Garmin 60csx

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Garmin 60csx

Postprzez Palec » So, 12 maja 2018 21:28

Waco napisał(a):U mnie działa. Sprawdź, czy masz w "trasie automatycznej" włączony ekran następnego zwrotu i w "dźwiękach"
ostrzeżenia zwrotów.

Trasa automatyczna jest zgodna z Twoimi ustawieniami natomiast w dźwiękach zaptaszkowałem "Alarmy punktów ostrzeg." Tego nie miałem i mam nadzieję że o to Ci chodziło. Czy to rozwiązało problem dam znać w poniedziałek, szybciej nie mam możliwości sprawdzenia.
Serdeczne dzięki za odzew.
Palec
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 03 mar 2016 19:06

Re: Garmin 60csx

Postprzez Palec » Pn, 14 maja 2018 16:57

No niestety dalej nie przypomina o skrętach.
Pozdrawiam
Palec
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 03 mar 2016 19:06

Re: Garmin 60csx

Postprzez Faja » Pn, 14 maja 2018 17:14

Skręt a punkt ostrzegawczy to są dwie różne rzeczy. Musisz podać odległość zadziałania. Dla punktu ostrzegawczego promień. Co pamiętam :lol:
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin 60csx

Postprzez Palec » Pn, 14 maja 2018 18:31

Ostrzeżenie zwrotu (wczasne) Ton 9
Ostrzeżenie zwrotu (Ostatnie) Ton 10
to w dźwiękach mam włączone. I te dźwięki słyszę ale tylko w nawigacji rowerem. I tego nie rozumiem bo są to ustawienia globalne tzn. ustawia się to raz dla wszystkich typów nawigacji (piesza, rower, samochód itd..) A gdzie znaleźć tę odległość zadziałania?
Pozdrawiam.
Palec
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 03 mar 2016 19:06

Re: Garmin 60csx

Postprzez wodzirej » Pn, 14 maja 2018 19:43

Menu główne > punkty ostrzegawcze > zobaczysz ekran:
https://www.manualslib.com/manual/56113 ... ml?page=25
Na zlinkowanym ekranie są trzy punkty. Kursorem wybierasz punkt i podświetlasz 'Radius' (w polskojęzycznym firmware 'Prom.' Enter i z klawiatury kontekstowej ręcznie wklepujesz dystans.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin 60csx

Postprzez Palec » Pn, 14 maja 2018 20:09

Dzięki. Dobrze że dodałeś że tam są trzy waiponty bo jak tam wszedłem to nie miałem żadnego. Ale poradziłem sobie i wybrałem jeden punkt na mojej testowej trasie i tam promień miałem ustawiony na 1,6 km. Zmieniłem na 0,02 km czy to powinno załatwić sprawę?
Pozdrawiam
Palec
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 03 mar 2016 19:06

Re: Garmin 60csx

Postprzez Waco » Pn, 14 maja 2018 22:42

Przyczyną braku ostrzeżeń zwrotów raczej nie jest "alarm punktów ostrzegawczych", ja tej funkcji nie mam odznaczonej,
i mimo to ostrzeżenia działają. Sprawdź wersję firmware, u mnie jest 4,20. Nie jestem pewien (bo to było ok. dziesięć
lat temu) ale wydaje mi się, że w starszych wersjach, przy korzystaniu z trasy pieszej ostrzeżenia też nie działały.
GPSMAP 62sUMP,PL Topo,60CSxGPMapa,CNE,UMP,nuvi765GPMapa,CNE,UMP,Forerunner 235,Forerunner 945,Samsung Galaxy S10
Avatar użytkownika
Waco
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 20:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Garmin 60csx

Postprzez wodzirej » Wt, 15 maja 2018 3:05

A spróbujmy od Adama i Ewy: Menu główne > ustawienia > dźwięki
- może na samym dole przy 'Wycisz' masz zahaczone? Odhacz.
A w polach 'ostrzeżenie zwrotu wczesne' jak i 'ostrzeżenie zwrotu ostatnie' wybierz jakiś ton, byle nie 'Wylaczone'.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin 60csx

Postprzez Palec » Wt, 15 maja 2018 14:01

wodzirej napisał(a):A spróbujmy od Adama i Ewy: Menu główne > ustawienia > dźwięki
- może na samym dole przy 'Wycisz' masz zahaczone? Odhacz.
A w polach 'ostrzeżenie zwrotu wczesne' jak i 'ostrzeżenie zwrotu ostatnie' wybierz jakiś ton, byle nie 'Wylaczone'.

Ostrzeżenie zwrotu wczesne mam Ton 9 Ostrzeżenie zwrotu ostatnie mam Ton 10. Alarmy punktów ostrzegawczych na samym dole przy opcji Wycisz pole jest odhaczone. Symulacja nawigacji po trasie idzie do pierwszego zwrotu potem wskaźnik "idzie na manowce" po linii ciągłej chociaż wyświetlane komunikaty nakazują skręt. Ta sama symulacja tej samej trasy ale dla roweru prowadzi skręt po skręcie. Dla pieszego niestety nie.
Pozdrawiam
Palec
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 03 mar 2016 19:06

Re: Garmin 60csx

Postprzez Palec » Wt, 15 maja 2018 15:09

Waco napisał(a):Przyczyną braku ostrzeżeń zwrotów raczej nie jest "alarm punktów ostrzegawczych", ja tej funkcji nie mam odznaczonej,
i mimo to ostrzeżenia działają. Sprawdź wersję firmware, u mnie jest 4,20. Nie jestem pewien (bo to było ok. dziesięć
lat temu) ale wydaje mi się, że w starszych wersjach, przy korzystaniu z trasy pieszej ostrzeżenia też nie działały.

I to jest to. Wgrałem wersję 4.01 bo taką znalazłem na tym forum i to rozwiązało mój problem. Serdeczne dzięki wszystkim za zaangażowanie. To forum to prawdziwa kopalnia wiedzy. Jeszcze raz dzięki autorowi firmware PounchX za spolszczenie. Moderatorom za wzorowy porządek i utrzymywanie tej skarbnicy wiedzy. Użytkownikom za chęć niesienia pomocy.
Pozdrawiam serdecznie.
Palec
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 03 mar 2016 19:06

Re: Garmin 60csx

Postprzez zbyszekg9 » Cz, 26 lip 2018 18:10

Witam,
aby nie bałaganić, podepnę się pod ten temat z prośbą o pomoc. Krótko: Garmin 60CSx - wykonany Master Reset. Przed tą czynnością właściwości śladu określały indeks, czas, wysokość n.p.m., długość etapu, czas etapu, prędkość, trasę etapu i pozycję. Po tej czynności widzę jedynie indeks, długość, trasę i pozycję. No i nie mogę sobie poradzić z problemem, jak rozszerzyć właściwości. Pomożecie?
Z góry dziękuję.
zbyszekg9
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn, 09 wrz 2013 13:08

Re: Garmin 60csx

Postprzez roro » Cz, 26 lip 2018 18:51

Włącz rejestrację śladu na karcie.
Zapisany ślad w pamięci odbiornika ulega " uproszczeniu".
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Garmin 60csx

Postprzez zbyszekg9 » Cz, 26 lip 2018 20:21

Jasne. Zapomniałem o tej zależności. Pięknie dziękuję.
zbyszekg9
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn, 09 wrz 2013 13:08

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości