Garmin fenix 2

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Garmin fenix 2

Postprzez wodzirej » Cz, 20 lut 2014 14:51

Garmin is updating their fēnix backcountry sportswatch with the fēnix 2. This new model adds multi-sport training capabilities, advanced running dynamics, smart notifications and dedicated training modes for skiing and swimming.

Advanced running dynamics
Recently introduced on the Forerunner 620, this feature allows you to estimate VO2 max and calculate recovery time, letting you know how long to rest before your next hard run.
The fēnix 2 is compatible with Garmin’s new HRM-Run heart rate monitor, which helps measure cadence, vertical oscillation and ground contact time. A built-in accelerometer lets you track pace and distance indoors without a footpod.

Smart Notifications
iPhone 4s+ users will be able to receive email, call or text notifications on the screen of their fēnix 2.
The Bluetooth Smart (4.0) device offers wireless uploads to Garmin Connect via the Garmin Connect Mobile app as well as Live Track capabilities.

New activity profiles
New profiles include Ski-Board, XC Ski and swim modes. Ski-Board mode includes an auto-pause function, to pause time and distance when standing still or riding the lifts, and auto-run detection to segregate data for each run. Swim mode can record stroke count, interval distance, pace and time, and offers lengths and stroke type detection for indoor swims.
Garmin fēnix 2 data fields

Strap extender
The fēnix 2 comes with a strap extender, allowing you to wear it outside your jacket.

Made for the outdoors
Like the first generation model, the fēnix is an ABC (altimeter, barometer, compass) sportswatch designed with outdoor navigation in mind.

The fēnix 2 vs the Forerunner 910XT
Given this watch’s multi-sport prowess, I have to wonder how it will compete with the Forerunner 910XT.

Availability
The fēnix 2 is slated to be available next month (March 2014). It will list for of $399.99 with an HRM-Run bundle priced at $449.99.

https://buy.garmin.com/en-US/US/on-the- ... unced.html
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin fēnix 2

Postprzez Alf » Cz, 20 lut 2014 15:40

DC Rainmaker już mu się przygląda :)
http://www.dcrainmaker.com/2014/02/garm ... thlon.html

Interesująco wygląda informacja o poprawieniu łapania sygnału:
- Quick Satellite Reception: Great vs Good,

Poza tym:
- zaawansowane funkcje dla pływaków,
- zlicza VO2Max (z paskiem HR),
- przemalowali czerwony guzik funkcyjny,
- nadal tylko 20MB pamięci,
- nie podoba mi się czerwone podświetlenie.
Garmin Tactix+Tempe, Motorola Moto G + OruxMaps.
Avatar użytkownika
Alf
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Pt, 14 lut 2014 14:19

Garmin fenix

Postprzez Azymut » Cz, 20 lut 2014 19:31

I choć to ta sama obudowa, to według mojej subiektywnej oceny w ręku Fenix 2 wizualnie wygląda sporo lepiej niż wcześniejszy model. To taka trochę krzyżówka dotychczasowego Fenixa z Tactixem. Przy czym obsługa Fenix2 przy tych samych guzikach wygląda już inaczej - trzeba uczyć się tego na nowo. :)
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin fēnix 2

Postprzez Wojtek Szydlowski » Cz, 20 lut 2014 20:41

Zmiany "żadne", coś a'la GPSmap 62 a 64.
Dla użytkownika Fenix'a nie ma żadnej motywacji do zmiany.
Garmin doszlusował do koncernów produkujących elektronikę: co roku nowy model, choćby tylko zmienić kolor guzików ;-)
Dzisiaj panuje przekonanie, że jak nie nowy model co roku, to firma upada.
Niestety spełnia to rolę samospełniającej się przepowiedni a'la Nokia, gdzie przy świetnym sprzęcie brak gonitwy za możliwością zainstalowania pasjansa w 3D ;) spowodował niemal krach firmy.
Czasy... :)
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Garmin fenix

Postprzez Wojtek Szydlowski » Cz, 20 lut 2014 20:47

@Azymut - no dzięki, za pokusę! ;-)
Na razie jestem zadowolony z wersji 1, ale kusi, żeby chociaż zobaczyć tę nowość ;)
majku napisał(a):Opisze swój problem z Fenix-em w tym watku. Wielu uzytkownikow fenix-a (fora zagraniczne) narzekalo na zachowanie baterii.

Wydaje się, że to nie problem ogólny modelu, a raczej egzemplarzy / serii.
Mój fenix działa w zakresie zasilania dobrze, poziom naładowania spada liniowo, trzyma dość długo.
Mam nadzieję, że w razie potrzeby Azymut udostępni nam możliwość płatnej wymiany baterii, bo bardzo lubię ten gadżet.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Garmin fēnix 2

Postprzez Alf » Pt, 21 lut 2014 21:51

Funkcją, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom jest możliwość wgrania z tygodniowym wyprzedzeniem prognozowanych położeń satelitów. Taki zabieg ma skracać czas łapania Fixa do kilku sekund.

http://bieganie.pl/?show=1&cat=22&id=6289

Ciekawe jak usprawnili odczyt nachylenia - od zawsze moja ulubiona funkcja liczników VDO :)
Garmin Tactix+Tempe, Motorola Moto G + OruxMaps.
Avatar użytkownika
Alf
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Pt, 14 lut 2014 14:19

Re: Garmin fēnix 2

Postprzez septimus19 » N, 23 lut 2014 7:22

"Kombajny" nie są w stylu Garmina. Dwójka Fenix powstała w odpowiedzi na Sunnto Ambit 2 tak mi sie wydaje. ale czy rzeczywiście to będzie kombajn, jak na razie brak info o mapie bazowej. Ciekawe czy wysokościomierz będzie odczytywał dane-wznios,spadek,nachylenie stoku?
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin fenix 2

Postprzez Azymut » Pn, 24 lut 2014 0:47

Urządzenie ma taką samą pamięć jak pierwsza wersja Fenixa, co pozwoli do mapy bazowej dograć wybrany region PL Topo Mini.
W zakresie funkcji outdoorowych zmian za bardzo nie widać. Są one natomiast mocno widoczne w funkcjach treningowych - pojawiają się w niektóre funkcjonalności biegowe wprowadzone ledwie 3 miesięce temu w sportowym Forerunner 620, jak i funkcje przeznaczone dla pływaków.
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin fenix 2

Postprzez Marko » Cz, 27 lut 2014 16:00

Nim doczekamy się testu Garniaka :wink: , ukazał się test niemiecki:
http://www.pocketnavigation.de/2014/02/ ... sten-test/
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin fenix 2

Postprzez ZGR » Pn, 03 mar 2014 22:48

Jak się prezentuje ta mapa PL TOPO MINI w zegarku?
Mógłby ktoś zamieścić fotkę. Oczywiście z fenixa 1 (2 podobno będzie w sprzedaży w połowie marca).
Z góry dziękuję.
Garmin Oregon 600, Garmin 60CSx, Garmin fenix 2 [PL.TOPO + Velomap + Freizeitkarte-Polen]
Sony Ericsson XPERIA Z1 Compact [Osmand, Yanosik]
ZGR
Początkujący
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn, 24 wrz 2007 18:09
Lokalizacja: Lubin

Re: Garmin fenix 2

Postprzez wodzirej » Pn, 03 mar 2014 23:03

Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin fenix 2

Postprzez Alf » So, 08 mar 2014 12:28

Wg moich doświadczeń, mapka PL TOPO MINI najbardziej użyteczna i funkcjonalna jest dla skali 1.2km. Tak jak tu:
Obrazek
Kłopoty zaczynają się przy większym zoomie, co związane jest z ograniczoną wielkością wyświetlacza. Trudniej odnaleźć się wtedy przy dużym natężeniu szczegółów, tj. podział lasu na iglasty, liściasty lub mieszany. Mapka zajmuje sporo miejsca (około 3/5 wolnej pamięci urządzenia).
Garmin Tactix+Tempe, Motorola Moto G + OruxMaps.
Avatar użytkownika
Alf
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Pt, 14 lut 2014 14:19

Re: Garmin fenix 2

Postprzez Wojtek Szydlowski » So, 08 mar 2014 15:58

Ja użytkuję fenixa 1 z mapą TOPO PL przygotowaną przez Popeja i bez problemu wyświetlam zoomy 300 metrów.
Mapa nie jest przegadana. Jeśli ktoś chce drążyć temat, to wrzucę obrazki.
To jest kwestia dopasowania mapy do urządzenia.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Garmin fenix 2

Postprzez Alf » So, 08 mar 2014 16:25

Przybliżenie do 300m jest czytelne, gdy wyjdzie się z bazowego 1.2km. Czyli używasz na 1.2km i schodzisz bliżej w momentach gdy coś Cię zainteresuje. Przynajmniej dla mnie na 1.2km jest w sam raz. Inaczej ekran obejmuje zbyt mały obszar i uciążliwe jest poruszanie się na ustawionym 300m. W natłoku łamanych linii, których znaczenie jedynie zoomem można do czegoś odnieść. Dużą zaletą jest możliwość wyłączenia stałego ustawienia północy na górze ekranu. Przy odczycie co 1sek. kierunek podawany jest w stopniach w lewym górnym rogu (w miejscu literki N na powyższym zdjęciu), a przy odczycie co 10sek. (w trybie hiking) lub co 1min. (w trybie UltraTrac) podawane są tam kierunki świata N, NW, W, itd. (tak jak na zdjęciu).
Garmin Tactix+Tempe, Motorola Moto G + OruxMaps.
Avatar użytkownika
Alf
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Pt, 14 lut 2014 14:19

Re: Garmin fenix 2

Postprzez serekmedia » Wt, 25 mar 2014 8:47

Jak można utworzyć custom activity podobne go navigate?
Bo w navigate mam cel podróży i związane z nim np wybór celu POI, mapa itd, ale mam gps w trybie 1s lub smart
W custom mam znowu ultratrack w trybie gps, ale nie mam wyboru celu.
Czy idzie w ogóle zaprogramować custom z celem? A jeśli tak to jak? Chciałbym osiągnąć navigate z energooszczędną rejestracją drogi.
serekmedia
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Śr, 19 mar 2014 23:37

Następna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości