Mapy UMP-pcPL dla MAPS.ME/MapsWithMe (Android, iOS, Desktop)

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Mapy UMP-pcPL dla MAPS.ME/MapsWithMe (Android, iOS, Desktop)

Postprzez smietan » Pt, 01 lip 2016 18:24

Przez ostatnie kilka dni próbowałem skompilować mapy UMP-pcPL dla aplikacji MAPS.ME. Dzisiaj w końcu udało mi się wszystko dopracować żeby to znośnie działało i z tego też powodu postanowiłem że podzielę się mapkami z innymi użytkownikami UMP.

Mapy pobrać można stąd. Pliki z końcówką .norouting, jak sama nazwa wskazuje, nie wspierają wytyczania tras, ale zajmują odrobinę mniej miejsca - co kto woli :)

Po zainstalowaniu aplikacji, mapy wrzucamy do folderu MapsWithMe na karcie pamięci, w moim przypadku ścieżka to /sdcard/MapsWithMe. Dodatkowo, po skopiowaniu map warto wyczyścić cache aplikacji, bez tego aplikacji zdarzało się czasami crashować. Nazwy plików najlepiej pozostawić takie jakie są, z takiego powodu, że aplikacja będzie nas nękać komunikatami o brakujących mapach oferując pobranie danego województwa z OSM. Mimo to, nawet przy zmienionych nazwach plików mapy będą działać poprawnie, więc jak komuś bardzo zależy - droga wolna.

Co działa, co nie działa:

Działa:
  • wyświetlanie mapy
  • wyszukiwanie adresów
  • wyszukiwanie POI według kategorii wraz z ukazaniem ich na mapie
  • wytyczanie tras pieszych (offline)
  • wytyczanie tras rowerowych (offline)
  • wytyczanie tras samochodowych w obrębie jednego województwa (offline)

Nie działa:
  • wytyczanie tras samochodowych obejmujących więcej niż jedno województwo
  • renderowanie morza (sytuacja taka sama jak w aplikacji OsmAnd przy korzystaniu z mapy UMP-pcPL)

Jeżeli będzie zainteresowanie to mapy mogę się postarać kompilować raz na tydzień, nie częściej dlatego że jednak VPS trochę kosztuje a akurat korzystam z takiego z rozliczaniem godzinowym więc włączyć raz na tydzień, skompilować i wrzucić na hosting mogę. Gdyby ktoś chciał kompilować samemu / przejąć inicjatywę, to mogę się podzielić skryptami i w razie czego służę pomocą gdyby coś nie wychodziło.

Zapraszam do testowania i dzielenia się spostrzeżeniami.
smietan
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 01 lip 2016 17:48

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości