Garmin Fenix 3

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez ostell » Pn, 30 mar 2015 2:05

Masz rację,zgadzam się. Kicha i tyle. A Basecamp mobile można wywalić z fona-bezużyteczna :(
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Futek » Wt, 31 mar 2015 7:17

Witam Fenixowców

Mam problem ze swoim Fenix 3. Odnoszę wrażenie że nie aktualizuje czasu z GPS-a, jest ustawiony w tryb auto i nie poprawia godziny. w przeciągu tygodnia spóźnia się już 4 minuty. Przy zmianie czasu na letni też nie zmienił godziny.

Miał Ktoś z Was taką sytuację? Twardego resetu jeszcze nie robiłem.

Pozdrawiam
Radek
Pozdrawiam Radek


BMW Navigator V
Fenix 3 Sapphire
Futek
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 24 mar 2013 20:27
Lokalizacja: ZST

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez ostell » Wt, 31 mar 2015 7:44

Coś jest nie tak. U mnie to chodzi bez problemu. Przy zmianie czasu był cały czas w domu i jak wstałem rano to już była właściwa godzina czyli poprawił z sieci WiFi lub aplikacji GC. Masz właczone wifi i bt? Wykonywales jakąś aktywność,żeby złapał satelity celowo?
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Futek » Wt, 31 mar 2015 7:52

WIFI i BT jest cały czas włączone. Kilka razy dzienne synchronizuje się z telefonem z GC.
Jak do tej pory wszystkie aktywności jakie mam to są w pomieszczeniach z włączonym live track-iem. I monitorowanie aktywności, kroki, dystans i kalorie.

Wyjdę za chwilę i włączę bieg aby złapał satelity
Ostatnio edytowano Wt, 31 mar 2015 19:56 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Używaj przycisku "Odpowiedz" zamiast "Cytuj"!
Pozdrawiam Radek


BMW Navigator V
Fenix 3 Sapphire
Futek
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 24 mar 2013 20:27
Lokalizacja: ZST

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez ostell » Wt, 31 mar 2015 9:17

jak się prawidłowo połączy z satelitami to musi złapać godzinę jak każde urządzenie tego typu. Jak nie to na pewno reset, zrobiłbym jeszcze do ustawień fabrycznych i odpalił na nowo. Urządzenie nowe to trzeba katować, jak ma coś wyjść to lepiej na gwarancji nie :)
daj znać jaki efekt.
Pozdro
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Futek » Wt, 31 mar 2015 9:36

Wróciłem ze spaceru.
Wędrówka, wcześniej włączyłem jeszcze widok mapy w ustawieniach.
Po jakichś 4-5 minutach GPS wydał dźwięk i komunikat "GPS GOTOWY", ustawiła się godzina na prawidłową i rozpoczęło się rysowanie śladu na mapie.
teraz jest z tym OK, ale zauważyłem że nie działa prawidłowo wysokościomierz bo ja nie jestem na wysokości 324 mnpm, tylko na około 35-50 mnpm. Gdzoe można dokładnie sprawdzić wysokość npm?? Znalazłem miejsce gdzie można sprawdzić wysokość. ( Moja wędrówka była na 47-57 mnpm )

http://www.wysokosc.mapa.info.pl

Jak ktoś będzie miał jakiś pomysł to czekam na info.
Ostatnio edytowano Wt, 31 mar 2015 9:52 przez Futek, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Radek


BMW Navigator V
Fenix 3 Sapphire
Futek
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 24 mar 2013 20:27
Lokalizacja: ZST

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Rascal » Wt, 31 mar 2015 9:50

Ustawienia - Aplikacje - czujniki - wysokościomierz - Kalibruj. I jak znasz wysokość to wprowadz :)
Rascal
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 09 cze 2011 6:43

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez ostell » Wt, 31 mar 2015 9:58

no i gitara, choć dziwne że z netu nie złapał wcześniej jak u mnie. Z wysokością to nie jest takie proste, powinien łapać z satelit odczyt.
Nie chcę doradzać,ale chyba bym mu zrobił reset i ust fabryczne bo jak coś czujesz,że nie gra to lepiej wcześniej niz później.

edit: sprawdziłem wysokość na swoim i mapę z Twojego linku. Mapa(i faktycznie-214 m n.p.m), Fenix 118m. Może być, wystarczy :)
Ostatnio edytowano Śr, 01 kwi 2015 23:27 przez ostell, łącznie edytowano 1 raz
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Zachu » Wt, 31 mar 2015 11:35

Jest tam mapa stref czasowych? To powinno samo zadziałać bez wifi, łapania fixa i innych czarów.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Futek » Wt, 31 mar 2015 13:56

Dobra Panie i Panowie

Podsumowując mam już dość, Po 3 resetach ustawiłem sobie wszystko tak jak było, straciłem dzisiejszą aktywność. ( Trudno )

Musiałem wpisać 3 stworzone przez siebie aplikacje, mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem.

Wysokościomierz dalej źle pokazuje wysokość. jutro ustawię go według Nawigacji tam to jest.

Dzięki wszystkim za pomoc.

A i jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość zapisania sobie stworzonych aktywności ( Aplikacje ) aby w razie co tylko je później wgrać???
Pozdrawiam Radek


BMW Navigator V
Fenix 3 Sapphire
Futek
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 24 mar 2013 20:27
Lokalizacja: ZST

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Rascal » Wt, 31 mar 2015 16:26

Mi wysokosciomierz tez pokazuje cuda. Teraz mam 136 mnp choć wg mapki załączonej wcześniej powinienem mieć coś koło 36. Ustawiłem teraz ta wysokość "z reki" i zobaczę jak długo będzie się tego 3 mała. Za chwilę trening (jak trafię w okienko pogodowe) i zobaczę jak to się zmieni po włączeniu GPSa
Rascal
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 09 cze 2011 6:43

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Futek » Śr, 01 kwi 2015 10:07

Witam ponownie.

Dziwna sprawa dziś się wydarzyła. Wybiła godzina 11:00 i włączyły się wibracje których nie było jak wyłączyć. Tylko restart fenixa pomógł. Czy komuś już to się stało??

Chyba jeszcze wiele chorób wieku dziecięcego wyniknie.
Pozdrawiam Radek


BMW Navigator V
Fenix 3 Sapphire
Futek
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 24 mar 2013 20:27
Lokalizacja: ZST

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez ostell » Śr, 01 kwi 2015 16:34

Panowie, jak czytam Wasze posty to mi słabo. Lepiej żeby to były tylko chwilowe niedogodności.
U mnie chodzi narazie bez problemu wszystko, wys pokazuje mi ok, lekkie rozbieżnosci (porownanie z Oregonem i srajfonem- endomondo).

Irytuja mnie tylko powiadomienia i chyba jestem za tępy żeby zrozumieć instr a to co mam w realu:
"Jeśli korzystasz z urządzenia z sys oper IOS, użyj ustawien centrum powiadomień w urządzeniu mobilnym, aby wybrać elementy, które chcesz widzieć na ekranie urządzenia"
W zegarku można ustawić tylko -albo komplet albo tylko połaczenia. Ok. Ale w srajfonie w centrum powiadomień nie ma żadnej opcji urzadzenia. Albo wyłączam w ogóle powiadomienia np Messengera żeby mnie nie irytowały 100 razy na zegarku jak ktoś pisze, albo nie. Ale w telefonie też ich nie bedzie! Jak dobrze rozumiem instr to powinienem miec taka opcje ze np tej aplikacji w zegarku nie! a telefonie tak....
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Franc » Śr, 01 kwi 2015 18:43

No i pojawił się problem, a było tak pięknie......
Dzisiaj po południu nagle wszystko zniknęło z wyświetlacza. Próby wyłączania i włączania nic nie dały. Próbowałem zrobić reset przez przytrzymanie przycisku "light", po resecie i próbie włączenia pojawia się logo Garmin jak podczas normalnego uruchomienia ale za chwilę gaśnie i ekran jest czarny.
Co ciekawe po podłączeniu do kompa Garmin express podaje, że urządzenie jest podłączone, a nawet zainstalował jakąś aktualizację, ale na ekranie ciągle nic, ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić?
Ktoś wie jak zrobić master reset?
Franc
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn, 28 lis 2011 10:05

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Rascal » Śr, 01 kwi 2015 18:51

Hej. Postaraj się zrobić twardy reset. Pisałem gdzieś jak to robić. Wciskasz 3 przyciski światło/start/łap. Jak pojawi się logo garmin puszczasz swiatlo, jak piknie puszczasz start jak piknie drugi raz puszczasz lap. Podnosi wszystko ☺
Rascal
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 09 cze 2011 6:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości