GPSMAP 64

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: GPSMAP 64

Postprzez Faja » Pn, 31 paź 2016 20:39

Błąd. Bateria rozładowywana jest do końca, akumulator nie.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMAP 64

Postprzez wodzirej » Wt, 01 lis 2016 15:33

News: GPSMap 64sc, czyli z aparatem fotograficznym 8 MB
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: GPSMAP 64

Postprzez Johnny_Walker » Wt, 01 lis 2016 16:36

Johnny_Walker napisał(a):Chciałem zapytać jaki rodzaj baterii AA mam ustawić w opcjach "Typ baterii", jeśli bym chciał użyć akumulatorków NiMH, tzn. nie wiem, czy powinienem ustawić "Tradycyjna NiMH" czy też "Wst. naład. NiMH" :?: :?:

I jeszcze chciałem zapytać czy takie akumulatorki już założone do GPS-a będą się podładowywać podczas połączenia z kompem poprzez USB, czy też jedynym sposobem ich ładowania jest ich wyjmowanie i ładowanie w zewnętrznej osobnej ładowarce :?:


Chciałem bardzo uprzejmie ponowić moje pytania, gdyż nie otrzymałem na nie konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi.

Jak ktoś się ulituje i napisze prostym i jasnym językiem to... z góry dziękuję!

Pytam o to, bo ja zupełnie nie dostrzegam różnicy między "Tradycyjną NiMH", a "Wst. naład. NiMH". :(
Dla mnie NiMH to po prostu NiMH :!:
GPSMap 64st
Johnny_Walker
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt, 19 lip 2016 15:05

Re: GPSMAP 64

Postprzez traper_24 » Wt, 01 lis 2016 17:07

Co prawda od dawna już nie czuję się na siłach, aby penetrować meandry pomyślunku inżynierów Garmina, ale podejrzewam, że owe "Wst. naład. NiMH" tyczy akumulatorów, które w sklepie kupujesz jako już "naładowane", czyli modeli o podwyższonym czasie samorozładowania, z angielska znanych jako LSD (low self discharge). A "tradycyjne NiMH" - wszystkie pozostałe.
Dakota 20 + OSM, Samsung S6 + Locus Pro
traper_24
Bywalec
 
Posty: 342
Dołączył(a): So, 27 mar 2010 22:41

Re: GPSMAP 64

Postprzez Johnny_Walker » Pt, 04 lis 2016 21:57

Chciałem zapytać jaki parametr mam ustawić w komputerze podróży, żeby mi się wyświetlał przebyty dystans (czyli długość trasy) zgodnie ze stanem faktycznym. Do tej pory miałem ustawiony "Licznik podróży" i mi się wydawało, że to właśnie ten parametr oznacza przebyty dystans (czyli długość przebytej trasy). Tymczasem jak zacząłem wgrywać ślady na http://www.gpsies.com to zobaczyłem, że podawana tam długość trasy jest mniejsza od od tego, co mi wyświetlał "Licznik podróży" w Komputerze Podróży GPS-a.

NIe rozumiem tego!!! :(

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego te wartości się różnią i co powinienem zmienić w swoim GPS-ie żeby w obydwu tych miejscach wyświetlała się ta sama wartość :?: :?:

...bo jak się wyświetla w jednym miejscu co innego, a w drugim miejscu co innego, to ja nie mam pojęcia, która z tych wartości jest prawidłowa :!: :evil:

Bardzo proszę o pomoc :!: :!:
GPSMap 64st
Johnny_Walker
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt, 19 lip 2016 15:05

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Pt, 04 lis 2016 23:47

Brak spójności danych?
Komputer podróży co innego i analiza śladu co innego?
Temat rzeka.viewtopic.php?f=2&t=13263&start=60#p164802
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez Johnny_Walker » Pn, 07 lis 2016 0:04

Dziękuję za link. :)
Wczytuję się powoli...

W BaseCamp tak samo w jednej zakładce jest wyświetlana wyższa wartość (ta sama, co w Komputerze Podróży), a w drugiej zakładce, tam gdzie jest wykres wysokości, druga wartość - ta sama, którą podaje GPSies. Dalej nie wiem która z nich odpowiada temu co osobiście przeszedłem własnymi nogami. A pomiar na mapie kurwimetrem nic nie daje, bo uzyskana wartość jest jeszcze inna - niższa od tych wymienionych powyżej. To akurat jest łatwe do zrozumienia.
GPSMap 64st
Johnny_Walker
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt, 19 lip 2016 15:05

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Pn, 07 lis 2016 10:49

Johnny_Walker napisał(a):Dalej nie wiem która z nich odpowiada temu co osobiście przeszedłem własnymi nogami.

Zapewne żadna z tych wartości, bo każda jest obarczona jakimś błędem. Należałoby raczej zapytać która wartość jest bliższa prawdy. Takie pytanie zadał Rafael w innym wątku:
Rafael napisał(a):Zatem krótko : który dystans jest prawdziwszy ? Ze śladu czy wyświetlany na ekranie w komputerze podróźy ?

Jednak i tu odpowiedź nie jest jednoznaczna. Przynajmniej moim zdaniem. Dlaczego? Dlatego: viewtopic.php?f=2&t=10066&start=1290#p194550
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez Faja » Pn, 07 lis 2016 10:57

A pewny jesteś swojej daty urodzenia? :lol:
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Pn, 07 lis 2016 11:31

Prawdę powiedziawszy też nie. W każdym bądź razie duchowo czuję się dużo młodziej niż to wynika z dowodu osobistego :wink: :D fizycznie/kondycyjnie za to starzej niż mówi dowód. :cry: :oops: To trochę tak jak z danymi GPS :wink:

No i właśnie a propos informacji GPS. Jeżeli pdczas niedługiego spaceru widzę takie różnice na ekranach, jak na załączonej fotce, nabieram przekonania, że żadna z tych informacji nie jest prawdziwa. Mogę co najwyżej snuć przypuszczenia, która z nich jest bliższa prawdy.

Obrazek
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez Faja » Wt, 08 lis 2016 18:41

GPS Maniak napisał(a):Prawdę powiedziawszy też nie. W każdym bądź razie duchowo czuję się dużo młodziej niż to wynika z dowodu osobistego :wink: :D fizycznie/kondycyjnie za to starzej niż mówi dowód. :cry: :oops: To trochę tak jak z danymi GPS :wink:


Przepraszam ale to nie było do Ciebie :oops: tylko do Johnny_Walker.
A wyszło tak bo Byłeś szybszy.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMAP 64

Postprzez Johnny_Walker » Wt, 08 lis 2016 23:53

Daty urodzenia jestem pewien. Natomiast nie znajduję w moich postach powodów do ironii.

Wracając do rozbieżności pomiędzy wskazaniami komputera podróży, a długością śladu to wyraźnie mi się rozjaśniło po dzisiejszej wycieczce.
Komputer podróży wyświetlił ponad 28 km, a ze śladu wyszło ponad 14 km.
Tymczasem ja z mapy wiedziałem, że to będzie tylko około 14 km.

Czyli to, co jest na podstawie śladu to jest faktycznie przebyta odległość (lub jej najbardziej doskonałe przybliżenie).
Natomiast w tym kontekście nie wiem z kolei co wyświetla komputer podróży jako jej długość lub przebyty dystans.
Szkoda że sobie nie można ustawić w komputerze podróży właśnie długości śladu (przynajmniej ja takiego parametru nie znalazłem).
GPSMap 64st
Johnny_Walker
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt, 19 lip 2016 15:05

Re: GPSMAP 64

Postprzez Faja » Śr, 09 lis 2016 10:48

A to jest normalka że gps pokazuje na komputerze więcej. Na postoju też wędruje i dlatego na rowerze mam licznik, który mierzy dystans z koła. Żaden wynik nie zgadza się ze śladem, na dystansie np. 50 km. :lol:
Na postojach dłuższych (10 min) wyłączam gps.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMAP 64

Postprzez wskiba1 » Wt, 15 lis 2016 20:47

Mam pytanie? Po wgraniu do 64s śladu (np. Trasy zawodów sportowych), jak mam ustawić alarm zejścia z trasy?
wskiba1
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 01 lis 2016 18:27

Re: GPSMAP 64

Postprzez sdsyc » Wt, 15 lis 2016 21:55

:arrow: http://static.garmincdn.com/pumac/GPSMAP64_OM_PL.pdf
Str. 10
Konfigurowanie alarmów morskich
Ale...
:arrow: https://forums.garmin.com/showthread.ph ... off-course
Nawigacja "trackback" to odmiana nawigacji wg śladu.
Czym jest ślad, trasa itp :arrow: http://gpsmaniak.com/new/faq-slownik.htm

Podsumowując: jako nie-posiadacz "64" obawiam się, że alarm będzie tylko dla nawigacji dla tras (nie mylić ze śladem) off-road ("na krechę" od punktu do punktu)
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3362
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 4 gości