Odbiorniki TMC (GTM 20 vs. GTM 21)

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Odbiorniki TMC (GTM 20 vs. GTM 21)

Postprzez SP2UKP » So, 28 cze 2008 5:30

Witam,
Poszukuję informacji na temat różnic w budowie i działaniu obydwu odbiorników komunikatów o ruchu drogowym (TMC) w wersji amerykańskiej i europejskiej.
Wraz z Nuvim 770 stałem się nie do końca szczęśliwym :? posiadaczem odbiornika TMC (GTM 20 - wersja amerykańska) zintegrowanego z kablem zasilającym do gniazda zapalniczki. Identyczny odbiornik na Europę to GTM 21 (gdzieś na forum wyczytałem, że różnica polega na odbiorze informacji na odrobinę innej częstotliwości, bodaj o 50 kHz).
Moje zaintresowanie związane jest z ew. możliwością przeróbki GTM 20 na GTM 21 (chciałbym zachować te paręset złotych na inne przyjemności). Sprawa oczywiście nie jest paląca, bo TCM chyba dopiero zaczyna raczkować w Polsce, ale ...
Pozdrawiam, Jarek

60CSx, n770+CNNA2009+CNE2008+GPMapa2008.1+UMP_pcPL
Aby słowo mogło zostać wypowiedziane potrzebne jest milczenie. Przedtem i potem. "Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursula K. Le Guin
Avatar użytkownika
SP2UKP
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pn, 14 kwi 2008 4:51
Lokalizacja: JO93HA

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość