[News] GPSMap 66

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

[News] GPSMap 66

Postprzez Marko » Śr, 05 wrz 2018 13:23

Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: [News] GPSMap 66s i 66st

Postprzez Tomek B. » Śr, 05 wrz 2018 22:05

Będzie i u nas :-)
http://www.eazymut.pl/nawigacja-turysty ... -topo.html

Ciekaw jestem opinii doświadczonych posiadaczy tego typu produktów (GPS Maniak, jak nam Ciebie brakuje :-(). Czy rzeczywiście te odbiorniki wnoszą coś nowego?
Pozdrawiam :-)
Tomek B.
Garmin: nüvi 765T +CNE (Lifetime) +UMP-pcPL
Nie-Garmin: "jakieś coś od Orange" z Mapamap
Tomek B.
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): So, 17 maja 2008 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] GPSMap 66s i 66st

Postprzez sdsyc » Cz, 06 wrz 2018 23:52

Na podstawie https://www.pocketnavigation.de/2018/09 ... rgestellt/ nowinki to:
- światło SOS :-)
- inny ekran (rozdzielczość)
- WiFi
- komunikacja via inReach mini
- współpraca z Garmin Explore na telefonach i www
- certyfikat MIL-STD-810G
Ostatnio edytowano Pt, 07 wrz 2018 8:36 przez sdsyc, łącznie edytowano 2 razy
Powód: MIL-STD-810G ;-)
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: [News] GPSMap 66s i 66st

Postprzez roro » Pt, 07 wrz 2018 10:23

sdsyc napisał(a):Na podstawie https://www.pocketnavigation.de/2018/09 ... rgestellt/ nowinki to:
- światło SOS :-)

Może światło SOS jest nowością w odbiornikach serii GPSmap, ale w innych odbiorrnikach
opcja jest od dawna.

SOS.JPG
Oregon 650T



Ekran GPsmap 66 odpowiada parametrom ekranu zastosowanym w Oregonie 6x0 i 7x0.
Na podstawie opisu można sądzić, że Gpsmap 66x otrzymał "dożywotną" licencje BirdsEye.
Ciekawe czy został zwiększony limit kafelków KMZ - GPSmap 62 i 64 ma ograniczenie do 100 kafelków.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: [News] GPSMap 66s i 66st

Postprzez Marko » So, 08 wrz 2018 8:47

Cóż można jeszcze napisać o nowej serii GPSMap 66?
- za drogi,
- obiecująca specyfikacja, sprawdzona już przez Garmina w poszczególnych modelach (Edge, Oregon),
- zmiana designu z beczułkowatego na bardziej spłaszczony. Czy teraz zmieści się w kieszeni spodni?
- świetny marketing - teledysk jak żywo z "Take on me" AHA ;-) (poprawiłem z szacunku dla Marka Knopflera ... poprzednio wpisałem "Brothers in arms" Dire Straits)

P.S. Roro nie jestem pewien co jest PRAWDĄ - na forum Garmina piszą jednak o 500 (499) kafelkach dla serii 64
https://support.garmin.com/en-US/?faq=r ... 7SG3rGhV0A
- 500 custom map tiles
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: [News] GPSMap 66

Postprzez moli516 » So, 08 wrz 2018 11:51

Ja juz sie ciesze na nowy model. Mialem przyjemnosc posiadania 60CSX, 62S aktualnie mam 64s. Uzywam glownie do geocachingu. W 66s mozliwosc logowania skrytek z urzadzenia .... wiecej mi nie trzeba. Nie wiadomo jak to bedzie wygladalo w praktyce ale zapowiada sie dobrze.
A i co do ceny. U mnie na lokalnym rynku po przeliczeniu to wychodzi 1,586 PLN .... Kwestia prezentu na Swieta roztrzygnieta choc nie bede tak dlugo czekal :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
moli516
Początkujący
 
Posty: 82
Dołączył(a): Wt, 28 sie 2007 22:12
Lokalizacja: NZ

Re: [News] GPSMap 66

Postprzez anzelm-74 » N, 09 wrz 2018 13:36

Hej,
W końcu gratka dla zwolenników "klawiszowców".
Dla mnie osobiście bomba, wi-fi, darmowy birds eye, tego mi brakuje w moim wysłużonym 62s.
Co do kasy, nie widziałem jeszcze na forum, żeby ktoś był zadowolony z ceny nowego Garmina.
Mojego 62s kupiłem klika miesięcy po premierze za 1400pln. Liczę po cichu, że na wiosnę 2019 jego cena będzie podobna.
Także jeżeli ktoś będzie szukał na wiosnę używanego 62s, polecam przeglądanie ogłoszeń :)
Pozdrawiam GPS maniaków
anzelm-74
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 11 sty 2013 21:51
Lokalizacja: Gdynia

Re: [News] GPSMap 66

Postprzez Marko » N, 09 wrz 2018 18:31

Mam nadzieję, że wszystko będzie OK, zwłaszcza z aplikacją Garmin Explore.
Ciekaw również jestem kolejnego ruchu Garmina, bo zwykle w parze z GPSMap szedł eTrex. Czy doczekamy się nowego eTrexa?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: [News] GPSMap 66

Postprzez Fenervil » Wt, 11 wrz 2018 20:38

-Nie ma już możliwości nanoszenia poprawek ze stacji georeferencyjnych ASGEUPOS. (RTCM). Możemy zapomnieć o dokładności poniżej 1 m. Duży minus i odejście od wieloletniej tradycji RTCM w porcie szeregowym USB.

-GroupTrack widoczne na Garminie a nie w telefonie. W końcu. Oby działało z dużą szybkością odświeżania lokalizacji.

-brak wejścia na zewnętrzną antenę. Minus w ekstremalnych zastosowaniach.

-latarka za delikatnym szkiełkiem pleksi. Minus.

-odbiór Galileo (nie rekompensuje braku RTCM). Na plus. Zawsze to kolejne satelity.

-connectIQ czyli zewnętrzne aplikacje w Garminie. Ciekawe, ciekawe.

-pobieranie plików EPO dla szybszego ustalenia pozycji GPS. W sumie chyba zbędne.

-BirdsEye Direct czyli pobieranie ortofotomap z poziomu Garmina? Słabo to widzę, chyba że można ściągać gotówce z przygotowane w BaseCamp

-Pozycje XERO czyli informacje o lokalizacji zmierzonej laserowo celownikiem do sportowych łuków. Niszowe i przez to nie przydatne.
Fenervil
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): So, 18 cze 2016 12:09

Re: [News] GPSMap 66

Postprzez anzelm-74 » N, 16 wrz 2018 20:55

Mam nadzieję, że 66 będzie miał lepszy procek, co przełoży się na szybkość działania, w szczególności poprawi przewijanie map na ekranie.
Bo moja 62s potrafi nieźle zamulić podczas przewijania.
anzelm-74
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 11 sty 2013 21:51
Lokalizacja: Gdynia

Re: [News] GPSMap 66

Postprzez Norick » Pn, 17 wrz 2018 13:16

Fenervil napisał(a):-Nie ma już możliwości nanoszenia poprawek ze stacji georeferencyjnych ASGEUPOS. (RTCM). Możemy zapomnieć o dokładności poniżej 1 m.

hmm..
Mnie interesuje bardziej ta apka garmina i jej współpraca z urządzeniem oraz jak funkcjonuje ona bez bez.
Nigdzie nie mogę znaleźć czy ładuje się przez usb.
Jedyną różnicą między modelami jest mapa i to akurat dobrze, pojemność mi się podoba, latarka i sos zupełnie zbędna, w/g mnie w gps, ale każdy ma inne preferencje...np aparat, by nawigować do otagowanych fotek.
Brak gniazda anteny zewnętrznej można uznać za wadę...ale z ręką na sercu przyznaję się do używania jej dwa razy w życiu, w tym raz do toughbooka. Dostęp do birdseye jest ok, jeśli się używa basecampa. Ale wiele osób sobie radzi bez i z fotkami satelitarnymi w odbiorniku również. Czekam na pierwsze opisy od użytkownika :lol: i raporty o oprogramowaniu :roll:
Nie keszuję to nie będę podzielał zachwytów kolegów keszujących.
Fajnie, że coś nowego .
Pozdrawiam Norick i przepraszam za brak polskich znakow
64st,
Avatar użytkownika
Norick
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt, 31 maja 2013 14:17

Re: [News] GPSMap 66

Postprzez nullomorph » Cz, 20 wrz 2018 8:03

Dla mnie kluczową kwestią będzie czas pracy na bateriach. Jeżeli będzie jak w starszych modelach (czyli dobrze), to mocny kandydat na zastąpienie mojego wysłużonego etrexa, któremu właśnie zaczęły się przecierać klawisze.
nullomorph
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 17 kwi 2012 10:52

Re: [News] GPSMap 66

Postprzez Zachu » Wt, 25 wrz 2018 16:22

W fachowej prasie piszą ;)
Oferta turystycznych odbiorników marki Garmin wzbogaciła się o model GPSMAP 66. Wyróżnia go m.in. zapis surowych pomiarów do formatu RINEX.

Funkcja ta pozwala na postprocessing danych. W rozmowie z branżowym portalem GPS World przedstawiciele Garmina chwalą się, że dzięki temu możliwie jest osiągnięcie dokładności wyznaczania pozycji na poziomie 30 cm lub nawet lepszym.

https://geoforum.pl/news/26111/gpsmap-6 ... kladnoscia
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] GPSMap 66

Postprzez nullomorph » Wt, 25 wrz 2018 20:36

Ciekawą nową opcją jest też "expedition mode", z tego, co zrozumiałem z zapowiedzi jest to tryb bardzo energooszczędnego zapisywania śladu - z wygaszonym ekranem i zapisem pozycji co minutę, co ma dać 7 dni (!) na komplecie baterii. Można ustawić tak, że naciśnięcie wyłącznika zamiast całkowitego wyłączenia GPSa wprowadza go w ten tryb. Wygląda na ciekawą propozycję dla tych, którzy chcą mieć ślad bez żadnych przerw (np. do tagowania zdjęć).
nullomorph
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 17 kwi 2012 10:52

Re: [News] GPSMap 66

Postprzez Fenervil » Wt, 25 wrz 2018 20:53

Zachu napisał(a):W fachowej prasie piszą ;)


Tak, trzeba się podłączyć do usługi ASGEUPOS i dostajemy plik nad którym trzeba jeszcze posiedzieć żeby uzyskać dane.
W gpsmap 64 działa to inaczej.
Potrzebnych jest 5 rzeczy:
1. Kabel szeregowy Garmin https://www.trigar.pl/pl/p/Kabel-szereg ... /412?CENEO
2. Urządzenie na Androidzie i z internetem
3. Aplikacja NTRIP Client np. GNSS Commander
4. Wykupiona usługę w ASGEUPOS http://www.asgeupos.pl/index.php?wpg_ty ... sub=nawgis
5. Adapter taki jak tu: https://www.google.pl/search?q=adapter+ ... K1MkHsbWnM:

Tutaj jest napisane jak to połączyć: https://content.sciendo.com/view/journa ... e-p245.xml

Garmin gpsmap 64 powinien otrzymywač poprawki i markować z dokładnością poniżej 1 metra.
Gpsmap 66 już tego nie zrobi. Nie odebierze poprawek i na ich podstawie nie zamarkuje punktu z dokładnością poniżejm1 metra. Generuje tylko plik RINEX do samodzielnej obróbki.
Fenervil
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): So, 18 cze 2016 12:09

Następna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości