Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez jaszczur78 » Śr, 01 maja 2024 19:07

W Explore w Bibliotece sprawdź folder NIEUPORZĄDKOWANE. Tam aplikacja trzyma dane z usuniętych zbiorów ale nieskasowane. Ja robię tak: w Explore mam folder z nazwą urządzenia i ustawiony ten jeden wybrany do synchronizacji - tego nie zmieniam. Dodaję do niego punkty i ślady jak potrzebuję. Żeby nie przepełniać pamięci zegarka, tymczasowo niepotrzebne dane trzymam w NIEUPORZĄDKOWANE lub w Locusie. Dodatkowo robię ręcznie kopie - udostępniam zbiór do Total Comandera i robi mi jeden GPX z całego zbioru.

Vol. jak zmieniasz urządzenia i foldery w Explore przed synchronizacją? Wyłączasz BT żeby nie poszło z automatu?
Garmin eTrex Vista HCx - firmware 3.20, Garmin Fenix 7x
Android: Sygic, Locus
jaszczur78
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 10:34
Lokalizacja: Słubice (woj. lubuskie)

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez Władek » Cz, 02 maja 2024 9:04

jaszczur78 napisał(a):W Explore w Bibliotece sprawdź folder NIEUPORZĄDKOWANE. Tam aplikacja trzyma dane z usuniętych zbiorów ale nieskasowane.

Problem dotyczy GPX_ów w odbiorniku, które za pierwszym razem przesyłałem do odbiornika za pomocą Explorera. Po wyłączeniu aplikacji utworzony zbiór zniknął, gpxy z odbiornika również. Natomiast po podłaczeniu odbiornika do kompa, te pliki są widoczne zarówno w eksploratorze Windows jak i w BaseCamp. Pliki są widoczne w katalogu Garmin/GPX. Odłączony odbiornik nadal nie pokazuje żadnych punktów, śladów, tras, chociaż one tam są. I tu pytanie, dlaczego te pliki nie są widoczne na ekranie odbiornika? Tu widzę problem z Explore, który ingeruje w pamięć odbiornika.
GPSMAP 66sr
Władek
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 9:39

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez jaszczur78 » Cz, 02 maja 2024 20:23

Używam Explore z Fenix 7, wcześniej z Instinct 1, przez chwilę z 65s i nigdy nie miałem takiego problemu. Wiem że jeden nierozważny ruch i można sobie pomieszać bibliotekę. Telefony z Androidem jeżeli to ma znaczenie.
Garmin eTrex Vista HCx - firmware 3.20, Garmin Fenix 7x
Android: Sygic, Locus
jaszczur78
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 10:34
Lokalizacja: Słubice (woj. lubuskie)

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez andrzej627 » N, 05 maja 2024 17:14

sdsyc napisał(a):bez zapisywanie punktu w OsmAnd można skopiować współrzędne, wkleić w Explore i utworzyć punkt, który po synchronizacji pojawi się w odbiorniku.

Zgoda, ale Explore szuka najbliższgo adresu w poblizu współrzędnych, a więc utworzony w ten sposób punkt nie jest niestety dokładnie w tym samym miejscu. :(
Andrzej
CamperVan, eTrex 32x, Instinct Solar, Dash Cam 47
Avatar użytkownika
andrzej627
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 20:23

Re: Aplikacja Garmin Explore a urządzenia - przemyślenia

Postprzez sdsyc » Śr, 08 maja 2024 22:09

Fakt, słuszna uwaga.
No to trzeba utworzyć punkt, wejść w edycję współrzędnych i wklejać wartości z innych programów :-(
Chyba export gpx z np. OsmAnd i import do Explore będzie bardziej ergonomiczny ;-)
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości