Garmin InReach - czy to działa?

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Garmin InReach - czy to działa?

Postprzez daniellek » Cz, 28 maja 2020 10:02

Po 6 latach codziennego użytkowania mój Garmin 62st dogorywa i zastanawiam się nad zamiennikiem.

Wpadł mi w oko 66i z łącznością satelitarną, niestety nie potrafię znaleźć pewnej informacji jak to działa w Polsce.

Konkretnie interesują mnie Tatry gdzie po PL stronie zasięg jest dramatyczny lub go w ogóle nie ma - czy ktoś 'testował' (czyt: miał poważny problem i musiał wzywać pomocy TOPR/HZS) i może potwierdzić że wysłanie SOS przez GEOS działa?

Pisałem do TOPRu, ale odpowiedzi są nic nie mówiące :(
Pierwszy mail:
>>Z tego co znalazłem to SOS wysłany z tego urządzenia trafia do GEOS który już "wie z kim się skontaktować". Czy możecie potwierdzić że to zadziała w razie "W" również w Polsce i otrzymacie taką informację?
>Niestety, ale nie jesteśmy w stanie tego potwierdzić. Nie posiadamy żadnych porozumień z GARMINem.

Drugi mail:
>>To może inaczej, czy zdarzały się zgłoszenia pomocy z GEOS (https://www.geostravelsafety.com/index.html)?
>Nie mamy takich informacji.
daniellek
Newbie

Re: Garmin InReach - czy to działa?

Postprzez Zachu » Cz, 28 maja 2020 18:07

Nie bardzo rozumiem pytanie ale skoro działa w Himalajach to czemu ma w Tatrach nie działać?
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez daniellek » Śr, 03 cze 2020 13:58

Chciałem mieć po prostu potwierdzenie że ktoś próbował i działa, a nie zapewnienie handlowców.
daniellek
Newbie

Postprzez Antonio » Śr, 03 cze 2020 15:21

Skoro TOPR nie wie, to nikt ich nie poinformował o działaniu takiej sieci. Nie mieli takiego przypadku, więc skąd mają mieć pojęcie, jak to działa.
Tu winę ponosi Centrum reagowania na sytuacje kryzysowe GEOS lub komórki nadrzędne, które prawdopodobnie nie przekazały informacji dalej (spekuluję tylko, ale to częsta przypadłość naszych organów administracji). Proponuję spytać bu źródła, czyli w GEOS.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450 + CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Antonio
Bywalec

Postprzez Magnoom » Pn, 07 wrz 2020 19:28

Temat również mnie zaintrygował i zapytałem u źródła, więc IERCC at GEOS, o organizacje ratownicze z jakimi współpracują na terenie Polski oraz ewentualne incydenty jakie już koordynowali.
W odpowiedzi dowiedziałem się, że na chwilę obecną nie mają listy takich organizacji, którą mogliby zaprezentować, ale na podstawie incydentów jakie miały miejsce na terenie Polski wiem, że wezwane do pomocy były służby morskie
"MRCC Gdynia" oraz "Aviation Emergency Response Unit".
MRCC Gdynia to zapewne "Gdynia - Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne" https://www.sar.gov.pl/pl/location/gdynia/.
Aviation Emergency Response Unit to zapewne "Urząd Lotnictwa Cywilnego".

Pod koniec września u nas w STORAT będzie organizowana konferencja jubileuszowa, na której sporo organizacji ratowniczych się pojawi, więc postaram się temat poruszyć ponownie i może uda się rozbudować listę kontaktów w IERCC. Obawiam się, że nie będzie to takie proste i oczywiste, ale wybadam temat przepisów, procedur i ewentualnego włączenia kolejnych grup.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Magnoom
Radny

Postprzez daniellek » Śr, 16 wrz 2020 20:51

Dzięki za odpowiedź, mimo że (na razie) niezbyt optymistyczną :-)
daniellek
Newbie

Postprzez Zachu » Pt, 16 paź 2020 14:43

Nie na temat ale ...
TOPR będzie miał sprzęt do śledzenia komórek, ale w zdecydowanie dobrym celu
https://niebezpiecznik.pl/post/topr-bed ... brym-celu/
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Powrót do Na szlaku