Garmin Epix - krzywy ekran wyświetlacza

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Garmin Epix - krzywy ekran wyświetlacza

Postprzez user202308 » N, 24 wrz 2023 10:18

Dostałem zegarek NOH. Zanim go uruchomiłem podjechałem do showroomu Garmina w Warszawie. Pytałem m.in. o przekręcone względem ozdobień na bezelu znaczniki 5, 10, 15, ... 60, a zwłaszcza o to czy przez to treść na wyświetlaczu nie będzie obrócona względem bezela. Odpowiedź dostałem, że wszystko będzie wyświetlane na ekranie prawidłowo, więc sobie poszedłem, bo pomyślałem, że to musi być tylko ozdobna szybka, a ekran musi być idealnie wpasowany pod nią.

Teraz okazuje się, że to była błędna informacja. Gdy wróciłem do domu i pierwszy raz uruchomiłem zegarek, to okazało się, że ekran jest krzywo zainstalowany względem bezela przez co treść na wyświetlaczu jest obrócona oraz przesunięta, a punktem odniesienia dla wyświetlanych danych jest szkiełko i jego znaczniki, a nie symetrycznie rozstawione na bezelu wyżłobienia ozdobne.

Bardzo mnie irytuje ten obrót, bo widzę to na każdym ekranie z godziną:
-cienka kreska na dole nie trafie idealnie w pozycję godziny 6,
-znacznik zegara analogoweog jest przesunięty na 6 i na 12
-dwukropek w czasie aktywności jest przesunięty w bok względem osi symetrii wypadającej na dole koło godziny 6,
-tekst ma swój początek niżej niż swój koniec,
-wszystko jest przekręcone oraz przesunięte.

Czy Wasze Garminy mają pełną symetrię ekranu względem bezela czy też są takie nieidealne? Zobaczcie jak to wygląda u mnie. W poprzednim zegarku miałem pod tym względem idealna symetrię i w ciągu dnia się na niego gapiłem delektując się pięknym ekranem amoled. Teraz to nawet mi się nie chce go ubierać na rękę w ciągu dnia. Zamierzam reklamować.
01.png
02.png
03.png
user202308
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 04 sie 2023 14:03

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości