Wykorzystanie przeglądarki zdjęć w "ręczniaku"

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Wykorzystanie przeglądarki zdjęć w "ręczniaku"

Postprzez Mariusz65 » Cz, 24 lis 2011 23:42

popej napisał(a):Pojawiła się przeglądarka zdjęć, ale zdjęć jak nie było tak nie ma ;)

W menu "Dokąd" pojawiła się opcja "Zdjęcie" – czyli np. zamiast POI czy waypointa można wybrać zdjęcie jako cel nawigacji. Wgrałem na próbę kilka zdjęć do folderu Garmin/JPEG ale Dakota ich nie widzi. Po wybraniu w menu "Zdjęcie" lista jest pusta.

W sumie ta pozycja "Zdjęcia" tylko mi przeszkadza, bo moje własne POI przeskoczyły przez to na drugi ekran i muszę przewijać dodatkowo listę aby je wybrać. Mogli już te niedziałające zdjęcia umieścić na końcu listy :?
Ostatnio edytowano So, 26 lis 2011 15:40 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 lis 2011 23:48

Zdjęcie musi być z geotagowaniem tzn. musi zawierać informacje o współrzędnych geograficznych - wówczas opcja: "Dokąd" zapewne je zobaczy.

EDIT:
Mariusz65 napisał(a):W sumie ta pozycja "Zdjęcia" tylko mi przeszkadza, bo moje własne POI przeskoczyły przez to na drugi ekran

W eTrexie czy 62S kolejność listy: "Dokąd" jest konfigurowalna - wystarczy nacisnąć guziczek Menu :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez asandrzej » Cz, 24 lis 2011 23:49

@ Mariusz65
Napiszę prawie to samo.
Zdjęcia powinny być geodatowane, spróbuj umieścić zdjęcia w katalogu JPG lub DCIM.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez mar_rud » Cz, 24 lis 2011 23:54

Mariusz65 napisał(a):W menu "Dokąd" pojawiła się opcja "Zdjęcie" – czyli np. zamiast POI czy waypointa można wybrać zdjęcie jako cel nawigacji. Wgrałem na próbę kilka zdjęć do folderu Garmin/JPEG ale Dakota ich nie widzi. Po wybraniu w menu "Zdjęcie" lista jest pusta.


A u mnie działają i nawet fajna opcja. Przeglądarka (trzeba w ustawieniach menu ją dodatkowo dodać, bo domyślnie jest ukryta) ma zoom i autoobracanie (tylko na jeden bok, ale zawsze) i parę opcji sortowania pod ikonką na dole (czas/odległość). Działa to jak bardziej opisowy POI.
W załączniku przykładowe zdjęcia które kiedyś wgrałem (lokalizacja w systemie plików nie ma chyba znaczenia, ja mam w katalogu FotosMR w katalogu głównym) i zapomniałem a po wgraniu firmware były od razu pod ręką do testów nowej funkcji :)
Załączniki
FotosMR.zip
(424.79 KiB) Pobrane 444 razy
Marcin Rudowski
UMPpcPL@WWW, Dakota 20, Vista Cx, HTC Legend
Avatar użytkownika
mar_rud
Bywalec
 
Posty: 213
Dołączył(a): N, 05 sie 2007 7:56
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 lis 2011 23:59

mar_rud napisał(a):A u mnie działają i nawet fajna opcja.

Jak komuś się chce, to na geotagowanych JPGach może poza miniaturową fotką umieścić kilka zdań z informacją o obiekcie. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przygotowania takiego zbioru cerkwi południowo wschodniej Polski, ale ....... ten chroniczny brak czasu :?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez asandrzej » Pt, 25 lis 2011 0:13

Jest pełna dowolność, można umieścić geodatowany wycinek mapy.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Mariusz65 » Pt, 25 lis 2011 9:20

GPS Maniak napisał(a):W eTrexie czy 62S kolejność listy: "Dokąd" jest konfigurowalna - wystarczy nacisnąć guziczek Menu :wink:

A gdzie można dokupić taki guziczek do Dakoty? :wink:

mar_rud napisał(a):Przeglądarka (trzeba w ustawieniach menu ją dodatkowo dodać, bo domyślnie jest ukryta)

Faktycznie! Po wgraniu nowego FW nawet nie miałem czasu się dłużej pobawić i tego nie odkryłem :oops:
Aktywowałem i w przeglądarce zdjęcia się pojawiły. Ale w menu Dokąd/Zdjęcie nadal pusto… a wgrałem na próbę kilka fotek zassanych z sieci. Może z nimi coś nie tak…? Muszę sprawdzić te Twoje! Swoich geotagowanych nie mam, bo się w to nie bawię.

mar_rud napisał(a):ma zoom i autoobracanie (tylko na jeden bok, ale zawsze)

Zoom owszem, ale autoobracania u siebie nie zauważyłem :?
Zdjęcia wyświetlają się zawsze tak samo. Pionowe na cały ekran a poziome tylko na środkowej części ekranu. Żadnej możliwości ich obracania czy autoobracania nie widzę.

W sunie to dodają w tych FW nowe niepotrzebne zabawki a upierdliwych bugów nie potrafią naprawić! Niech ich drzwi ścisną :mrgreen:

Edit
Spróbowałem ze zdjęciami Mar_ruda i nawigacja do zdjęć działa. Tylko czy to jest komuś naprawdę potrzebne to inna sprawa… Skoro mam np. zaznaczonego waypointa na Giewoncie to czy muszę sobie jeszcze przypominać na obrazku jak ten Giewont wygląda …? ;-)
Zabawka dobra ale ja bym poprosił o powrót funkcji przejdź do pozycji w trybie demo przed zafiksowaniem, bo to się naprawdę przydaje.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 lis 2011 11:30

Mariusz65 napisał(a):Skoro mam np. zaznaczonego waypointa na Giewoncie to czy muszę sobie jeszcze przypominać na obrazku jak ten Giewont wygląda …? ;-)

Jak wygląda Giewont nie, ale już coś takiego (oczywiście lepszej jakości) mogłoby mieć sens:

Obrazek

Mariusz65 napisał(a):ja bym poprosił o powrót funkcji przejdź do pozycji w trybie demo przed zafiksowaniem,

Po co naprawiać? Przecież do statystyk marketingowych się nie przyda. Jak przydatność tej funkcji "sprzedać", wytłumaczyć Kowalskiemu"? Co innego jasny przekaz: "przeglądarka zdjęć" "nawigacja do zdjęcia". To robi wrażenie :wink: :D A tak poważniej. Zakładając, że "rdzeń" oprogramowania odbiorników jest zbliżony nie powinno być żadnych kłopotów z przywróceniem tej funkcji, bo przecież działa ona zarówno w 62ST jak też w eTrexie_30.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Mariusz65 » Pt, 25 lis 2011 11:52

Ciach! – po wydzieleniu wątku było nie na temat.
Ostatnio edytowano So, 26 lis 2011 15:43 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Marko » Pt, 25 lis 2011 13:47

GPS Maniak napisał(a):
Mariusz65 napisał(a):Skoro mam np. zaznaczonego waypointa na Giewoncie to czy muszę sobie jeszcze przypominać na obrazku jak ten Giewont wygląda …? ;-)

Jak wygląda Giewont nie, ale już coś takiego (oczywiście lepszej jakości) mogłoby mieć sens:

Obrazek

Tutaj w kolorze
screenshot-25.png
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 lis 2011 14:03

I co z tego, że w kolorze, skoro i tak niczego tam nie widać? :wink:

EDIT: Klasycznej panoramy - czy to w postaci szkicu takiego jak ja zaprezentowałem, czy w postaci sensownie opisanej fotki, widok 3D z mapy rastrowej nie zastąpi. Niezależnie od tego czy został wygenerowany w Oregonie, TwoNav czy na ekranie PCta.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Marko » Pt, 25 lis 2011 14:07

@GPSManiak
Zgadza się! To dla zobrazowania, że widok 3D w odbiornikach można sobie podarować, podobnie jak w zasadzie bezwartościowe - na małym formacie - zdjęcie panoramy.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Mariusz65 » Pt, 25 lis 2011 14:09

Ciach! – po wydzieleniu wątku było nie na temat.
Ostatnio edytowano So, 26 lis 2011 15:45 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 lis 2011 14:36

Marko napisał(a):Zgadza się!

W ogóle się nie zgadza :D
Marko napisał(a):To dla zobrazowania, że widok 3D w odbiornikach można sobie podarować, podobnie jak w zasadzie bezwartościowe - na małym formacie - zdjęcie panoramy.

A czytałeś mój bardzo krótki post? :wink: Ilustracja była tylko symbolem mającym wskazać co mam na myśli. Zamiast opisywać co rozumiem przez "Panoramę" dałem screen - jako przykład, a nie po to by wrzucać go do odbiornika :D Natomiast napisałem wyraźnie, że taki rysunek musiałby by być (cyt:) .... (oczywiście lepszej jakości). Zoomowanie jpga w końcu działa, zatem co za problem by ilustracja była na tyle duża, że przy zoomie 1:1 można było przeczytać nazwy szczytów i przełęczy?

"Panorama" i "mapa 3D" wygenerowana na bazie rastra służą do różnych celów. Panorama jako realistyczny widok z opisanymi szczytami, przełęczami etc. służy do szybkiego rozpoznawania odległych obiektów, podczas gdy widok rastra w 3D służy raczej do analizy przebiegu trasy etc. W kontekście przykładowej panoramy w postaci plików JPG, zaprezentowany przez Ciebie widok 3D jako służący do czegoś innego był w 100% OT i dlatego napisałem że tam nic widać (nic w sensie tego co widać na panoramach)
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Dakota - Aktualizacja oprogramowania

Postprzez Marko » Pt, 25 lis 2011 14:39

@GPSManiak
Panoramę można wygenerować również w PC-cie, np. za pomocą programu Kashmir 3D.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Następna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości