Wyszukiwanie według adresu? Oregon 600

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Wyszukiwanie według adresu? Oregon 600

Postprzez mixchris » So, 08 lis 2014 14:07

Mam mały problem z wyszukiwaniem punktów docelowych po przez wpisywanie adresu tzn. samo wpisywanie jest zagadkowe.

Po kliknięciu DOKĄD wybieram z listy ADRES następnie POLSKA i teraz pojawiają się schody... czasem po wybraniu kraju pojawia się opcja MIASTO (następnie ulica itd.) a czasem LITERUJ WOJEWÓDZ./R albo np. MAZOWIECKIE i tu jest problem gdyż nie znam przynależności wszystkich miast do danych województw. Dla czego mój Garmin czasem pyta o województwa a czasem nie? Druga sprawa to wyszukiwanie miast po przez ADRES często nie znajduję tam miast a nawet ulic natomiast jak wpiszę dane miasto po przez wyszukiwanie przez zakładkę MIASTA to je znajduje. Wszystko jest bardzo zagadkowe. Które element czy też ustawienia mają wpływ na komunikaty i opcje wyszukiwania po przez ADRES?
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Wyszukiwanie według adresu? Oregon 600

Postprzez meridian » So, 08 lis 2014 14:12

Literuj państwo i wybierz odpowiednia mapę, nie wiem od czego to zależy, ale czasami są takie zwirowania.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Wyszukiwanie według adresu? Oregon 600

Postprzez mixchris » So, 08 lis 2014 14:33

Z mapami już kombinowałem, rodzaj mapy nie ma wpływu na metodę wyszukiwania. Raz pyta o województwo a raz nie...
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Wyszukiwanie według adresu? Oregon 600

Postprzez GPS Maniak » So, 08 lis 2014 14:47

O blaskach i cieniach działania wyszykiwarki adresów w ręczniakach Garmina nie będę się wypowiadał.

Nawiążę jednak do drugiego zgłoszonego przez kolegę mixchris problemu. Temat co prawda był poruszany na Garniaku setki razy, ale może właśnie dlatego tak trudno go znaleźć :wink: Otóż dowcip polega na specyfice Garminów w ogóle. Nie tylko ręczniaków. Dla odbiornika Garmina adres to adres. Adres musi się składać z co najmniej nazwy kraju/miasta/ulicy. Brak nazwy ulicy na mapie, a dokładniej brak jakiejkolwiek ulicy danej miejscowości w pliku indeksowym mapy oznacza brak adresu i brak możliwości wyszukiwania. Tyle. Tak więc jeżeli przykładowo w miejscowości Dziura nie ma ulic z nazwami własnymi (w sensie: nie ma na mapie), miejscowości Dziura nie odnajdziemy funkcją adres.

Dodam, że w wielu mapach problem ten jest rozwiązany w ten sposób, że ulicom cz drogom w miejscowości Dziura nadaje się fikcyjną nazwę ... Dziura i wówczas wyszukiwanie wg funkcji adres działa :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Wyszukiwanie według adresu? Oregon 600

Postprzez mixchris » So, 08 lis 2014 19:08

No cóż... pozostaje mi żyć z tą niewiadomą ;) Dzięki za wyjaśnienie sprawy.
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości