Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez wopozka » Pn, 15 maja 2017 10:27

sdsyc napisał(a):Kto ma taką moc sprawczą?


Ale to nie jest maskowanie, stosujecie dokładnie te same zasady jak w tym dokumencie. Kąt jest kąt i mierzy się go przy najbliższych węzłach, więc nic się de facto nie zmienia :d.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez sdsyc » Pn, 15 maja 2017 16:03

Wg mnie powinno się uzupełnić o informację, kiedy nowe nuvi nie powiedzą "trzymaj się lewej/prawej"
Albo przeredagować wszystkie zalecenia dotyczące "trzymaj się lewej/prawej" na rozwidleniach bez ramp.
Np. http://umapa.pl/nK13X - co tu jest niezgodnego z zaleceniami
Weźmy pod lupę dalszą część tego samego obrazka. Jedziemy z punktu A i planujemy skręcić w prawo w Witosa. W tym momencie nawigacja poda komunikat: "skręć w prawo w Witosa". Lecz ta informacja nie dotyczy punktu B, ale C. Aby powiedział w punkcie B "trzymaj się prawej", należy znowu nazwać ten mały odcinek łączący drogę A z Witosa. Wtedy najprawdopodobniej padną dwie komendy: "trzymaj się prawej" w punkcie B, oraz "skręć w prawo w Witosa" w punkcie C. W tym momencie muszą się odezwać tubylcy, czy takie coś ma sens - według mnie nie ma i raczej wskazana byłaby tylko komenda "trzymaj się prawej" dotycząca punktu B. Aby to osiągnąć, trzeba bardziej wyprofilować dojazd łącznika w punkcie C, tak aby kąt pomiędzy łącznikiem i ulicą Witosa był większy od 135 stopni.
?
Jednak żadnego komunikatu nie usłyszymy :-(
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez wopozka » Pn, 15 maja 2017 19:02

Nowe nuvi nie powiedzą trzymaj się lewej/prawej nigdzie poza rampami, więc de fakto trzeba by po prostu nakazać wszędzie rysować tak by nuvi gadało skręć w lewo prawo i twoje zalecenie w sumie do tego się sprowadza, bo to jest jedyny komunikat który nuvi wypowiada. Sam jestem ciekaw jak długi i kiedy Garmin wpadnie na to by to ukrócić.

A tak swoją drogą, nawet w CNE jest wiele miejsc gdzie MS i stare nuvi gadają a nowe nie.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez sdsyc » Pn, 15 maja 2017 20:59

wopozka napisał(a):Nowe nuvi nie powiedzą trzymaj się lewej/prawej nigdzie poza rampami, więc de fakto trzeba by po prostu nakazać wszędzie rysować tak by nuvi gadało skręć w lewo prawo i twoje zalecenie w sumie do tego się sprowadza, bo to jest jedyny komunikat który nuvi wypowiada.
Dokładnie tak! Chodzi o opis adekwatny do teraźniejszości, a nie lekcję historii. A potrzeba jest i ona jest matką wynalazków :arrow: viewtopic.php?p=197936#p197936
wopozka napisał(a):Sam jestem ciekaw jak długi i kiedy Garmin wpadnie na to by to ukrócić.
:arrow: viewtopic.php?p=192997#p192997
wopozka napisał(a):A tak swoją drogą, nawet w CNE jest wiele miejsc gdzie MS i stare nuvi gadają a nowe nie.
To w UMP musi być tak samo źle?
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez wopozka » Śr, 17 maja 2017 10:26

Widzisz, ale to nie jest takie czarno białe. Robiąc w ten sposób popsujemy komunikaty głosowe dla wielu starszych odbiorników i aplikacji typu 7ways czy osmand.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez sdsyc » Śr, 17 maja 2017 11:30

Wg mnie wszystkie one (stare Garminy, 7ways, Osmand) nie będą mówić "trzymaj się" lub analogicznie, ale "skręć" lub analogicznie chyba powiedzą.
Można sprawdzić na Rondzie Mogielnickim w Krakowie. Wieczorem sprawdzę dla N1200 i 7ways.
Przypuszczalnie niewiele tracimy, dużo zyskujemy.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez wiencek » Śr, 17 maja 2017 20:41

sdsyc napisał(a):Można sprawdzić na Rondzie Mogielnickim w Krakowie. Wieczorem sprawdzę dla N1200 i 7ways.
Rondzie Mogilskim ;-)

Można także sprawdzić zwrot z Grabiszyńskiej w Ostrowskiego we Wrocławiu oraz z Hallera w Grabiszyńską 8) (z Klecińskiej w Grabiszyńską poszła poprawka bo nie wyszło do końca jak trzeba).
60CSx, Nüvi 760, DriveLuxe 50 + CNE, UMP-pcPL, TOM navi
wiencek
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 19:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez sdsyc » Śr, 17 maja 2017 20:47

No i sprawdziłem.
Taka trasa http://umapa.pl/G292H
N1200: 1x skręć w lewo, 2x skręć w prawo
7ways: 1x skręć łagodnie ( czy delikatnie - nie pamiętam ;-) ) w lewo, 2x skręć łagodnie w prawo
I stare nuvi i 7ways sygnalizują lepiej niż na ww www ;-)
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez wopozka » So, 20 maja 2017 6:11

sdsyc napisał(a):Wg mnie wszystkie one (stare Garminy, 7ways, Osmand) nie będą mówić "trzymaj się" lub analogicznie, ale "skręć" lub analogicznie chyba powiedzą.
Można sprawdzić na Rondzie Mogielnickim w Krakowie. Wieczorem sprawdzę dla N1200 i 7ways.
Przypuszczalnie niewiele tracimy, dużo zyskujemy.


No pewnie że powiedzą, z tym że w ograniczymy liczbę możliwych komunikatów tylko do skręć w lewo/prawo i tyle. Nie jestem do końca przekonany czy tak jest najlepiej. Na wszystkich autostradach gdy się rozjeżdżają byłoby np. w ten sposób. Ja nie jestem do końca przekonany, ale jeśli chcesz to trzeba wrzucić na listę i podyskutować.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez sdsyc » So, 20 maja 2017 6:36

Na Rondzie Mogilskim wiencek narysował tak, że 7ways mówi "skręć łagodnie", a Garmin mówi "skręć"
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez wiencek » So, 20 maja 2017 22:16

sdsyc napisał(a):Na Rondzie Mogilskim wiencek narysował tak, że 7ways mówi "skręć łagodnie", a Garmin mówi "skręć"

Rysowałem pod Garmina. Komunikat 7ways to przypadek nie zamierzony.

wopozka napisał(a):No pewnie że powiedzą, z tym że w ograniczymy liczbę możliwych komunikatów tylko do skręć w lewo/prawo i tyle.

Bzdura! Nie możemy wygenerować tylko jednego komunikatu trzymaj się... Pozostałe jak najbardziej.
60CSx, Nüvi 760, DriveLuxe 50 + CNE, UMP-pcPL, TOM navi
wiencek
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 19:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzymaj się lewej/prawej w UMP i víago (i być może nüvi)

Postprzez wopozka » Pn, 22 maja 2017 8:28

wiencek napisał(a):Bzdura! Nie możemy wygenerować tylko jednego komunikatu trzymaj się... Pozostałe jak najbardziej.


No ale czy ja o czymś innym mówię? Nie rozmawiamy o rondach tylko o zjazdach i rozjazdach.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Poprzednia strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron