7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » So, 13 mar 2021 15:31

To znaczy, że dane są dobre, czy złe? Ale widać, że działa. :-D

iwens napisał(a):
speedcam.txt
Testowy plik Radarów
( radary z Poland OpenStretMap są zaszyfrowane) jednak nie nadpiszą pliku tekstowego bowiem dodane są do folderu Content


Nie rozumiem, jak sie ściągnie z openspeedcam.net to nie jest szyfrowane, format Navitel, Polska, z dzisiaj:
https://disk.yandex.com/d/FafM-UaMdZKYuA

iwens napisał(a):czyli:
"pik_pik sto dziesięć kilometrów na godzinę możliwy radiowóz z kamerą"

Jak dla mnie dużo za dużo gadania: "na godzinę możliwy ".

Twoja konfiguracja jest "idealistyczna" i nie uwzględnia:
- częstego występowania po sobie speedcamów, czyli jak masz np. wyjazd z terenu zabudowanego, to instynktownie sie dodaje gazu, a tam może być stały radar albo kontrolna mobilna, to zanim skończy gadać o terenie zabudowanym, to już jest radar, którego głosowo niestety nie wspomni. Albo na odwrót, jak jest wjazd do zabudowanego, to jest (w Niemczech) 50, ale gdzieniegdzie jest od razu zakaz 30,
albo jak po radarze czerwonych świateł za skrzyzowaniem jest następny radar stacjonarny albo mobilny (zwłaszcza w miastach), to speedkam nastepujący jest pomijany, jak sekwencja poprzedniego jest jeszcze odgrywana. Nie bez kozery ruscy konfigurują odcinki znacznie krócej

- dojazdu z "bocznej ulicy", czyli, jak jedziesz na wprost, jak na Twoim teście i screenach, to przechodzisz "modelowo" przez oba etapy: ostrzeżenie i tuż przed. Natomiast jak wjedziesz z bocznej ulicy przed radar poniżej 100 metrów, to już nie wiesz, jaka prędkość. Bo słyszysz tylko "radar stacjonarny".

Ja odległości wziąłem od ruskich i pasuje to do mojego profilu jazdy. kmh powyrzucałem, bo wydłuża to gadaninę.


beep podwojny duża odległość, beepx1 tuz przed i za każdym razem podanie prędkości i typu
Kod: Zaznacz cały
<event type="speedcam:209"> <!-- возможна мобильная засада с контролем скорости | Polizei: Geschwindigkeitskontrolle | Policja: kontrola prędkości -->
    <notice min="0" distance="700" speech="beep2x Speedcam_209 %Speed "/>
   <notice min="0" max="500" speech="beep1x Speedcam_209 %Speed "/>
  </event>

pik-pik - kontrola prędkości - siedemdziesiąt
pik - kontrola prędkości - siedemdziesiąt

i zawsze jest zasada: pik-pik - wieksza odległość, pik - najazd.
a do tych tych ostrzegających speedkamów, jest delikatny beep_warning:
Kod: Zaznacz cały
<event type="speedcam:206"> <!-- муляж | Blitzer-Atrappe | Atrapa radaru-->
    <notice min="0" distance="300" speech="beep_warned! Speedcam_206"/>
    <notice min="0" max="200" speech="beep_warned! Speedcam_206"/>
  </event>
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » So, 13 mar 2021 15:44

A odnośnie designu: widzę że preferujesz smartfon w pionie, ja, jak używałem smartfonu, to wzdłuż.
https://vk.com/@bydmapl-llmn7-hd-version

Już myślałem o tym, wziąłem proporcje, jak było u ruskich, ale proporcjonalnie same ikonki są troche za duże, zwłaszcza w pionie, siedzi "jedna na drugiej", musze zmniejszyć proporcje, że by "nie waliło" pomarańczowym kolorem.

Jeszcze kilka poprawek mi przychodzi do głowy:
- grafika drogi - jest teraz żółta, bo nie zmieniałeś mojego skinu, ja sugerowałem się tabliczką do dróg tej klasy, lebiej byłoby, aby grafika była w pionie, a nie wzdłuz jak teraz, bo w pionie od razu byłoby widac korespondencje z drogą, po której sie jedzie, nawęt krawędź powinno sie dołączyć w takim kolorze, jak jest zdefiniowana dla drogi w map.xml, wtedy bedzie to bardziej czytelne i zrozumiałe, mogłaby wtedy być trochę węższa, teraz jest taki żółty "placek". To są detale, ale właśnie na małym ekranie trzeba bezlitośnie "wycinać" to, co jest zbędne i zaciemnie sytuację.

Jednak wielką zaletą smartfona w pionie jest widok przebiegu trasu 1-2 km na przód. To jest zaleta, jak sie jedzie po nieznanym terenie.
Ta przezroczysta podstawka też nie jest optymalna, to jest trudno zrobić, bo nie jest on skalowana w stosunku du samego kursora, który sie zmienia w zależności od nachylenia.
Musiałbym chyba wrócić do koncepcji "samochodzików" i nakladania na kursor różnych grafik, bo jedna nigdy nie jest optymalna. Albo ktos preferuje "samochodziki". Chyba, że zamiast samochodzików, różne nachylenia przezroczystej podstawki, jak w Navigonie.

Chyba mnie przekonałeś, zmienię te ikonki speedkamów na mapie na kwadratowe, duże okrągłe analogicznie, też, wtedy będzie konsekwencja. Ale terenu zabudowanego na wersję "na patyku" nie zmieniam. Jak zrobi sie taki waski pasek szyldu, to nie bedzie to takie wymowne jak na dużym kwadracie, tego nie zmieniam.
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » So, 13 mar 2021 18:13

Sedccam - Wszystkie w pliku tekstowym są prawidłowo wyświetlane z Twoją skórką.
Wybranie radarów text i tych z serwera skutkuje pojawieniem się kolejnych ikonek w miejscach gdzie już są.
W skinie masz możliwość wyboru? Tablice radarów zmieniają się u mnie co 1 sekundę gdy radary występują jeden po drugim. Ustawiamy jak już mówiłem w pliku settings.xml
<speedcam chosenSpeedcams="speedcam;" angle="5" minTime="2" changeTime="1" showOnMap="1" mapMaxScale="200"/>
Wielkość ikonek u Ciebie 126 u mnie 108. 1-72 2-90 3-108
Rosjanie to mają nawalone wszystkiego tyle, że mapy nie widać a przecież nie o to chodzi. Dlatego najazdy maja minimalistyczne. I jak mówiłeś jadaczka się lektorce nie zamyka.
Jeśli chodzi o ikonkę Terenu zabudowanego to "wywaliłem grafikę", wszystkie trzy mają grafikę kropka na przezroczystym tle. Nie widać ikonki a pojawia się tablica.
Jedziesz prostą i stoją i mają Ciebie na 700m przed. Gdy robiłem test to zobacz Radar stacjonarny wywaliło na Twojej skórce bez potrzeby 920 metrów przed.
Wyświetlanie ustawiamy w pliku dźwiękowym, co zadeklarujesz to masz. Kontrola - 700m to minimum. Stacjonarny, przenośny nie cyknie z takiej odległości więc wystarczy, że zadeklarujesz 400m i powtórka 0-100, To samo radiowóz z kamerą sygnalizuje, że na drodze którą jedziemy może pojawić się nieoznakowany więc odległość
nawet 200 info raz wystarczy.
I zapomniałeś, że ja mam tablice tam jest prędkość więc drugi komunikat nie musi mieć tej informacji, wystarczy, że słyszę np.fotoradar, gdy pominie pierwszy.
Daj plik dźwiękowy do testów.
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » So, 13 mar 2021 19:20

No wiesz, oni robia pod wszystkich, jeden chce to, drugi to. Odnośnie ustwaień speedkamów, to temat otwarty i jestem otwarty na dyskusje, chyba nawet masz praktyczne większe doświadczenie niż ja.
Ale znowu druga strona medalu jest taka, że co mi po alercie na 1 sekunde, jak jedziesz autem, to w tym momencie możesz patrzyć przed siebie, a nie na display.
I tak było własnie z mopem, kiedy to przed dojazdem była kamerka, więc tylko było krótkioe mignięcie i tyle.
Moim zdaniem pierwszoplanowe sa te do radarów na prędkość, bo to jest wymierna kasa. Ja dla siebie np. nie potrzebuję alertu o terenie zabudowanym, bo i tak na ograniczeniu prędkości od razu pojawia się 50.
A cała reszta, informacje o zagrożeniach na drugi plan.

AKtywacje przez skórke można by zrobić, aktywny/nieaktywny, co kto chce. To nieraz zależy od drogi, jak się jedzie pipidówkami to jest inny widok potrzebny, aniżeli jazda autostradą.

Niestety na razie tylko po niemiecku, ale jak wyłączysz dźwięk, to możesz przestudiować zachowanie.
https://disk.yandex.com/d/R5XtQRQHnH0VIg

acha, jak wkladasz kod, to stosuj bbc, code ---/code (w klamerkach) łatwiej się czyta.
mam na mysli to:
Kod: Zaznacz cały
<speedcam chosenSpeedcams="speedcam;" angle="5" minTime="2" changeTime="1" showOnMap="1" mapMaxScale="200"/>
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » N, 14 mar 2021 14:27

Częsciowy dalszy sukces. Znalazłem błąd w skrypcie (literówka!), dlatego skrypt nie konwertował węzłów 0x2000. Teraz są, można je znaleźć, jak na mapie UMP. Niestety, mam problem, bo nazwa nie wyświetla się w panelu jak w mapie UMP, chociaż label jest w pliku mp i po kompilacji też, co widac w liście znalezionych zjazdów.

Napisałem na adres kontaktowy ump.waw.pl, może ktoś podpowie, jak te mapy sa kompilowane i zgłosiłem błąd pakowania (znowu plik mapy ląduje w katalogu opisowym a nie głównym i mapy nie widać w dodatkach).
Załączniki
ZjazdyLista.png
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Śr, 17 mar 2021 17:36

Ten Twój plik z tablicami to wersja docelowa? Ustalamy definitywnie:
001 - Radar stacjonarny
003 - Radar Czerwone Światło
005 - Kontrola Drogowa
040 - Radar Odcinkowy, początek pomiaru
041 - Radar Odcinkowy, koniec pomiaru
065 - Radar na maszcie ( czy to może kamera wielofunkcyjna?)
101 - Ograniczenie prędkości
198 - Przejazd kolejowy
202 - Teren Zabudowany
203 - Radar Przenośny
215 - ???? Możesz to wyjaśnić co przypisać, wizualnie pasuje do radiowozu z kamerą.
Radiowóz z kamerą jeśli nie 215 to może 012?
666 - Czarny punkt, niebezpieczne miejsce. (nie zapomnij dodać ikonki widocznej na mapie)
Czyli Skórka jest zakończona i będzie dostępna z serwera, tak?

[Niestety, mam problem, bo nazwa nie wyświetla się w panelu jak w mapie UMP, chociaż label jest w pliku mp i po kompilacji też, co widac w liście znalezionych zjazdów.][/quote]
To, że jest wybierany zjazd z panelu wyszukiwania to efekt dodania wpisu w plik tag.xml
Aby pokazał się napis na belce to chyba musi być dodany wpis w pliku .mp tym do tworzenia już gotowej mapy konwerterem rosyjskim.
Czyli przy każdym zjeździe wpis. sprawdź czy to zadziała, bo gdy przy wpisie dotyczącym ulicy dodawałem Miasto to pojawiała się nazwa miasta razem z ulicą.
Natomiast gdy dodałem do wpisu "aktualna ulica": "city" to pokazuje nazwę ulicy i napis " %city" nazwy miasta nie wyświetla.
Daj linka do pliku mp. a gotową Twoją mapę skąd można pobrać
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Śr, 17 mar 2021 19:21

Więc tak, nie próżnowałem.

1. Skórka 1.0.14
Poprawiłem kilka szczegółó, przede wszystkim przez wzgląd na smartfon, pomniejszyłem grafiki panelu (zrobiło się przestrzenniej) no i lepiej to wygląda, jak jest telefon w pionie
Jedna skórka to jest never-ending story, za każdym razem coś się zauważa, co można lepiej zrobić, ale teraz główny widok mapy wygląda całkiem całkiem, i z panelu tak "nie wali" pomarańczowym, jak się da w pionie, to proporcje wielkości są teraz lepsze. Jeszcze muszę poprawić przełamywanie linijek w ustawieniach. Na tabletach to bez znaczenia a na smartofnie trzeba poprawić.

Są na niej ikonki czarny punkt i mopy oraz poprawione typy dróg (szczegóły poniżej)

2. Kompilacja
2 dni temu walczyłem na rosyjskim forum openstreetmap ze skryptem osm2map i poradziłem się Rosjan, jest 2 takich dość aktywnych i za chwilę coś doradzą. Więc tak, w czasie testów doszedłem do tego, że pokazywnaie nazwy motorway_junction w belce na górze NIE JEST możliwe, to był mój błąd myślowy. A dlaczego? Bo motorway_junction to jest PUNKT, a nie droga. A słowo kluczowe %nextRoadName jak sama nazwa na to wskazuje, "ciągnie" nazwy DRÓG (polyline)! To, co widać (czasem) na panelu to nie jest nazwa wyjazdu, jak to widziałem w pliku mp, tylko nazwa NASTĘPNEJ ULICY ZA WYJAZDEM. A ponieważ ta nazwa czasem jest, a czasem nie, błędnie wnioskowałem, że to nazwy z motorway_junction brakuje. W tym celu kompilowałem malutkie mapy landu "Bremen" ~30MB, i do gotowej mapy trwało to jakieś 15 Minut. I mogłem każdy krok dokładnie prześledzić, co z czego. Ale nie ma tego złego, bo właśnie jak piszesz, zrozumiałem te zasady, jak można składać nazwy w LABELS. Czyli nazwy miast dodać, tudzież dowolnie zmanipulować to, co jest w pliku OSM. No i z grubsza Layers.cfg. Ale w Layers.cfg nie ma co grzebać (chyba). tag.xml trzeba będzie jeszcze zrobić, jak pisałem, z "otagowaniem" potrzebnym do wyszukiwania. W samym skrypcie osm2np muszę jeszcze dopasować POI, bo standardowo nie wszystkie są konwertowane, trzeba uporządkować "jedzenie, sport itd), ale wiem już, jak to się robi. Wiele się douczyłem z geomapowania. Kurcze, to jest bardzo kompleksowa rzecz, ale dobrze, jak się to rozumie, facet powinien rozumieć takie rzeczy. A chcę mieć dużą lokalną bazę wszystkiego, co jest, a potem można filtrować odnośnie potrzeb. Zapuściłem wczoraj krótko przed 24 testowo mój skrypt z plikiem poland-latest, OSM ma 26GB, wygląda mi, że powoli zaczyna tworzyć mp, które "rośnie", zobaczymy, kiedy skończy, czy jeszcze dzisia przed północą, czy dopiero jutro. Tak więc zdaje się, temat mam opanowany. Ten skrypt od ruskich jest dobnry, nie obciąża mi na 100% serwera, widac tylko, że pamięci dużo potrzebuje, ale mam wielki plik SWAP na linuksie, więc jakoś to idzie. Nie wiem jeszcze, jak sprawa ze splittingiem, bo na linuksie to nie ma problemu w wielkimi plikami, ale na win ce powinien być max 2GB, nie wiem, czy konwerter od razu robi split. Ale to jest do ogarnięcia.

Jak zrobimy plik tag.xml z wszystkimi POI, to zrobię mapy "produkcyjne". Ale zastrzegam, będą większe od tych UMP. Nie wiem jak ty, ale po analizie mapy UMP jest ona dla mnie zupełnie nieprzydatna. Zupełnie brakuje budynków, czyli jak szukam adresu i mam jechać do kogoś, gdzie nie byłem, to na mapie domów nie widać. Dlatego jest taka "mała", bo nie ma danych domów.
Jak to wszystko przećwiczę, to zrobię u siebie na serwerze FTPS i zrobię ci dostęp, to będziesz mógł bezpośrednio ściągać, mam 4MB upload, tak że spoko.

3. Speedkamy
Grafiki są w skinie. No to się w zasadzie numeracja zgadza, jak piszesz. Gdzieniegdzie się dubluje, ale zostawmy dublety, bo to jest ew. na inaczej skonfigurowane ruskie speedkamy.
Jest jak piszesz, i dodatkowo
-001 + 192 jasne
- 002 + 068 kamera w instalacji świetlnej (chyba prędkości)
- 003+194 jasne
- 004 odcinkowy (start), i tu mam pytanie, bo jeszcze tego nie ćwiczyłem w praktyce ani na symulacji, myślałem, że do odcinkowego potrzebne są 3: 1. start (004+227) 2. pomiędzy, czas pomiaru (040) i 3. koniec 041
-005 + 209 jasne (drogowa w sensie prędkości)
-007 + 013 kompleks kamer (prędkości)
- 012+065 wielofunkcyjna (symbol autko + radar)
- 014 kamera pasu jazdy na maszcie
- 016 kamera zakazu parkowania
- 051 chłopcy radarowcy -> przyczajka zakaz wyprzedzania
- 052 chłopcy radarowcy -> przyczajka przejście dla pieszych
- 053 chłopcy radarowcy -> przyczajka stop
- 054 chłopcy radarowcy -> przyczajka czerwone światło
- 075 kompleks kamer na maszcie (prędkości)
- znaki ostrzegawcze, jasne, ale brakuje zwierząt!
- 193 kontrola drogowa (ogólnie)
- 199 kamera pasa ruchu200-203 jasne
- 204 wjazd na płatne drogi
- 215 - u ruskich jest "post DPS" i u nich to symbol "auto policyjne", nie wiem, czy to chodzi o mobilny radiowóz (raczej podpada pod 005 czy 193) czy to jakieś stałe budki tudzież posterunki policji drogowej. Ściągnij sobie skórę Baltic, to zobaczysz u nich symbolike i numerację. Ja dodałem dublety, bo dodatkowe numery były w pliku audio-konfiguracji, więc jest to bardziej u nas elastyczne wtedy.
- 666 czarny punkt
- 2100 MOP

237 to roboty drogowe, i tu bym ci zalecał w tym przedziale, gdzieś od 250-500 te twoje tabliczki, to nie będzie sie z niczym przecinało.
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Cz, 18 mar 2021 13:57

Nie wiem jak ty, ale po analizie mapy UMP jest ona dla mnie zupełnie nieprzydatna. Zupełnie brakuje budynków, czyli jak szukam adresu i mam jechać do kogoś, gdzie nie byłem, to na mapie domów nie widać. Dlatego jest taka "mała", bo nie ma danych domów.


Korzystam z mapy UMP od 2015 roku.
Budynki są na mapie, to te małe punkciki, zobacz jakie informacje otrzymujesz stukając w taki punkcik na jednej i drugiej mapie.
mapy.jpg

Fakt, że grafika OSM jest miła dla oka, też mi się podoba i jak jadę na rybki to wrzucam mapę OSM .
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Cz, 18 mar 2021 18:32

Budynki są na mapie, to te małe punkciki, zobacz jakie informacje otrzymujesz stukając w taki punkcik na jednej i drugiej mapie.

No wiesz, są całe połacie, gdzie ani jedneku budyku ani punkcika nie ma, więc nie ma na co stukać.
W OSM, jak komu za dużo szczegółow, to może to zredukować w ustawieniach map, jest wybór parametrów od 5 do -5. STandard to "0". Ja używam zazwyczaj "-2".

Mapa Polski dalej w toku, już 42 godziny, plik mp ma jak narazie 2,7 GB, jeszcze rośnie, a potem jeszcze konwersja do 7w. Zobaczymy.
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Cz, 18 mar 2021 20:47

No wiesz, są całe połacie, gdzie ani jedneku budyku ani punkcika nie ma, więc nie ma na co stukać.
W OSM, jak komu za dużo szczegółow, to może to zredukować w ustawieniach map, jest wybór parametrów od 5 do -5. STandard to "0".

Poproszę o zrzut takiego miejsca dla mapy OSM i UMP.
Nie w OSM a w każdej mapie jaką używasz, ja korzystam z maxa.
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Cz, 18 mar 2021 21:26

A już widzę, niby jest ten dom mieszkalny (blok), tylko jako punkt, w rzeczywistości jest ze 20x razy dłuższy, jest tylko punkt, numerów nie widać domyślnie, jakbym szukał adresu, to bym musial obstukać całą okolicę, w którym kierunku mam iść.
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Cz, 18 mar 2021 23:07

Proszę gotowe, działają z niemieckim lektorem.
Wstawiłem też MOPy.
(Można dodać Zjazdy, ale z "uniwersalną tablicą" jeśli nazwy zjazdów pojawią się na belce).

Po testach z mapą UMP i OSM, lektorem Vicki.
Świetny interfejs "BLACK" (gdy "tworzyłem" dla AutoMapy to czarny pilot miał właśnie taką nazwę)
Faktycznie, że teraz na smartfonie więcej miejsca dla mapy.
Ikonki i tablice nadal bez zmian.
Rozważ, ikonki dla Teren zabudowany, Ograniczenie prędkości - niewidoczne na mapie.
Natomiast słychać komunikat dźwiękowy (nie rozumiem co dziewczyna mówi przed znakiem teren zabudowany,) oraz pokazują się tablice w wyskakujących okienkach.
Daj tablice bez grafiki ale aby zmiany działały trzeba zamiast grafiki wstawić kropkę, która na mapie nie będzie widoczna.
Mapa nie będzie "zaśmiecona".
Załączniki
Radary Polska dla LooksLikeMN7HD.zip
(148.24 KiB) Pobrane 272 razy
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Pt, 19 mar 2021 11:48

Super. Czyli tak, widzę, że dopasowałeś numerację jak powyżej, to zrobię wkrótce porządną dokumentację tego i tego się będzie trzeba trzymać.
Teraz tak. Dobrze by jeszcze skrótowo opisać, co w tym speedkamie jest i jaka dalsza procedura update.
Zakładam, że w domyśle jest tak, że zawartość tego pliku powinno się wkleić w pliku tekstowym z openspeedcam.net w formacie navitela, albo wrzucić do katalogu "speedcam".
Pytanie: masz zamiar to sukcesywnie przenosić do openspeedcam.net?
Teraz tak
- Bo niebezpeiczeństw zwierząt nie ma zupełnie.
- "czarnych punktów" jest w rzeczywistości więcej, niż na Twojej liście z najazdami
- to samo MOPy

iwens napisał(a):Proszę gotowe, działają z niemieckim lektorem.
Wstawiłem też MOPy.
(Można dodać Zjazdy, ale z "uniwersalną tablicą" jeśli nazwy zjazdów pojawią się na belce).

Nie rozumiem. Na belce nigdy nie będzie Mopów, jak już wyjaśniałem, bo MOP to Punkt, a nie droga, więc nie ma jak tej zmiennej wprowadzić na interfejs, bo nie ma do tego słowa kluczowego.


iwens napisał(a):Po testach z mapą UMP i OSM, lektorem Vicki.
Świetny interfejs "BLACK" (gdy "tworzyłem" dla AutoMapy to czarny pilot miał właśnie taką nazwę)
Faktycznie, że teraz na smartfonie więcej miejsca dla mapy.
Ikonki i tablice nadal bez zmian.

Drobne rzeczy tak, nie od razu widać: zmiana ikony folderu (teraz jest z designu Material), Siła sygnału GPS, kilka POI (były za szerokie i wychodziły poza ramkę selekcji), Dodatki - puzzle zamiast +. Zmiana ikonek na belce dla węzłów drogowych (powrót do starej koncepcji). Detale.

iwens napisał(a):Rozważ, ikonki dla Teren zabudowany

Nie rozumiem, co masz dokładnie na myśli. Chodzi Ci o te szyldy na "patyku"? Ta "niemiecka" forma terenu zabudowanego jest o tyle lepsza od polskiej, że jest "bardziej kwadratowa", no i pasuje lepiej do innych speedkamów wyskakujących jako alert w formie kwadratów. Czy masz na myśli wyłącznie grafikę na mapie? To by było ew. do dyskusji, tyle tylko, że na "patyku" to pasuje bardziej forma wzdłużna. Ew. mogę zrobić 2 wzory, i każdy sobie weźmie, co mu pasuje.

Acha, spedkamy z okrągłych na kwadratowe musze jeszcze zrobić, to wiem.

iwens napisał(a):Ograniczenie prędkości - niewidoczne na mapie.

Dziwne, przecież jest w konfiguracji, na 100% było je widać...
Kod: Zaznacz cały
<speedCam type="101" picture="101" showSpeed="1" fontBold="1" leftMargin="20%" rightMargin="25%" topMargin="10%" bottomMargin="37%"/>


Natomiast słychać komunikat dźwiękowy (nie rozumiem co dziewczyna mówi przed znakiem teren zabudowany,) oraz pokazują się tablice w wyskakujących okienkach.

Mówi, że teren zabudowany, tablice sie pokazują, też testowałem.

Daj tablice bez grafiki ale aby zmiany działały trzeba zamiast grafiki wstawić kropkę, która na mapie nie będzie widoczna.
Mapa nie będzie "zaśmiecona".

Chcesz z mapy usunąc grafikę teren zabudowany, aby tylko było widać to jako alert speedkamu? To nie trzeba kropek tylko usunąć linijkę w map.xml albo gdzie obrazek zostawić puste.

Plik MP poland-latest.mp ma już 4GB, konwersja trwa już 60 godzin.
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez Bas » Pt, 19 mar 2021 12:52

Świetnie, że 7ways nadal żyje, wow.
Chyba trzeba będzie znowu wrzucic go do telefonu ;)

bydma napisał(a):Plik MP poland-latest.mp ma już 4GB, konwersja trwa już 60 godzin.


To trwa, ale raczej nie aż tak.
Nie ma tam podziału na województwa? Cała Polska w jednym pliku?
Bo wcześniej (kiedyś) dzieliliśmy Polskę na województwa => dalsza obróbka => na końcu spinanie do jednego atlasu Polska z plikami dla każdego województwa w środku takiej paczki.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Pt, 19 mar 2021 13:19

Żyje, żyje :-)
Zawsze znajdzie się jakiś hobbysta.
Ale co tu dużo mówić, sprawdził i sprawdza sie najlepiej w moich scenariuszach, a że potrafię kilka rzeczy zrobić, więc je robię w miarę możliwości.
Dotyczczas robiłem poprawki pod siebie, ale jestem otwarty na sugestie, no i ciągle się uczę.

Ponieważ jestem sam, a mój server idzie 24/7, to bez znaczenia, czy sie dzieli i skleja czy robi jeden w całości.
Jeden w całości jest prostszy do zarządzania. Trwa to oczywiscie dłużej, ale ja z drugiej strony nie musze przykładać reki, skrypty lecą.

Jakbyś chciał przetestować interfejs, to zapraszam. Jak masz sugestie odnośnie i wyglądu i pracy wyszukiwarki, też.
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość