Pikietaż - reaktywacja (projekt UMP)

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Pikietaż - reaktywacja (projekt UMP)

Postprzez beetle-m » Pt, 14 gru 2012 21:28

Zebrałem kilkanaście punktów/słupków na A4: Szarów - Tarnów.
Załączniki
Szarów_Tarnów.gpx
(6.97 KiB) Pobrane 438 razy
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Pikietaż - reaktywacja (projekt UMP)

Postprzez Mariusz65 » Pt, 14 gru 2012 21:36

A czy coś się zmieniło w tej kwestii?
:arrow: viewtopic.php?p=128786#p128786
Wróciły kropki czy nadal są te słupki których mój Nuvi nie wyświetlał, bo dawno nie sprawdzałem?
Mariusz65 napisał(a):
Alf/red/ napisał(a):No dobrze. To w takim razie zostają kropki, bo inaczej musiałbym także miasta 200-500 tys. mieszkańców pokazywać jako cienkie biało-czerwone słupki :)

Zaktualizowałem sobie dziś nakładkę ze słupkami do MapSource i widzę, że jednak zamiast kropek wróciły czerwono-żółto-zielone słupki.
W moim Garminie niestety nie widoczne ani podczas nawigacji ani podczas przeglądania mapy :(
Tak więc słupki z Nuviego wyrzucam jako zbędny balast :?
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Pikietaż - reaktywacja (projekt UMP)

Postprzez beetle-m » So, 15 gru 2012 17:47

Mariusz65 napisał(a):Wróciły kropki czy nadal są te słupki których mój Nuvi nie wyświetlał, bo dawno nie sprawdzałem?
To sprawdź :evil: .
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Pikietaż - reaktywacja (projekt UMP)

Postprzez H_Babbock » N, 23 gru 2012 0:25

Witam

Mam problem z aktualizacją mapy UMP słupki.
Słupki mam załadowane jako mapa poprzez mapsource (UMP-słupki). Niestety z punktu widzenia mojego urządzenia (Nuvi 760) ostania (jaką mam) działającą mapą jest wersja z 5 lipca 2011. W tej mapie widzę słupki jako punkty z "wiszącymi" nad nimi numerami.
Aktualną mapę UMP-słupki w Nuvi 760 nie widać. To znaczy jest w spisie map w Nuvi, zaznaczam ją, ale w trakcie testów symulacji przejazdu nie widać słupków.
Stąd pytanie - czy to tak już jest i musi być z NUvi 760 (bo to stary typ jest ...), czy też popełniam jakiś błąd przy updacie mapy?

Pozdrawiam
Jan

Nuvi 760
H_Babbock
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 25 sty 2008 22:38

Re: Pikietaż - reaktywacja (projekt UMP)

Postprzez Zachu » N, 23 gru 2012 9:27

Po co tak kombinować?
Wgraj tak jak radary.
viewtopic.php?p=83143#p83143
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pikietaż - reaktywacja (projekt UMP)

Postprzez Mariusz65 » N, 23 gru 2012 13:21

Zachu napisał(a):Po co tak kombinować?

Ja też wolę nakładkę ;-)
Mariusz65 napisał(a):
pocio napisał(a):użyj gotowca w postaci punktów POI wtedy zobaczysz.

Ja zdecydowanie wolę nakładkę do MS niż słupki jako POI. Widzę wtedy punkty na tle mapy i nie ma tych zasłaniających ekran komunikatów jak przy foto radarach. :mrgreen:

Tylko musiały by być ikonki z kropkami zamiast słupków, bo w moim Nuvi nie działają.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Pikietaż - reaktywacja (projekt UMP)

Postprzez H_Babbock » N, 23 gru 2012 16:49

Witam

Dziękuję bardzo za poradę. Ale słupki w postaci POI są dla mnie ćwierć dobre. Jeśli w czasie jazdy rzucę okiem na GPS chciałbym widzieć najbliższy słupek, a po przejściu do widoku 2D móc zobaczyć gdzie są kolejne słupki. W przypadku POI widać albo nic, albo słupek najbliższy (jeśli jest się dostatecznie blisko). W sumie więc jeśli chce się sprawdzić słupek to należy, zamiast prowadzić samochód, wpatrywać się w ekran kiedy pokaże się kolejny słupek. Nota bene zasłaniając (bez sensu) część górną mapy.
Reasumując z punktu widzenia moich oczekiwań słupki POI to bardzo słabe rozwiązanie.

Tym nie mniej dla czystości przeprowadziłem pełny cykl testów (w symulacji oczywiście).
Nuvi 760 + UMP (bez słupków) "20Dec12".

1. POI wgrane ze strony UMP "pliki csv dla POILoader". Wgrane po usunięciu katalogu "Slupki" i podmienieniu plików wav plikami starymi mp3 (żeby był głos). W symulacji żadnych słupków nie ma, ostrzeżenia o radarach są.
2. Wgrane POI z katalogiem "Slupki" (tu nie zmieniałem głosu).
W symulacji pojawiają się (przy przejeżdżaniu) słupki jako ładne słupki przy drodze ale żadnych komunikatów typu DK8-512 nie ma.
3. Jak 1. (POI be z"Slupki") wgrane bezpośrednio do katalogu POI "slupki.gpi".
W symulacji pojawiają się (przy przejeżdżaniu) słupki jako ładne słupki przy drodze oraz są komunikaty na górze ekranu typu DK8-512.
4. Jak 1. plus wgrana (na kartę) mapa UMP-słupki-19Dec"
W symulacji 2D przy dużym powiększeniu widać słupki (w 2D widoczne jako dwukolorowe "boje") z kilometrażem. Ale w widoku "z lotu ptaka 3D" nic się nie pojawia.
5. Jak 1. plus wgrana (na kartę) mapa UMP-słupki-04Jul" (z 2011, ostatnia jaką mam działającą).
W symulacji 2D przy każdym powiększeniu widać słupki (w 2D widoczne jako punkty) z kilometrażem. W widoku "z lotu ptaka 3D" też są jako punkt plus kilometraż - czyli ideał.

Wniosek
Nakładka na MS czyli wersja "4" jest niestety nie użyteczna w Nuvi 760.
Pytanie.
Czy jest szansa aby aktualne UMP-słupki uzyskało funkcjonalność bycia normalnie widocznym w Nuvi 760?

Drugie to raczej dla mnie zagadka - dlaczego słupki jako POI wgrane przez POILoader w pakiecie z radarami nie mają komunikatów ("2") a wgrane jako plik gotowiec ("3") mają komunikaty o kilometrach?

Pozdrawiam
Jan

Nuvi 760
H_Babbock
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 25 sty 2008 22:38

Re: Pikietaż - reaktywacja (projekt UMP)

Postprzez Zachu » N, 13 lis 2022 10:45

Obecnie pikietaż jest importowany ze strony GDDKiA na drogach klasy A, S i DK. DW mają słupki zebrane przez społeczność.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości