Wyszukiwanie kempingów w Oregonie 650T

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Wyszukiwanie kempingów w Oregonie 650T

Postprzez muszka » Pt, 15 maja 2015 11:22

Witam,
Do odbiornika (FW 4.40) mam wgrane mapy: Recreation Map of Europ v4, TOPO Poland Light v2, jeden img z UMP-pcPL (cztery obszary na płn od Warszawy) oraz jeden img z kilkunastoma kafelkami wygenerowanymi ze strony http://garmin.openstreetmap.nl (południowo wschodnia Francja i jeszcze troszkę).
Na ekranie odbiornika (mapy włączane pojedynczo) widoczne są ikonki kempingów. Natomiast jeżeli próbuję wyszukać kemping opcją Dokąd?>Zakwaterowanie>Kemping, niestety ekran wynikowy jest w większości przypadków pusty (czasami, na razie nie umiem sprecyzować w jakich okolicznościach, pojawia się jeden kemping - raz było to koło Nicei, a raz koło... Kijowa).

Korzystając z tych samych map zainstalowanych w BaseCamp'ie kempingi odnajdują się prawidłowo.

Poproszę o sugestię, czy jest to problem z moim egzemplarzem odbiornika, czy raczej nieumiejętność obsługi np. niepoprawna konfiguracja w menu? (a może problem Firmware'u?)

Pozdrawiam
Darek
650T
muszka
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 14 maja 2015 20:14

Re: Wyszukiwanie kempingów w Oregonie 650T

Postprzez wodzirej » Pt, 15 maja 2015 13:38

rodzaj/nazwa odbiornika w tym przypadku nie ma nic do rzeczy. Ważne są jedynie dane mapowe i umiejętność wyszukiwania. Z menu głównego wybierz 'dokąd', 'wszystkie POI' i wpisz z palca 'camping', później (lub wcześniej) 'kemping'.
muszka napisał(a):Korzystając z tych samych map zainstalowanych w BaseCamp'ie kempingi odnajdują się prawidłowo.

Brawo :) Spośród prawidłowo odnalezionych kempingów wybierz Ciebie interesujące i wgraj na odbiornik.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Wyszukiwanie kempingów w Oregonie 650T

Postprzez muszka » Pt, 15 maja 2015 14:59

Spróbowałem wyszukać ponownie we wszystkich POI (chociaż wydawało mi się, że wyszukiwanie we wszystkich POI odbywa się po ich nazwach a nie typach).
Niestety wygląda na to, że to wyszukiwanie w ogóle mi nie działa - zawsze pokazywane są najbliższe wszystkie POI, a nie zawężone do wpisanej nazwy.

Hmm, drugiej propozycji nie zrozumiałem :oops:. Zależy mi na odszukaniu obiektów zawartych w mapie (pliku img), a nie przesłanych jako niezależne punkty POI.
650T
muszka
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 14 maja 2015 20:14

Re: Wyszukiwanie kempingów w Oregonie 650T

Postprzez Zachu » Pt, 15 maja 2015 16:17

Pewny jesteś że na tych mapa są Campingi?
Poczytaj o wyszukiwaniu. Szuka w promieniu albo chyba tylko w samochodowych po miejscu.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyszukiwanie kempingów w Oregonie 650T

Postprzez muszka » Cz, 21 maja 2015 16:01

Zachu napisał(a):Pewny jesteś że na tych mapa są Campingi?
Poczytaj o wyszukiwaniu. Szuka w promieniu albo chyba tylko w samochodowych po miejscu.

Sprawdziłem - Campingi są na 100%. Dzięki pomocy kolegi meridiana sprawdziliśmy zachowanie wyszukiwania na innym Oregonie 650T (ten sam efekt) oraz na Colorado (wszystko było OK).
Przeglądając stronę http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On_Garmin/POI_Types (konkretnie tabelę "Type 0x2b (Accommodation)") stwierdziłem, że problem może być w indeksowaniu (a właściwie jego braku) w oprogramowanie Oregona 650T. Nie są indeksowane punkty typu 0x2b03 natomiast indeksowane są 0x2b05. W standardowych plikach stylu (dla mkgmap) OSM'owemu POI "camping", przypisywany jest typ 0X2b03. Po przeedytowaniu pliku stylu "points" tak by przypisywany był do OSM'owego "campingu" garminowski typ 0x2b05 odbiornik utworzył kategorię Kempingi (w której można było odnaleźć kemping).
Reasumując - posiadając dane źródłowe możemy uzyskać zamierzony efekt, natomiast posiadając tylko plik IMG problem pozostaje (chyba że jest oprogramowanie, które w takim pliku jest w stanie odszukać i zamienić odpowiednie typy :wink:).
W związku z tym, że będę musiał kompilować własne zestawy, wiem że muszę zadbać o właściwe (nie powtarzające się z innymi mapami) wartości Family ID (FID). Proszę o informację jak do FID ma się inny identyfikator - Product ID (PID). Jaka jest miedzy nimi różnica? Czy muszą być zdefiniowane jednocześnie, czy wystarczy zamiennie i czy jeśli PID musi być zdefiniowany (równolegle z FID), to czy musi być również unikalny, czy też wystarczy unikalność FID. No i ostatnie pytanie - jeśli muszą być zdefiniowane zarówno FID jak i PID, to który z nich ma być zgodny w pliku TYP

Pozdrawiam
650T
muszka
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 14 maja 2015 20:14


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości