Kompas elektroniczny w 62 Sc

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Kompas elektroniczny w 62 Sc

Postprzez tlc » So, 02 sie 2014 12:07

Szanowni Koledzy.
Od kilku dni stałem się testerem urządzenia jak w temacie.
Moje pierwsze pytania i spostrzeżenia.
1. W poczciwym 60 CSX włączenie kompasu elektronicznego jest aktywowane przez osiągnięcie zadanych przez użytkownika wartości (min. prędkość i czas poruszania się z tą prędkością) lub ręcznie (przytrzymanie odpowiedniego przycisku).
W 62 Sc znalazłem tylko opcję AUTO lub WYŁĄCZONE. Czy w tym modelu także można określić parametry graniczne załączania kompasu elektronicznego, czy są one z góry ustalone przez producenta i niezmienne ?
2. W jaki sposób (mapa PL TOPO 2014.1) włączyć funkcję autoruting. Po znalezieniu interesującego mnie adresu na wyświetlaczu pojawił się tylko napis JEDŹ, po aktywowaniu nawigacja polegała jedynie na wyświetleniu linii NAMIARU. W 60 CSX pojawiał się komunikat nawigacyjny czy prowadzenie ma odbywać się po drogach czy po bezdrożach. Jeśli wybrane były drogi to uzyskiwałem normalną nawigację samochodową. Jak to uzyskać w 62 sc?
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi. TLC
tlc
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): N, 21 paź 2012 16:09

Re: Kompas elektroniczny w 62 Sc

Postprzez GPS Maniak » So, 02 sie 2014 13:38

ad1. Zapomnij o własnych parametrach. :( Garmin już od dość dawna powyrzucał tego typu - zbędne jego zdaniem - funkcje.
ad2. Ustawienia->Wyznaczanie trasy->Aktywność. Tu ustaw "Monit" i wówczas będziesz po "Jedź" miał stosowne pytanie. UWAGA: ten parametr jest przypisany do "Profilu użytkownika", zatem jego zmiana np. w profilu "Rekreacyjnym" nie zmieni niczego w pozostałych profilach.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości

cron