Rekalkulacja trasy z wieloma punktami via w 60CSx

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Rekalkulacja trasy z wieloma punktami via w 60CSx

Postprzez Waco » So, 24 mar 2007 22:19

Dlaczego, gdy w menu włączę rekalkulację trasy, odbiornik prowadzi mnie
najkrótszą drogą do ostatniego punktu, pomijając wszystkie pośrednie.
Natomiast w przypadku opuszczenia trasy i rekalkulacji, którą proponuje
60CSx nowa trasa jest wyznaczona prawidłowo.
Czy można to zmienić ?
GPSMAP 62sUMP,PL Topo,60CSxGPMapa,CNE,UMP,nuvi765GPMapa,CNE,UMP,Forerunner 235,Forerunner 945,Samsung Galaxy S10
Avatar użytkownika
Waco
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 20:28
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Magnoom » N, 25 mar 2007 17:48

Testowałem chwilkę trasę na swoim 60CS w trybie demo, bo na testy w terenie chwilowo nie mogę sobie pozwolić. Nie wiem czy opisany przypadek dotyczy identycznej sytuacji, ale opiszę to co sam zauważyłem.

Wgrałem trasę z kilkoma punktami pośrednimi. Uczyniłem tę trasę aktywną (rozpocząłem nawigację według niej). Jakakolwiek próba wymuszenia jej rekalkulacji przy zachowaniu parametru "według dróg" nic nie zmieniała. Bez względu na to czy wybierałem "Krótki czas" czy "Mała odległość". Do momentu, gdy za którymś razem wybrałem nawigację "Off-road". Owszem sama nawigacja Off Road też była prowadzona przez punkty pośrednie, ale ponowne wymuszenie rekalkulacji i powrót do nawigacji według siatki dróg spowodował zniknięcie punktów pośrednich.
Prawdę mówiąc nie wiem czym jest to spowodowane.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez GPS Maniak » N, 25 mar 2007 18:34

Powiem szczerze, że nie rozumiem w czym problem.

Projektuję sobie w MapSource trasę. W Poznaniu z domu (Folwarczna) do ul. Szwedzka. To blisko mnie. Ale daję VIA Warszawska. Odszukuję trasę, patrzę na mapę i widać wyraźnie że jest VIA:

Obrazek Obrazek

Ponownie wybieram trasę, opcję Nawiguj i co ? Jest VIA. Jest tak jak zaprojektowałem.

Obrazek Obrazek Obrazek

Dla pewności zrobiłem sobie jeszcze jedną trasę, która nie zaczyna się u mnie w domu. Warszawska -> Warszawska VIA Baltycka. Efekt ten sam. Odbiornik kalkuluje trasę od aktualnej pozycji do punktu START, potem przez punkt VIA do punktu END.

Obrazek Obrazek

A zatem wszystko działa "kak toczno".
------------------
DODANO: Rozumiem, że problem dotyczy opcji "Rekalkuluj" bez ponownego wyboru trasy ? Powiem szczerze, że nigdy nie miałem potrzeby używania tej opcji w samochodzie. Tu faktycznie wychodzi na to, że ona ignoruje trasę, prowadząc do END. Może w tym jest jakaś logika ? Np. zmieniłem plany i nie chcę już odwiedzać punktu VIA ? Zamiast podczas jazdy bawić się trasą, robię Rekalkuluj i po kłopocie.
Ostatnio edytowano N, 25 mar 2007 18:50 przez GPS Maniak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Magnoom » N, 25 mar 2007 18:43

Też początkowo nie widziałem problemu i pierwsza wypowiedź wydała mi się "dziwna".
Leszku, czy możesz sprawdzić chociażby trasę z ul. Warszawską w następujący sposób:
Masz na mapie nawigację według przygotowanej trasy z domu do ul. Szwedzkiej przez ul. Warszawską według dróg. Następnie wymuszasz rekalkulację i wybierasz zamiast dróg Off Road. Teraz jeszcze wszystko powinno być ok. Ponownie wybierasz rekalkulację tresy, ale już nie Off Road tylko według dróg i u mnie w tym momencie wysypuje się punkt VIA.

PS. Osobiście ustawienia wyznaczania trasy automatycznej mam wszystkie "z zapytaniem".
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez GPS Maniak » N, 25 mar 2007 18:52

Złapałem w czym rzecz :D
Info dołożyłem do pierwszego posta.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Waco » N, 25 mar 2007 18:55

Owszem sama nawigacja Off Road też była prowadzona przez punkty pośrednie, ale ponowne wymuszenie rekalkulacji i powrót do nawigacji według siatki dróg spowodował zniknięcie punktów pośrednich.
Niestety u mnie tak działa nie tylko w nawigacji Off Road, ale również
w zwykłym trybie "według dróg". W przypadku konieczności zjechania z trasy
trzeba czekać na propozycje wyznaczenia nowej dość długo (GPMapa 5).
Natomiast samowolna rekalkulacja kończy się utratą wszystkich
nie zaliczonych punktów pośrednich co jest dość uciążliwe (trzeba od nowa
włączyć całą trasę, usunąć już zaliczone punkty via i uruchomić nawigację).
Powiem szczerze, że nie rozumiem w czym problem.

Problem powstaje po zaliczeniu przynajmniej jednego punku via i "ręcznej"
rekalkulacji.
GPSMAP 62sUMP,PL Topo,60CSxGPMapa,CNE,UMP,nuvi765GPMapa,CNE,UMP,Forerunner 235,Forerunner 945,Samsung Galaxy S10
Avatar użytkownika
Waco
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 20:28
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Waco » N, 25 mar 2007 19:39

Pomyłka :oops:
Problem powstaje po zaliczeniu przynajmniej jednego punku via i "ręcznej"
rekalkulacji.
każda rekalkulacja "ręczna" kieruje prosto do ostatniego punktu.
GPSMAP 62sUMP,PL Topo,60CSxGPMapa,CNE,UMP,nuvi765GPMapa,CNE,UMP,Forerunner 235,Forerunner 945,Samsung Galaxy S10
Avatar użytkownika
Waco
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 20:28
Lokalizacja: Tarnów


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości