GPSMAP 64

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Cz, 21 kwi 2016 9:59

zdyboo napisał(a):Natomiast mam w menu opcję wyślij bezprzewodowo. Najpierw muszę sparować odbiornik ze zgodnym urządzeniem, jak włączę BT w telefonie, to odbiornik twierdzi, że się udało sparować. Następnie zapisane ręcznie ślady, do tych automatycznie zarchiwizowanych nie zauważyłem, jakoby był dostęp. W każdym razie mogę wysłać taki ślad, ale tylko w teorii. Wybieram, potwierdzam wysyłkę i odbiornik zaczyna wyszukiwać zgodne urządzenia i w takim stanie już zostaje.

Nie tędy droga. Przysłowiowa amerykańska Betty by sobie z tym nie poradziła. To zbyt trudne :wink:
Tak poważniej: ta opcja służy do wymiany danych (GPX) między dwoma odbiornikami Garmina (np. 64s i Etrex_30). W jednym dajesz: "Wyślij", a w drugim "Odbierz".

Natomiast jeżeli chodzi o zrzucenie aktywności (FIT) do serwisu GarminConnect - mówię to per analogia do mojego zegarka - to jest automat. Tzn. kiedy urządzenia (Garmin i smartphone) są sparowane i kiedy uruchomię GCM, w tejże apce pojawia się (co ciekawe nie zawsze) na dole pasek z napisem: "Synchronizuję" i tyle :D Niczego więcej nie robię. Czekam na koniec synchronizacji, po czym "aktywność" powinna już być na serwerach Garmina. Mogę też synchronizację wymusić w samym zegarku - jest taka opcja, ale znów: nie nazywa się "wyślij/odbierz" lecz: "Synchronizuj".

Oczywiście nie można wykluczyć że w przypadku 64-ki będzie to wyglądało nieco inaczej, ale ponieważ jest to ta sama apka, a i instrukcja mówi o "automatycznym przesłaniu aktywności", sądzę że - jeżeli w ogóle jest taka możliwość - będzie to wyglądało identycznie. Przy czym domniemam, że zapis śladu powinien odbywać się w formacie FIT, bo zapewne tylko ten format obsługuje GCM.

[OT]
Faja napisał(a): 60 to był GPS, tęsknię za autostradą. :D

60CSX to był ostatni porządny, stabilny i w 100% zgodny ze specyfikacją odbiornik Garmina. Teraz mamy odbiorniki "takie sobie", pełne często niedziałających fajerwerków, ale za to rewelacyjny marketingowy bełkot :?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez Marko » Cz, 21 kwi 2016 10:25

GPS Maniak napisał(a):60CSX to był ostatni porządny, stabilny i w 100% zgodny ze specyfikacją odbiornik Garmina. Teraz mamy odbiorniki "takie sobie", pełne często niedziałających fajerwerków, ale za to rewelacyjny marketingowy bełkot :?

OT
Kwestia przyzwyczajenia. Ja bym już w tej chwili nie przesiadł się na eTrexa HCx/GPSMap 60CSx (to ta sama rodzina klasycznych odbiorników).
Faktem jest natomiast, że dobrze się z nimi nawigowało, choć brakowało tego czegoś, co mają współczesne odbiorniki, a właśnie: bezprzewodowej wymiany danych, obsługi śladów i "last but not least" - rastrów.
To tyle w obronie nowocześności ;-)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: GPSMAP 64

Postprzez zdyboo » Cz, 21 kwi 2016 10:27

OK, już chyba wiem w czym problem. Możliwe że 64s nie został w ogóle zsynchronizowany z Garmin Connect w komputerze, choć w Garmin Express go mam, bo nawet wczoraj zapodawałem aktualizację firmware.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Cz, 21 kwi 2016 10:30

zdyboo napisał(a):OK, już chyba wiem w czym problem. Możliwe że 64s nie został w ogóle zsynchronizowany z Garmin Connect w komputerze, choć w Garmin Express go mam, bo nawet wczoraj zapodawałem aktualizację firmware.

Jeżeli GCM go widzi, to sądzę że "Wielki Brat" wie, co ma wiedzieć i wizyta na www GC niewiele zmieni. Ja bym zaczął od sprawdzenia co z tymi "aktywnościami", co z plikami FIT.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Cz, 21 kwi 2016 11:02

Analizując literalne brzmienie instrukcji, tak mnie jeszcze naszło ... A może w przypadku 64-ki GCM nie wysyła na serwer zarchiwizowanych śladów/aktywności, lecz wyłącznie tzw. ślad bieżący? Może trzeba by było sparować garminka ze smartphonem zanim wyłączymy zapis śladu, potem zatrzymać rejestrowanie śladu, wykonać jego zapis ale bez zerowania śladu bieżącego? Może taka sekwencja zdarzeń wymusi wysłanie bieżącej "aktywności" na serwery Garmina?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez klimkr » Cz, 21 kwi 2016 14:07

W eTrexie Touch do GC przesyłane są tylko zapisane "ręcznie" ślady. Śladów z codziennej "archiwizacji" nie przesyła.
Trzeba też wybrać opcję zapisu śladu w formacie FIT.
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Cz, 21 kwi 2016 14:49

Ha! Dzięki, to wiele wyjaśnia :D
klimkr napisał(a): Śladów z codziennej "archiwizacji" nie przesyła.

Być może automatyczna archiwizacja trafia wyłącznie do plików GPX?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez klimkr » Cz, 21 kwi 2016 15:00

Właśnie tak - archiwa są tylko w GPX nawet jeśli się wybierze format FIT (a opcje są dwie GPX/FIT albo FIT).
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: GPSMAP 64

Postprzez zdyboo » Cz, 21 kwi 2016 19:50

Powalczyłem, ale się nie udało.
Jak podłączam 64s do kompa, to się synchronizuje i bieżąca aktywność i wygląda, że tylko ta, jest widoczna na www Garmin Connect (GC).
Telefon z 64s się widzi, nawet w telefonie dodałem 64s jako zaufany odbiornik. Jak pisał Lechu, po odpaleniu apki Garmin Connect Mobile (GCM) pojawia się synchronizuję i w zasadzie tyle. Ostatnie co widzi GCM, to synchronizacja po kablu przez kompa.

Posprawdzałem menu i jeżeli czegoś nie przeoczyłem to 64s.
1. nie ma opcji zapisu śladu na kartę
2. nie ma opcji zapisu śladu w formacie *.fit

Zrobiłem lub próbowałem zrobić wszystko o czym pisaliście i nic nie zadziałało. Odbiornik się nie synchronizuje bezprzewodowo z apką. Mój telefon widnieje na liście kompatybilnych telefonów, ale z adnotacją, że połączenia nie testowano. Zatem pozostaje czekać, aż Garmin przetestuje i wypuści stosowne firmware.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Cz, 21 kwi 2016 20:17

Moim zdaniem - skoro GC widzi odbiornik i próbuje go synchronizować - to nie jest problem telefonu, ale tego właśnie że 64-ce brakuje opcji zapisu "aktywności", czyli innej odmiany śladu w postaci dodatkowego pliku FIT. Ciekawe.

Najzabawniejsze jest to, że Oregon 600 taką możliwość posiada, ale z kolei GCM nie ma wbudowanej opcji wspierania Oregona, podczas gdy wspieranie 64-ki jest, ale z niewiadomych przyczyn brak możliwości wygenerowania pliów FIT :shock: Osobiście sprawdziłbym jeszcze układ folderów w 64-ce i zobaczył czy w ogóle jest folder Activity, a jeżeli jest to czy coś w nim siedzi.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez zdyboo » Cz, 21 kwi 2016 20:36

GPS Maniak napisał(a):Osobiście sprawdziłbym jeszcze układ folderów w 64-ce i zobaczył czy w ogóle jest folder Activity, a jeżeli jest to czy coś w nim siedzi.


To była jedna z pierwszych czynności jakie zrobiłem. Nie ma takiego katalogu. Jest katalog GPX i tam są wszystkie ślady w formacie jak nazwa katalogu. To nie jest też MZ problem braku FIT. Po kablu udało się dodać bieżącą aktywność i co więcej automatycznie trafiła ona na Stravę.

Poszperałem w sieci i ogólnie parowanie odbiorników Garmin z telefonem na Andku przez BT, to nie jest rzecz łatwa i automatyczna.

Jeszcze jedna rzecz. Jak w GCM wybiorę tę aktywność zarejestrowaną za pomocą 64s i zsynchronizowaną po kablu to przy wyświetlaniu otrzymuję komunikat "Wystąpił błąd". Nie wiem tylko na czym on polega, bo mimo wszystko wyświetla ją. Co prawda to zwykłe pływanie odbiornika, ale w sobotę coś pojeżdżę może, to sprawdzę jak wygląda na normalnie zarejestrowanym śladzie.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Cz, 21 kwi 2016 20:47

zdyboo napisał(a): Po kablu udało się dodać bieżącą aktywność

Ale w jaki sposób to się stało? Wpiąłeś odbiornik do PCta, a po uruchomieniu GC nastąpiła automatyczna synchronizacja i ślad wylądował w aktywnościach GarminConnecta, czy też zrobiłeś to "ręcznie" w taki sposób jak to pokazał - w innym wątku - Miecho?

Nowy-1.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez zdyboo » Cz, 21 kwi 2016 21:04

Pierwsze co to w Garmin Express musiałem dodać odbiornik do automatycznej synchronizacji w GC. Potem reszta poszła automatycznie, ale dodało tylko bieżący ślad i to tylko z dzisiaj, bo jak się okazało komputer podróży nadal przechowywał ostatnie dane sprzed dwóch tygodni. No, ale to się automatycznie zarchiwizowało do pamięci odbiornika, ponieważ mam ustawiona dzienna archiwizację.
Ręcznie dodałem przed chwilą dwa zapisane na kompie ślady w formacie GPX z 64s i choć przy jednym wyskoczył błąd to udało się dodać oba.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Cz, 21 kwi 2016 21:16

Jeżeli masz ślady wyłącznie z archwizacji automatycznej, to spróbuj może wrzucić do folderu GPX mój ślad i sprawdź czy GCM, bądź GC go zaimportują. Może to nam coś wyjaśni :?

EDIT:
zdyboo napisał(a):Ręcznie dodałem przed chwilą dwa zapisane na kompie ślady w formacie GPX z 64s i choć przy jednym wyskoczył błąd to udało się dodać oba.

Ręcznie "po kabelku" to i ze smartphona dodasz, tylko musi być działające OTG. Jest sporo aplikacji wrzucających GPXy na Stravę czy GCM.
Załączniki
Slad_2015-07-04 162612.gpx
(225.92 KiB) Pobrane 290 razy
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez zdyboo » Pt, 22 kwi 2016 7:09

Spróbuję przy weekendzie, ale czy Twój ślad jest jakoś specjalny czy coś? Ja w katalogu GPX mojego odbiornika mam zapisanych kilkanaście śladów, zarówno tych z automatycznej archiwizacji jak i zapisanych ręcznie i GC ich nie widzi.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości