Garmin Fenix 3

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez fcraptor » Wt, 12 lip 2016 16:25

Co chyba godzinę nalicza ci kroki, jeżeli masz za mało to masz komunikat "rusz się", jeżeli przejdziesz odpowiednią ilość to masz komunikat " pas ruchu czysty" czyli wyczyściło ci w danej godzinie statystyki ilości kroków. I znowu będzie od nowa naliczać gdzie przy kolejnym przedziale czasu ( chyba godzina) znowu dostaniesz odpowiedni komunikat. Jakoś tak to działa
fcraptor
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt, 19 lut 2016 10:31

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez erwin0917 » Wt, 19 lip 2016 8:09

ma ktoś problem z połączeniem zegarka do PC? Gdy wpinam w klips to czasem komputer nie chce wykryć fenixa mimo że on się ładuje. Z czasem coraz częsciej są takie problemy i nie wiem czy to wina klipsa czy pinów na zegarku a może komputera ;/
erwin0917
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt, 11 sie 2015 19:37

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez fcraptor » Pt, 22 lip 2016 18:54

Hej, ja nie mam problemów, za każdym razem go wykrywa. Co prawda trwa to z 15-20 sek ale łapie go.
Zadam również pytanie: Ponieważ mój fenix 3 niestety nie wytrwał zbyt długo i poszedł na serwis ok 2tyg temu, niestety nie naprawili tylko przysłali nowego, poniekąd fajnie ponieważ tamten miał kilka już rysek ale żeby nie było zbyt miło pojawił się problem. W poprzednim jak ktoś dzwonił to miałem opcję tylko odrzuć i telefon dalej dzwonił ale wyłączało dźwięk dzwonka, bardzo było to przydatne. W aktualnym f3 podczas gdy ktoś do mnie dzwoni mam 2 opcje, odbierz i odrzuć (po angielsku), jak dam odbierz to odbiera, natomiast jak dam odrzuć to f3 wraca do tarczy zegarka a telefon dalej dzwoni i słychać dzwonek co jest bardzo irytujące. Telefon ten sam co miałem, oprogramowanie na tel też. Wersje opr. w f3 takie same czyli 7.20. Dziś nawet wgrałem wersje nieoficjalną 7.32 bo tak mi poradził support garmin polska ale tak jak myślałem bez zmian. Pytanie do was jakie macie wersje zegarka? Pierwsza z opcją tylko odrzuć czy drugą z dwiema opcjami? Chciał bym się dowiedzieć tak statystycznie. A 2 Pytanie to czy ktoś może kojarzy gdzie by trzeba było coś zmienić żebym miał tą pierwszą opcje i po odrzuceniu połączenia wyłączało dźwięk dzwonka?
fcraptor
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt, 19 lut 2016 10:31

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez heikki » So, 23 lip 2016 16:38

Czesc,

czy ktoś miał może takie problemy z Fenixem i np z tego powodu go reklamował? Bo sam już nie wiem co z nim jeszcze zrobić i chyba w końcu pójdzie na sprzedaż.

Otóż od jakiś 2 miesiecy zauważyłem dwie mocno irytujące rzeczy:

1) Skaczące tempo.
O ile zwykle staram się biegać na wyczucie pilnując średniego tempa z km to ostatnimi czasy częściej gapie się w zegarek odkąd zauważyłem, że Fenix potrafi nagle pokazać, że zamiast 5:00 lub 5:30 biegnę 6:40, a nawet 7 coś... I nie pomaga mocny zryw tempa by jakoś wrócił do poprawnych wskazań tylko potrafi tak sobie pokazywać przez kolejne 2-3minuty. Ok, w takim Nowym Jorku albo gęstym lesie jeszcze bym zrozumiał, że coś może blokować sygnał GPS i stąd takie wahania. Tylko, że trasa biegu to 3x pętla Krakowskie Błonia (wielka łąka w centrum miasta), dookoła której jest alejka i przy której rośnie trochę drzew ale generalnie gdzieś z boku, a ja biegnąc mam nad głową i dookoła ogromną otwartą przestrzeń. Podobnie zachowywał się podczas połówki w Warszawie gdzie jeszcze mijał się z oznaczeniem kilometrażu o około 300m :/

2) Tragiczne ślady jakie nagrywa F3...prosty przykład to jedna z moich stałych tras z domu, w kierunku jednego z krakowskich dużych parków. Część trasy wiedzie po chodnikach miedzy 4-5 piętrowymi kamieniczkami. Ambit (mój poprzedni zegarek Ambit 2 Silver) potrafił nagrywać normalny ślad, na którym widać, że biegnie po chodniku i po właściwej stronie ulicy podczas gdy Fenix wskazuje na to, że biegłem drugą stroną ulicy albo po dachach tych kamienic niczym James Bond tylko lekko pijany bo ślad leci trochę zygzakiem. O śladach z pływania openwater nie wspomnę. Raz są poprawne (na dłuższym odcinku ok 1,2-1,5 km), a raz wskazują, że wybiegłem z wody gdzieś w las zrobić kilkadziesiąt metrów w krzakach albo nagle tuż przed brzegiem zawróciłem na kilkadziesiąt metrów w jakimś abstrakcyjnym kierunku (tak się dzieje na krótszych seriach np 4x 200m )

Zrobiłem już kilka razy operację "włącz/wyłącz", jeden raz hard reset, oprogramowanie aktualne. Co do ustawien to włączony GPS+GLONASS (z samym GPS tez testowalem), 1 sek odświeżanie.

Zastanawiam się nad zrobienie wymuszonej ponownej instalacji softu. Za równo 2 tygodnie najważniejszy start w sezonie - Ironman 70.3 w Gdyni, a Fenix robi takie jaja z tempem.
heikki
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 15 mar 2016 14:11

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez GPS Maniak » N, 24 lip 2016 10:05

Słaba jakość śladu nagrywanego wśród budynków, w przypadku Fenixa3, wydaje się niestety normą. Wątek tasiemiec na ten temat: https://forums.garmin.com/showthread.ph ... S-Accuracy
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Mr.Z » N, 24 lip 2016 18:00

Gdzie w ustawieniach czy to garmin express czy garmin mobile mogę ustawić automatyczne synchronizowanie poprzez sieć wi-fi? Wiem że zaraz po zainstalowaniu Garmin Express te ustawienia były, ale coś chyba nie tak tam ustawiłem i nie synchronizuje mi się automatycznie przez Wi-Fi po wejściu do domu lub do pracy. Tylko muszę ręcznie poprzez zegarek i zakładkę Wi-Fi przesyłać aktywność. Gdzie te ustawienia mogą być w garmin express bo nie chcę odinstalowywać i instalować na nowo, za dużo ustawiania wszystkiego od początku.
Mr.Z
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 09 mar 2016 8:11

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez heikki » N, 24 lip 2016 21:47

GPS Maniak napisał(a):Słaba jakość śladu nagrywanego wśród budynków, w przypadku Fenixa3, wydaje się niestety normą. Wątek tasiemiec na ten temat: https://forums.garmin.com/showthread.ph ... S-Accuracy


Poważnie? Zegarek za tyle kasy nie radzi sobie z podstawową funkcją? Zrobiłem porównanie przemierzając podobną okolice z telefonem i pożyczonym Polarem M400 - Fenix jakby z innej planety przy nich. Budynek wysokości 4-5 pieter to taki problem to aż strach pomyśleć co mają mieszkańcy Nowego Jorku...chyba do nich w ogóle sygnał nie dociera :p
Ale abstrahując od tych budynków to na szerokim deptaku z kilkoma drzewami dookoła też rysuje mi ślad jakbym slalomem biegł...

A o tym wariującym tempie coś słyszałeś może ? Coraz bardziej się zastanawiam co użytkownicy w nim widzą poza tym, że wygląda bardziej cywilnie niż ambit czy 920 XT i można go ewentualnie nosić do codziennego stroju :/


Mr.Z napisał(a):Gdzie w ustawieniach czy to garmin express czy garmin mobile mogę ustawić automatyczne synchronizowanie poprzez sieć wi-fi? Wiem że zaraz po zainstalowaniu Garmin Express te ustawienia były, ale coś chyba nie tak tam ustawiłem i nie synchronizuje mi się automatycznie przez Wi-Fi po wejściu do domu lub do pracy. Tylko muszę ręcznie poprzez zegarek i zakładkę Wi-Fi przesyłać aktywność. Gdzie te ustawienia mogą być w garmin express bo nie chcę odinstalowywać i instalować na nowo, za dużo ustawiania wszystkiego od początku.


Ustawienia > WiFi > Automatyczne przesyłanie
Tylko ja bym uważał bo jak miałem to włączone to drenowało baterie dosyć mocno...
heikki
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 15 mar 2016 14:11

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez mrufkojot » Pn, 25 lip 2016 9:55

Cześć
Czy u kogoś z posiadaczy Fenixa 3 zmienia się samoistnie tryb czasu z 24 h na 12 h?
Firmware 7.20
mrufkojot
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 25 lip 2016 9:51

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez fcraptor » Pn, 25 lip 2016 12:35

Witam, u mnie nie ale chyba był przypadek że ktoś tak miał i chyba pomogło złapanie fixa GPS, zmiana ustawień, ponowne włączenie zegarka i znowu złapanie fixa. Spróbuj, na pewno nie zaszkodzi.
fcraptor
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt, 19 lut 2016 10:31

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez mrufkojot » Pn, 25 lip 2016 13:32

Dzięki. Spróbuję.
mrufkojot
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 25 lip 2016 9:51

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez Mr.Z » Wt, 26 lip 2016 8:04

Mam kolejny problem z tym że tym razem z ustawieniem jednostek miary a aplikacji garmin connect, a mianowicie cały czas mi aplikacja przestawia jednostki miary na mile mimo że ustawie na km.
Poza tym nie mogę w aplikacji również ustawić aby aktywować była przesyłana automatycznie.
Co więcej ostatnio przebyłem ta sama trasę która ma 8km, a zegarek pokazał mi 3.98km. Co prawda miałem ustawionego gps w trybie oszczędnym, ale przecież to nie powinno mieć wpływu na pomiar.
I to wszystko się dzieje po jakichś ostatnich aktualizacjach które mi wyskoczyły do zaktualizowania.
Mr.Z
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 09 mar 2016 8:11

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez mrufkojot » Wt, 26 lip 2016 9:08

U mnie to samo z jednostkami. Dodatkowo przy każdej synchronizacji przestawia tryb czasu na 12 h.
Niestety metoda z łapaniem fixa, zmianą ustawień, wyłączeniem i włączaniem zegarka i ponownym łapaniu fixa nie pomogła :-(
mrufkojot
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 25 lip 2016 9:51

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez heikki » Wt, 26 lip 2016 15:12

To chyba własnie to z czego słynie Garmin - zawsze coś nie halo i zawsze trzeba czekać na jakąś łatke...zeby nie było nudno miedzy kolejnymi aktualizacjami ;p

A przechodząc do rzeczy - probowaliscie ustawić własciwe jednostki pierwsze w zegarkach, potem w appce mobilnej i ew Garmin Express czy na stronie Connect (nie pamietam gdzie to sie ustawiało ale chodzi o to zeby wszedzie byly takie same i dopiero wtedy synchronizowac)
heikki
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 15 mar 2016 14:11

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez mrufkojot » Wt, 26 lip 2016 20:39

Dzięki heikki :-)
O to chodziło. Najpierw faktycznie trzeba ustawić na witrynie Garmin Connect odpowiednie jednostki.
Ustawienia w mobilnej są w stosunku do webowej podrzędne
i działają tylko do kolejnej synchronizacji.
Wreszcie wszystko działa tak jak należy :-)
mrufkojot
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 25 lip 2016 9:51

Re: Garmin Fenix 3

Postprzez fcraptor » Cz, 28 lip 2016 16:59

Czy ktoś wie gdzie powinienem coś w telefonie ( Galaxy S7) pozmieniać - wiem że to jest kwestia ustawień w telefonie? Gdy ktoś dzwoni i wciskam na fenixie odrzuć to odrzuca połączenie ( jakby na czerwonej słuchawce), a jak z innym telefonem się połączę (galaxy S4) to podczas dzwonienia i kliknięcia odrzuć, telefon dalej dzwoni a dźwięki są wyciszone. Chciał bym mieć tą 2 opcje. Dodam ze na poprzednim fenix tak miałem na tym samym telefonie (stary f3 poszedł na gwr. i przysłali nowego). Opr. f3 7.20 i 7.32 to samo.
fcraptor
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt, 19 lut 2016 10:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości