Pliki GTT języka polskiego dla różnych odbiorników

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Pliki GTT języka polskiego dla różnych odbiorników

Postprzez tboniasty » N, 28 wrz 2014 16:57

Chyba przydałby się taki temat zbiorczy, gdzie będzie można wrzucać poprawione pliki tłumaczeń.

Właśnie kończę dopieszczanie pod tym względem mojego Oregona 300 i przyznam, że było z tym trochę roboty. Podstawiając niemieckie pliki stworzone przez użytkowników, a także z eTrexa i z pliku wstawionego przez Lecha, wynajdywałem brakujące tagi i ostatecznie doszedłem do jakiegoś optimum. Szkoda, że Garmin nie trzyma standardu i wrzucenie pliku z innej serii owocuje migracją części opisów do języka angielskiego ;-)

Plik dla serii 300/400 w załączeniu (nie wiem czy jest kompatybilny z 450/550, nie mam jak sprawdzić). Gdyby ktoś znalazł jeszcze jakieś braki (wszystkiego nie przekopałem) to proszę o info.
PolishGTT-Oregon300.zip
Poprawiony polski język do Oregona 300
(167.26 KiB) Pobrane 264 razy


Nie mogę niestety rozgryźć jakie tagi odpowiadają za opisy wielkości skrzynek geocache na jednym z Dashboardów. Próbowałem wstawiać zgodnie z tym co działa w eTrexie, np.

Kod: Zaznacz cały
<str>
   <tag>TXT_Small_STR_M</tag>
   <txt>Mały</txt>
</str>


ale w Ogórku działać to nie bardzo chce. W menu filtrów te etykiety się pokazują po naszemu. W opisie i na Dashboardzie króluje angielski.

Jest jakiś sposób na sprawdzenie w FW odbiornika jakich tagów xml używa? Pliki gupdate takowych ciągów nie mają...
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

cron