GPSMAP 64

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Śr, 12 mar 2014 10:51

Bez odbiornika w ręku trudno cokolwiek wyrokować. Można założyć że jest to podobne rozwiązanie jak w Oregonie 6xx, w którym w ogóle nie ma dostępu do zarządzania samym BT typu: Włącz/wyłącz. Jest tylko opcja: Połącz z BaseCampMobile. Zakładam, że bez aktywowania tej opcji BT nie działa i nie ciągnie energii, ale pewności nie mam.

Sądzę jednak, że zmiany w 64-ce są nieco większe niż tylko hardwerowe (Glonass, BT). Zapewne zmiany dotyczą też FW. Być może na wzór Oregona 6xx są tu nieco większe mozliwości personalizacji odbiornika? Tego jednak nie wiem. Odbiornika jeszcze nie macałem, a instrukcji nie czytałem. Nie wykluczone też, że został zwiększony limit "kafelków" przy KMZach? Warto spojrzeć na zagadnienie także pod tym kątem - pod kątem FW.

Inna sprawa, że możliwości jakie pod względem personalizacji oferowała moja 62-ka były - przynajmniej jak dla mnie - całkowicie wystarczające, a po spatchowaniu FW pod JNXy w ogóle nie korzystałem z KMZów, więc przy założeniu że Garminowi coraz gorzej wychodzą nowe pomysły, być może właśnie nieco starszy, ale za to pewny, stabilny i prawie zupełnie pozbawiony bugów FW 62-ki może być w stosunku do 64-ki całkiem sporą zaletą.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez Zachu » Śr, 12 mar 2014 10:58

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMAP 64

Postprzez Norick » Śr, 12 mar 2014 20:13

Marek81 napisał(a):Zatem czy warto dopłacać do 64s dla glonass z którego się korzysta? Deklarowany przez garmin krótszy czas pracy na bateriach uwzględnia pracę bluetooth i glonass? Czy bluetooth działa tak jak w nuvi tj. można go wyłączyć gdy nie jest potrzebny?
5536.jpg
jest jeszcze paruj urządzenie mobilne i sterowanie kamerą VIRB
5536.jpg (7.93 KiB) Przeglądane 12806 razy

Tak jak wspomniał Lech, sinozębny nie jest włączony sam z siebie
Natomiast jeśli chodzi o czas działania to wyszło mi na aku, dziewiętnaście godzin GPS+GLONASS z drobnymi zabawami i przejazdem samochodem( dziewięć kilometrów :P ). Czy warto inwestować w ten glonass?...też potrafi zgubić sygnał i płatać figle :mrgreen:
Załączniki
200.jpg
200.jpg (14.49 KiB) Przeglądane 12806 razy
Pozdrawiam Norick i przepraszam za brak polskich znakow
64st,
Avatar użytkownika
Norick
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt, 31 maja 2013 14:17

Re: GPSMAP 64

Postprzez tboniasty » Cz, 13 mar 2014 12:52

Norick szalejesz :D

Na jakich aku (pojemność) uzyskałeś taki czas?
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: GPSMAP 64

Postprzez Norick » Cz, 13 mar 2014 14:49

tboniasty napisał(a):Norick szalejesz :D

Zaraz szaleję...inwestuję zawsze raz a dobrze..:P tu akurat pojemność pamięci, możliwość ładowania przez USB i no i niech będzie że ten glonass, choć to akurat nie było kryterium. Po sprzedaży 60Csx rozważałem 62
Norick napisał(a):
Wojtek Szydlowski napisał(a):Tak lekko mnie zainteresował ten odbiornik, zastanowienia wymaga decyzja zmiany Oregona na 64 bo to byłby jakiś powrót do korzeni ;)

Mnie również, aczkolwiek u mnie montana zostaje bo robi w samochodzie głównie i to dobrze

No i nie wiem czy się nie pozbędę jednak Montany bo nie lubię mieć za dużo :D
tboniasty napisał(a):Na jakich aku (pojemność) uzyskałeś taki czas?

Dobrze że pytasz bo nie doprecyzowałem
Kilkuletnie duracelle 2650mAh, ładowane byle jaką ładowarką. Kompas auto, kierunek u góry i zdaje się że włączony tryb oszczędzania baterii
A ponieważ na asfalcie używam tomtoma a na bezdrożach tableta...powoli chyba dojrzewam do zmian again :mrgreen:
Pozdrawiam Norick i przepraszam za brak polskich znakow
64st,
Avatar użytkownika
Norick
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt, 31 maja 2013 14:17

Re: GPSMAP 64

Postprzez wodzirej » So, 15 mar 2014 21:18

yogazoo napisał(a):I had the chance to try the LiveTrack feature today. It's really nice! I sent multiple people an email inviting them to follow my live hike. The recipients get a nice looking email with a button to click that takes them to an aerial image with streets and POI's. They can watch my track in real-time! Please don't tell my wife this!!!!

http://forums.groundspeak.com/GC/index. ... try5360865

garmin.com napisał(a):Let your friends and family track your activities in real time using Garmin Fit or Garmin Connect Mobile. LiveTrack gives your loved ones peace of mind during workouts, while letting your fans cheer you on every step of the way on race day.
Purchase a LiveTrack subscription within the Garmin Fit app, or use the service for free in Garmin Connect Mobile when you pair the app with an Edge 510 or 810. Once a LiveTrack session has started, you’ll be asked to give permission to track your mobile device for each workout. Those you invite via email, Facebook or Twitter will receive a link to a webpage that includes the position of your phone or connected Edge. They’ll also be able to track your time elapsed, distance, speed and elevation in real time. And if you have any ANT+ sensors, they also can see that data, such as heart rate or cadence.

http://www8.garmin.com/livetrack/
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: GPSMAP 64

Postprzez Norick » Śr, 19 mar 2014 23:29

Kolejne spostrzeżenia...
Wynik jesli chodzi o czas pracy jest w miarę powtarzalny...18,5 godziny na półrocznych eneloopach 2500 w podobnych warunkach.
Muszę się przejść z nim na "krechę" i wtedy będę myślał...
Natomiast narowistość mnie wkurza...potrafi się odpalić od kopa mimo załadowanych prawie szesnastu giga map i iluś waypointów, śladów a czasem myśli , myśli myśli.......... Mało tego czasem nie chce się wcale odpalić mimo że pięć minut temu zaskoczył szybko. Pomaga wyjęcie i włożenie bakteri again :mrgreen:
No i kalibrowanie kompasu mnie wykańcza...nigdy tak nie miałem. Może to ja jestem lewy...bo po kwadransie zabawy wzięła go w ręce moja żona i poszło za pierwszym razem. W żadnym innym garminie tak nie miałem :mrgreen:
Edyta: jeszcze jedna uwaga ...jeśli spompujemy baterie do końca...nie odpala się na USB...musi wstać do pewnego poziomu. Ale jeśli wyjmiemy i podłaczymy bez baterii...problemu nie ma. Bez baterii robi wszystko :evil:
Pozdrawiam Norick i przepraszam za brak polskich znakow
64st,
Avatar użytkownika
Norick
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt, 31 maja 2013 14:17

Re: GPSMAP 64

Postprzez epkchmiele » Cz, 20 mar 2014 5:14

Widzę że z tym odpalaniem to jakaś zbiorowa przypadłość fw. W oregonie jest podobnie. Ale u mnie wystarczy podczas odpalania wyłączyć odbiornik i pomaga.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: GPSMAP 64

Postprzez Kuzmicz » Cz, 20 mar 2014 23:32

Zdaje się, że 64 obsługuje ładowanie baterii przez USB, więc pewnie po wyładowaniu do końca i podłączeniu pobór prądu przez ładowane akumulatory jest tak duży, że odbiornik nie wstaje. Zatem to normalne, że trzeba chwilę odczekać przed uruchomieniem (podobnie jak z wyładowanym do zera telefonem - też nie wstaje momentalnie po podłączeniu do ładowarki). Taką mam koncepcję... :wink:
Kamil
60CSx, 1490T, 2495LM
Avatar użytkownika
Kuzmicz
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): Wt, 09 gru 2008 22:24
Lokalizacja: Wrocław / Łańcut

Re: GPSMAP 64

Postprzez meridian » Pt, 21 mar 2014 0:53

Norick napisał(a):...jeśli spompujemy baterie do końca...nie odpala się na USB...musi wstać do pewnego poziomu.

Objawy mogą być takie jak opisujesz, przyczyną jest mała wydajność prądowa slotu USB, trzeba wybrać odpowiedni slot USB
nie każdy ma tą samą wydajność. Oregon 650 startuje bez akumulatorów, tylko na zewnętrznym zasilaniu, 64 również,
ale podczas dużego poboru przez ładowanie nie wystarcza prądu na zasilanie odbiornika, z telefonami jest trochę inaczej, może nie ze wszystkimi,
ale są Smartfony, które nie działają bez akumulatora pomimo podłączenia do zewnętrznego żródła zasilania.

Wybierz inny slaot USB.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: GPSMAP 64

Postprzez Norick » Pt, 04 kwi 2014 10:32

epkchmiele napisał(a):Widzę że z tym odpalaniem to jakaś zbiorowa przypadłość fw. W oregonie jest podobnie. Ale u mnie wystarczy podczas odpalania wyłączyć odbiornik i pomaga.

No to teraz mnie wq...ł niemożebnie........odpalił się pytając czy chcę załadować geocache...i na tym ekranie zawisł
I ogólnie ...rzeził.... walił fochy przez pół godziny, przyciski, usb zmiana baterii...nic odpalał się na różnych ekranach...ogólnie zmarł na ekranie gdzie jest pasek postępu pt. "wczytuję punkty."..itp...i tak siedział przez jakieś 30-40 minut...ale cały czas dawał sygnał do laptoka do SASa...( mam tylko krótką chwilę bez)....po czym odpalił się jakby nigdy nic i rżnie głupa że jest super niezawodnym odbiornikiem........dzizas te je.. (zusmariajakiefajne) garminy mnie kiedyś wykończą
Na razie to żadnych szaleństw...często służy jako dawca sygnału ...jako drugi gps...szkoda że ostatnio nie łażę :evil:
Edit..dodałem literkę "ł"" by cytatodawca nie pomyślał że to do Niego skierowane jest ..sorry za chaos ale wyprowadził mnie skutecznie z równowagi :evil:

--

Soft zaktualizowany ale potrafi się zwiesić nadal
ostatnio podczas eksportowania bieżącego śladu.. :lol:
Natomiast w FW 2.60 mamy taki kwiatek
Załączniki
178.jpg
następny ekran jest również in english
178.jpg (11.98 KiB) Przeglądane 12399 razy
Pozdrawiam Norick i przepraszam za brak polskich znakow
64st,
Avatar użytkownika
Norick
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt, 31 maja 2013 14:17

Re: GPSMAP 64

Postprzez GPS Maniak » Pt, 04 kwi 2014 11:28

Norick napisał(a):Natomiast w FW 2.60 mamy taki kwiatek

Co z tym kwiatkiem?
Chodzi o brak tłumaczenia? Czy raczej o działanie funkcji?
Domyślam się że oprócz Reset Both jest dodatkowa opcja typu: Monit, albo coś takiego?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMAP 64

Postprzez Norick » Pt, 04 kwi 2014 15:33

GPS Maniak napisał(a):Domyślam się że oprócz Reset Both jest dodatkowa opcja typu: Monit, albo coś takiego?

Owszem jest, właściwie chodziło mi o brak tłumaczenia...co uwzględniłem w podpisie do załącznika.
To nie kwiatek ale kwiatuszek :D
Natomiast czasem po wyzerowaniu za pomocą tej funkcji, przy następnym włączeniu wciąż pojawia się maksymalna prędkość
Coraz bardziej kocham Garmina, z niecierpliwością czekam na FW 4.80 :lol:
Pozdrawiam Norick i przepraszam za brak polskich znakow
64st,
Avatar użytkownika
Norick
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt, 31 maja 2013 14:17

Re: GPSMAP 64

Postprzez TolBoy » Śr, 11 cze 2014 19:16

Parę dni temu zaktualizowałem firmware i od tego czasu mam kłopot z wyświetlaniem skrzynek geocachingowych.
Skrzynki na mapie są widoczne dopiero gdy przybliżę mapę do 300m jak mam powyżej 300m czyli 500m to skrzynki znikają z mapy.
Gdy jestem na obcym terenie to przeglądanie skrzynek z zoomem 300m to jakieś nieporozumienie.
Może jest na to jakiś sposób aby skrzynki na mapie były widoczne przy większym zoomie?
Przed aktualizacją softu skrzynki były widoczne przy bardzo dużym oddaleniu mapy.

Drugi problem mam jeden piksel spalony na wyświetlaczu, serwis udziela naprawy dopiero przy trzech pikselach, jak wypalić pozostałe dwa piksele ?
GPSmap 64st, Edge 800, Drive 50, Vivofit 3, Vivosmart HR
Obrazek
TolBoy
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pn, 18 kwi 2011 22:19
Lokalizacja: Rybnik

Re: GPSMAP 64

Postprzez Freud » Cz, 12 cze 2014 19:17

Może tak?
http://www.neowin.net/forum/topic/18669 ... try2426295

Tylko musiałbyś ściągnąć obudowę, żeby ekran był "bezbronny" ;-)
Odbiornik: Garmin GPSMAP 62st
Avatar użytkownika
Freud
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): Pt, 16 gru 2011 19:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości