia się, działa, nawiguje, rysuje ślad, łączy się z komputerem przez USB. Jednak nie widzi partycji z plikami w związku z czym nie widzi mapy, nie zapisuje śladu, nie można utworzyć żadnego punktu. Ogólnie LOW MEMORY! Próbowałem różnych sposobów, żeby cofnąć zmiany i przywrócić normalne działanie. Przetrzepałem sieć w poszukiwaniu jakichś informacji. Totalnie nic w tym temacie. Czy ktoś z szanownych użytkowników miałby możliwość sprawdzenia programem fdisk pod linuxem oraz diskpart pod windowsem i wrzucenia tu informacji o partycji w poprawnie działającym Etrex 10 ? A może ktoś już reanimował ten model po formacie?
zach
Newbie

Re: Etrex 10 after format

Postprzez zach » N, 14 lip 2019 17:14

Bingo! eTrex 10 przywrócony do działania po nieopatrznym sformatowaniu "dysku" w systemie MacOS.
W sumie sprawa banalna. Po krótkiej (2 dniowej) zabawie z wewnętrzną pamięcią FLASH po ponownym uruchomieniu eTrex sam utworzył wszystkie niezbędne katalogi i pliki. Z wyjątkiem plików map i języka.
zach
Newbie

Powrót do Hardware i firmware