Garmin Fenix 3

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez septimus19 » Pn, 23 mar 2015 12:22

Info od Garmina jest jednoznaczne-"Wbudowany wysokościomierz w Fenixie 3 zapewnia dane o wzniosach i spadkach pozwalające dokładnie śledzić zmiany wysokości"
Wzniosy i spadki powinny być dokładne takie jak np. w Edgie 1000. Kroki liczy akceleromert w zegarku? Czy czujnik na stopie? Nie jestem biegaczem ,temat dla mnie obcy.
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Rascal » Pn, 23 mar 2015 12:29

Dzisiaj zrobie w domu jeszcze test kilku szybkich wbiegów i zbiegow dwa piętra zobacze zapis, a pozniej zejdę, odczekam, wejdę odczekam.

Tak. Masz w zegarku. Jest też coś takiego jak "asystent aktywności" coraz bardziej popularny temat. Liczy CI kroki z całego dnia, wibruje jak za dlugo siedziesz i takie tam.....
Rascal
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 09 cze 2011 6:43

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez septimus19 » Pn, 23 mar 2015 12:40

W Suunto Ambit 2 jest.
" Asystenta odpoczynku" do szacowania niezbędnego czasu potrzebnego do regeneracji przed kolejnym mocnym bodźcem treningowym.
Podaje info po zakończeniu danej aktywności.
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Rascal » Pn, 23 mar 2015 12:56

Tu tez masz i w F2 tez bylo.

Nie chodzi mi o asystenta odpoczynku, bo F3 jak najbardziej po kazdym treningu Ci to podaje, LiczyCi tez pulap tlenowy i na jego podstawie wylicza Ci ile powinieneś biegać 5/10/pol i maraton. Wychodzi z tego ze sie obijam bo narazie tak nie biegam.

Asystent aktywnosci mierzy Ci dziennie przebyte kroki, oczywiście sumuje je z ewentualnie treningowymi. Dziala caly czas w tle z mozliwoscia wyłaczneia.
Rascal
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 09 cze 2011 6:43

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez septimus19 » Śr, 25 mar 2015 11:40

Do obliczenia pułapu tlenowego to jest potrzebna spiroergometria.Metody pośrednie owszem są ,ale trzeba sobie zdawać sprawę z ich wad.W menu F3 są takie pozycje jak np.ślady,waypointy,trasy?
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Azymut » Śr, 25 mar 2015 21:52

bar72 napisał(a):no i jest pierwsze sztuki :
Pierwsza osoba z forum garmina juz otrzymala swojego F3
jest i film szczęśliwca
https://www.youtube.com/watch?v=-ZCmN6s ... e=youtu.be

Są już też inne filmy. ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=dqKBp3s4Re4
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Rascal » Cz, 26 mar 2015 7:52

Młotkiem.......... No to czekam na premiere :)
Rascal
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 09 cze 2011 6:43

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez serekmedia » Cz, 26 mar 2015 10:10

No to wyszedł firmware 3.0 w międzyczasie i spowodował wyświetlanie logo connectiq przed widgetem :(
Jak wyświetlić na zegarku ślad w postaci mapy z historii? Widać tylko statystyki, podczas activity ślad widać, po już robi się niedostępny.

BTW zainstalowałem sobie SDK i coś tam dla testu machnąłem:
https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/c8b2 ... 1838eef0a0
serekmedia
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Śr, 19 mar 2014 23:37

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Rascal » Cz, 26 mar 2015 14:08

nie testowałem i nie wiem czy o to chodzi ale zobacz czy jak dasz w historii aktywności "jedz!" to przypadkiem nie wejdzie CI z mapą na wybraną aktywnośc
Rascal
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 09 cze 2011 6:43

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez serekmedia » Cz, 26 mar 2015 14:49

Nie mam jedź w historii activity. Mogę się nawigować po zaplanowanym kursie (na kompie), do zapisanego POI, współrzędnych i celuj. Niby jest wg activity, ale nie ma jak włączyć. Niezła beta ten zegarek :)
No a brak podglądu mapy po activity to mam nadzieję niedopatrzenie i rozwiązanie wróci.
serekmedia
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Śr, 19 mar 2014 23:37

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez ostell » So, 28 mar 2015 15:05

Witam.
Wtrącę trzy słowa odn tego zegarka. Piszących o dotyku nie rozumiem w ogóle. Moim zdaniem dotyk w takich urządzeniach to porażka i gdyby ten zegarek go miał to bym nie kupił. Wiem np. o przetargu sił spec na takie zegarki i może Garmin zasugerował się wymaganiami realnymi. Posiadam Oregona 300 i wiem jakie to jest denerwujące gdy jedziesz na rowerze, motorze czy np robisz w terenie taktycznie i masz rękawiczki. Powodzenia w obsłudze. 65 o niebo lepsza. Wyprzedzając- oregona da się obsługiwać w rękawiczkach ale czy jest to takie dokładne i szybkie jak przyciski?
Odn map-tak jak ktoś wyżej napisał garmin rozdzielił chyba to na dwa urzadzenia i dlatego wprowadził równolegle Epixa i Fenixa i niestety trzeba zadać pytanie co się chce a o wygląd nie pytać :) Jak ktoś realnie chodzi po terenie to wie że mapa papierowa rządzi a te urządzania tylko ją wspomagają pozycją, kierunkiem itd. Kto tego nie wie i bezgranicznie polega na elektronice a nie głowie może się zdziwić kiedyś.
Jedno jest pewne dla mnie- żadnej mapy kolorowej, a sprawnie i bez zacięć działające te funkcje które są i urządzenie klasa w 100%

ps. posiadam ten zegarek tydzień (krótko), ale nie miałem żadnych zacięć. Dopadły mnie problemy z Garmin Connect, ale to w osobnym wątku
Pozdrawiam :)
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez serekmedia » N, 29 mar 2015 1:31

Tzn ja też za dużo z map nie korzystam na zegarku, bo trochę za mały. Z resztą nigdy nie miałem mapowego gps-a do turystyki - pomijając F2 który miał mapy przypadkiem i raczej bezużyteczne. Myślałem że się sprawdzą, ale wyświetlacz nie dawał rady :)
W F3 wiedziałem że map nie ma, ale to mi akurat mało przeszkadza, natomiast swój ślad chciałbym obejrzeć po zapisaniu wzg zapisanych POI i innych activity, staty to trochę za mało. Jedyne jak mogę je teraz obejrzeć to wysłać przez bt na stronę garmina przez komórkę i obejrzeć na komórce. Trochę mało komfortowe i może być kosztowne np w roamingu ;)

W sumie myślałem że poza mapami to będzie F2 + dodatki, a tu podstaw brak. Część się da dorobić :)
Wrzuciłem na appstore 4 apki z brakującymi mi rzeczami:
- widget z timezones
- widget z licznikiem kliknięć
- widget z 3 miesięcznym kalendarzem
- watch face z moją sygnaturką ;)
Załączniki
Zrzut ekranu 2015-03-26 o 01.05.55.jpg
Zrzut ekranu 2015-03-27 o 20.35.04.jpg
Zrzut ekranu 2015-03-28 o 22.01.42.jpeg
serekmedia
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Śr, 19 mar 2014 23:37

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Rascal » N, 29 mar 2015 19:40

Dzisiaj trochę potestowalem funkcje podążanie po sądzie z aktywności. W F2 w przypadku zejścia ze śladu strzałka i odległość zejścia liczona była od miejsca "zgubienia" w F3 pokazuje kierunek i odległość do najbliższego miejsca powrotu na trasę. To cieszy ☺
Rascal
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Cz, 09 cze 2011 6:43

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez ostell » N, 29 mar 2015 20:53

"serekmedia" - zgadzam się z Tobą odn tego śladu i stąd pytanie do szanownych posiadaczy.
Mam na tele (iPhone) aplikację GC (chodzi ok) i Basecamp. Ale za nic w świecie nie chce się połączyć z nią fenix. Właśnie myślałem że za jej pomocą mogę zobaczyć na tel aktualny ślad na mapie po odczycie z zegarka bezpośrednio po Bt bez żadnej sieci.
Coś nie doczytałem?
Edit: doczytałem:
http://www.dcrainmaker.com/feature-diff ... validation
Garmin Oregon 300, Garmin Fenix 3,
ostell
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 06 wrz 2011 10:10

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez serekmedia » Pn, 30 mar 2015 2:01

Wg mnie ta aplikacja w ogóle się z zegarkiem nie łączy, w sensie logicznym (no powiadomienia tak). Ona tylko udostępnia dla zegarka (w sensie śladów activity) net. To samo mógłbym zrobić przez personal hotspot i zesyncować fenixa3 po wifi ze serwerami GC i później obejrzeć sobie trak normalnie.
Może i to wygodne takie cloudowanie, póki infrastruktura gsm działa i jest cenowo przystępna. Ale jak człowiek się wybierze gdzieś dalej, gdzie gsm brak lub "normalne" użytkowanie sieci przez tydzień będzie w cenie samolotu na antypody to funkcjonalność znika.
Ja akurat mam andka sony z1c i to co używam działa, ale po takiej drodze jak napisałem, bez dostępu do clouda GC nic nie zrobisz.
serekmedia
Początkujący
 
Posty: 58
Dołączył(a): Śr, 19 mar 2014 23:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości