Garmin EPIX, a PL_TOPO (Azymut)

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Garmin EPIX, a PL_TOPO (Azymut)

Postprzez MaciekP » Śr, 27 maja 2015 9:24

mnie przymulanie dopadło i to w esktremalnej wersji....praktycznie zegarek sie zatrzymal....przy zapisie sekundowym i nawet ultratracku po 2 godzinach płynięcia.
Sadze, ze wiele rzeczy wplywa na to, stad optymalizacja to suma wielu detali. Najbardziej to widac przy zmianie skali mapy....
Gdyby dzialalo wylaczanie wyswietlania sladu, to moze w ogole nie byloby problemu, ale u mnie nie dziala przy FW 2.20.
Wystarczy mi zapis w tle zazwyczaj i podążanie po samej mapie lub przygotowanym wczesniej sladzie, gdzie mozna ograniczyc ilosc punktow.
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin EPIX, a PL_TOPO (Azymut)

Postprzez GPS Maniak » Pt, 12 cze 2015 22:09

Prawdę powiedziawszy nie pytałem w Azymucie o system dystrybucji mapy z EPIXem. Zakładam, że jest "jak zawsze". Użytkownik otrzymuje dostęp do konta, a na nim poza mapą podstawową są też bezpłatne bonusy, w tym mapy EU kompilowane na bazie OSM.

Przygotowałem skórkę dla azymutowej kompilacji OSM. Szału nie ma. Jak na tak mały ekranik mapa jest nieco przegadana, zwłaszcza przy zoomach typu 500-800m. Niemniej da się z niej korzystać, a na dodatek u naszych południowych sąsiadów jest to mapa o nieeeebo lepsza niż fabryczny Recreational. Nie wykluczone, że docelowo zmniejszę rozmiar niektórych ikon i powyłączam nadmiarowe (moim zdaniem) napisy. Póki co uznaję, że skórka dla EU_Topo (Azumut) jest skończona. Na wakacje jak znalazł :wink:

zal-1.jpg

Jak widać na screenach zachowałem znany z Locusa shocartowo-harmancowy sposób kreślenia szlaków.
Plik do pobrania: http://gpsmaniak.com/Garniak/EU_EPX.TYP
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość