Nowy GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Nowy GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc

Postprzez Kuzmicz » Cz, 21 lis 2013 0:30

Czy może ktoś z użytkowników serii 62 z aparatem napisać jak wygląda rzeczywisty czas pracy na bateriach.
W specyfikacji jest podane 16h pracy kontra 20h dla odbiorników bez aparatu.
Czy czas pracy tej wersji jest rzeczywiście krótszy nawet jeśli w ogóle nie korzystamy z aparatu?
Kamil
60CSx, 1490T, 2495LM
Avatar użytkownika
Kuzmicz
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): Wt, 09 gru 2008 22:24
Lokalizacja: Wrocław / Łańcut

Re: Nowy GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc

Postprzez TolBoy » Cz, 13 lut 2014 23:32

Mam wersje z aparatem i potwierdzam czas pracy baterii jest krótszy. Wychodzimy w góry ze znajomym on ma bez aparatu ja z aparatem oba modele 62 i te same baterie tak samo użytkujemy navi gdy jest potrzeba na szlaku itd.
GPSmap 64st, Edge 800, Drive 50, Vivofit 3, Vivosmart HR
Obrazek
TolBoy
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pn, 18 kwi 2011 22:19
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowy GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc

Postprzez meridian » Pt, 14 lut 2014 12:00

Zastanawiające jest, że w odbiorniku serii 62 sam fakt posiadania aparatu ma wpływ na ogólny czas pracy, ja mam Oregona 650, czyli z aparatem,
nie porównywałem czasu pracy z modelem 600, ale czas pracy ( bez fotografowania) jest zadowalający, nawet można przekroczyć nominalny czas podany przez producenta.
Przy dość oszczędnym użytkowaniu, ograniczone podświetlane, wyłączany ekranu ( tak możliwość jest w Oregonie 6x0), z zapisem śladu,
na zwykłych Sony CycleEnergy ( deklarowana pojemność 2100 mAh/ minimalna 2000 mAh) miałem czas pracy 18 godzin 20 minut.
Podczas wykonywania dużej ilości zdjęć trzeba się liczyć z ubytkiem energii. Przy okazji wspomnę, że trzeba zwracać uwagę
na ilość wolnego miejsca, Oregon nie informuje o braku miejsca do zapisu zdjęcia, markuje wykonanie zdjęcia pomimo, że go nie zapisuje.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Nowy GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc

Postprzez Fenervil » Pn, 27 cze 2016 10:21

Chciałbym sprowadzić z USA jedną sztukę 62 stc. W Polsce już nie ma stc i sc. Na co zwrócić uwagę? To, że w menu nie będzie pl jest oczywiste. Czy odbiornik będzie się czymś różnić od wersji jaka była sprzedawana w EU?
Fenervil
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): So, 18 cze 2016 12:09

Re: Nowy GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc

Postprzez wodzirej » Pn, 27 cze 2016 11:34

Fenervil napisał(a):To, że w menu nie będzie pl jest oczywiste.

Oczywiste, że wśród wielu języków menu można wybrać język polski.
Fenervil napisał(a):Czy odbiornik będzie się czymś różnić od wersji jaka była sprzedawana w EU

EU i USA wersje 62sc są takie same. Różnica jest tylko między europejską i amerykańską wersją 62stc. Chodzi o literkę 't', czyli fabrycznie preinstalowaną mapę. W wersji europejskiej jest topograficzna mapa Europy, a w wersji amerykańskiej topograficzna mapa USA.
ps. 29 lipca wieczorem sprzedam 62sc - 800 zł, folia ochronna, odbiór osobisty w Wa-wie.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości