Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Garmin EPIX - opinie, pytania użytkowników

Postprzez Marko » Pt, 13 kwi 2018 11:58

@Sdsyc
Napisz proszę jak działają powiadomienia z telefonu - mi czasem przychodzą, czasem (częściej) nie przychodzą; nie wiem od czego to zależy (Epix sparowany z telefonem).
P.S.
Moje metody:
- w PL Topo - wpisuję literkę lub dwie i z reguły znajduję rozwiązanie; np. szukając "Równica" wpisuję "R" lub najwyżej "Ro";
- oduczyłem się projektowania tras/kursów w zegarku/w małym i wolnym ręczniaku. Komputer stacjonarny sprawdza się najlepiej; w ostateczności smartfon.
- na wysokości nie zwracam uwagi; suma wzniosów/spadków się zgadza.
eTrex 30 Epix Edge 820 Explore Virb Tempe
Marko
Bywalec

Postprzez sdsyc » Pt, 13 kwi 2018 12:23

Jeśli chodzi o powiadomienia - nie mam dokładnych spostrzeżeń. Używam powiadomień sporadycznie.
Miałem wrażenie, że czasem powiadomienia w zegarku pojawiają się z opóźnieniem. Czy niektóre były gubione? Być może, ale nie zwracałem wówczas uwagi na zegarek tylko na telefon ;-)
Mogę potrzymać dłużej połączenie zegarek - telefon i obserwować.
Auto: N1200T + LA/JV patch + CNE Lifetime + UMP (było N250)
Nadgarstek: Epix + OSM Freizeikarte + UMP (był Fenix)
W telefonach: Locus / Brouter, 7Ways + UMP, OSM (było Oruxmap, OsmAnd, viago)
sdsyc
Radny

Postprzez Marko » Pt, 13 kwi 2018 12:43

Dziękuję. W przypadku łączności mojego telefonu i Epixa winą obarczam łączenie/rozłączanie np. gdy odchodzę ponad książkowe 10 metrów od biurka.
Wtedy muszę wyłączyć i ponownie włączyć BT (mam do tego celu przypisany klawisz).
Gdy połączenie jest utrzymywane non-stop powiadomienia przychodzą "kak toczno"...
eTrex 30 Epix Edge 820 Explore Virb Tempe
Marko
Bywalec

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku