[News] eTrex Touch 25, 35, 35t

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez klimkr » Śr, 02 mar 2016 22:29

plesniak napisał(a):Czy zdarzyło się ze Etrex(35t, ale podejrzewam ze podobnie jest z innymi etrexami nowymi) błędnie rysował trasę w sutuacji kiedy na chwilę urządzenie gubi sygnał GPS.

Miałem to samo ostatnio na biegówkach - każde wejście do schroniska to parę "dodatkowych" kilometrów. Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to używanie Start/Stop, ale trzeba o tym ciągle pamiętać. Dakota w schronisku zwykle gubiła sygnał i żadnego problemu nie było. Może znajdę jakieś "trochę" ekranujące etui na eTrex'a?
Obsługa w rękawicach eTrex'a Touch jest trudniejsza niż Dakoty. Mokry ekran raz działał, a raz nie (w Dakocie działał zawsze, bo reagował na nacisk), ponadto "przyciski" są zwykle sporo mniejsze i generalnie jest dużo więcej "klikania" niż w bardzo prostym menu Dakoty. Przy przenoszeniu w kieszeni ekran eTrex'a wymaga blokowania, ale i tak co chwila popiskuje przy najmniejszym dotknięciu. Dakota ma ekran znacznie mniej czuły i otoczony "rancikiem", nosząc ją w kieszeni na ogół nie blokowałem ekranu. No i jak zwykle obawa czy wystarczy baterii, ale 8 godzin wytrzymują bez problemu (temperatura koło zera).
W sumie po paru dniach na nartach trochę tęskniłem za Dakotą.
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez plesniak » Śr, 30 mar 2016 9:06

zmieniałem ustawienia rejestracji - nie pomaga za bardzo. Najgorsze jest to, że w średnio zalesionym terenie też piękne ma odchyły. Support oczywiście ma jedno rozwiązanie - "Czy próbował pan resetować urządzenie?" tak próbowałem - to mój niepierwszy Garmin.

Sumując - nie polecam - starsze modele Etrex były o wiele lepsze od tych nowych gadżetów - tak , nie miały BT, czy TouchScreenów ale spełniały swoje zadanie lepiej niż te nowe.
[ciach moda]
Ostatnio edytowano Śr, 30 mar 2016 15:15 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie ogłoszenia z treści postu
plesniak
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 29 lut 2016 12:30

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez vuki » Wt, 07 cze 2016 20:41

No i wywinął mi numer.
Na trasie 400 km ogólny dystans pokazał ok.
Jednak nie zarejestrował przebiegu, tylko widać ostatnie 50 km. Przewyższenia także zakłamał znacznie bo zamiast ok. 1500 m pokazał 150.
Być może powodem była zmiana baterii. Chyba gdzieś tam je zmieniałem.
W drodze powrotnej podobna trasa i juz prawie wszystko ok. Baterie tez wymieniałem, zaniżone tylko przewyższenia.
Pierwsze to tak długie trasy na tym GPS.
Akumulatory Eneloop dawały rade ok. 17h.
vuki
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt, 21 cze 2011 21:07

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez anu » Wt, 05 lip 2016 18:39

A jak jest z ekranem w tych nowych odbiornikach? Czy jak w nazwie jest to rodzaj hybrydy - dotykowość z dakoty, jakość ekranu z etrexa 20/30? Na filmach wygląda to dobrze, ale większość prezentacji jest chyba z podświetleniem. Czy bez podświetlenia efekt jest porównywalny jak w 20/30? No i na ile te nowe odbiornik są podatne na różne warunki oświetleniowe, na kąty patrzenia? Pytanie dotyczy sztywnego zamocowania na kierownicy, kiedy nie można łapać światła nadgarstkiem, gdzie dotykowa dakota bywało, że zawodziła.
anu
Początkujący
 
Posty: 71
Dołączył(a): Wt, 05 lip 2011 12:08

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez klimkr » Śr, 06 lip 2016 12:33

anu napisał(a):Czy jak w nazwie jest to rodzaj hybrydy - dotykowość z dakoty, jakość ekranu z etrexa 20/30?

Jakość i jasność ekranu jest porównywalna z 20/30. Dotyk jest zupełnie inny (jak w smartfonach) niż w Dakocie ("oporowy", starego typu), ale ten z Dakoty ma swoje zalety (działa na deszczu, w rękawicach, ikony są duże).
anu napisał(a):Czy bez podświetlenia efekt jest porównywalny jak w 20/30?

Nie porównywałem z 20/30, w każdym razie w Dakocie, pod odpowiednim obróceniu, jest lepiej.
anu napisał(a):No i na ile te nowe odbiornik są podatne na różne warunki oświetleniowe, na kąty patrzenia? Pytanie dotyczy sztywnego zamocowania na kierownicy, kiedy nie można łapać światła nadgarstkiem, gdzie dotykowa dakota bywało, że zawodziła.

Używam ET zawsze z podświetleniem i jest bardzo dobrze.
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez vuki » Pn, 05 wrz 2016 19:25

Macie jakieś patenty na jazdę w deszczu?
vuki
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt, 21 cze 2011 21:07

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez klimkr » Cz, 15 wrz 2016 7:40

Jeżdżę z wygaszaczem ekranu - przecieram jednym ruchem ekran, ekran się włącza i jakoś działa.
Inna "ciekawostka" - w pełnym słońcu dotyk przestaje działać, zwłaszcza lewy dolny róg. Na szczęście cieniu wszystko wraca do normy, ale w czasie jazdy to pewien kłopot.
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez plesniak » Pn, 26 wrz 2016 20:46

Zgłosiłem się do Garmina i przyjęli mi na gwarancji mojego 35t że względu na problemy z dokładnością wszystkich pomiarów oraz z powodu wieszania się map podczas aktywności.

Dostałem nowy model, jak zwykle zresztą bo Garmin nie robi problemów z przyjmowaniem reklamacji.

Jestem po kilku treningach z nowym urządzeniem. Nie kupujcie tego, mam dokładnie takie same problemy. Trzy razy przejechałem skręt bo mapa zawisła, wzrost wysokości 120m zamiast 1300m a ślad gps pływający jak zwykle.

Doszukalem się że Garmin wkłada chipset Mediatek do swoich nowych modeli, kiedyś był to Sirf o ile dobrze pamiętam. W każdym razie ze starym Etrexem nie mam żadnych problemów, natomiast z nowymi urządzeniami Garmina, tj Etrex 35t, Fenix 2 i 3, Epix - tragedia.

Polecam wziąć Suunto i zrobić test dokładności pomiarów. Garmin stał się chyba zabawka dla amatorów bez wymagań, a szkoda bo dobra marka była.
plesniak
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 29 lut 2016 12:30

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez piano079 » Śr, 22 mar 2017 12:06

Witam i chciałbym trochę odświeżyć temat...
Jako że mam obrany kierunek na 20x lub 25 prośba o aktualizację doświadczeń z użytkowania urządzeń 25/35. Czy faktycznie często urządzenie się zawiesza w trakcie nawigacji? Jak z prędkością działania? Będę je stosował tylko i wyłącznie na rower w górach więc dobrze by było brak sytuacji typu "przejechanie" skrętu, bo na rowerze często to oznacza mozolny wypych z powrotem lub wchodzenie z rowerem na plecach...
Jak z dotykiem? czy jest bardzo czuły (aż za bardzo) czy działa w miarę normalnie? Jak sytuacja z dokładnością pomiarów wysokości i przejechanych km? Czy są duże odstępstwa od rzeczywistości?
Bardzo proszę o Wasze świeże opinie na temat tych urządzeń i z góry dziękuję :)
piano079
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 11:00

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez goose » Cz, 06 kwi 2017 10:22

Cześć. Używam eTrexa35t na rowerze szosowym jako komputera drogowego, nie zauważyłem niczego o czym piszesz :) Nawigacja prowadzi dobrze, wskazania są podobne do wskazań z f3. Dotyk ma problemy w rękawiczkach w cienkich bez tzw. palcy do ekranów dotykowych ale jakoś działa, w grubych rękawiczkach o obsłudze można zapomnieć, sprawdzane w Dexshell Thermfit Gloves. Miałem eTrexa na Zamieci w tym roku(24h ultramaraton na Skrzyczne w dzień -2-3 stopnie, w nocy -10 stopni) eTrex prowadził po wgrany śladzie trasę zapisywał f3, różnice jak dla mnie były do przyjęcia, eTrex na Eneloopach zapisywał ślad ponad 9h Zauważyłem też że ślad czasem pływa a urządzenie potrafi pokazywać prędkość przemieszczania się kiedy stoję i piję kawę :) Przez 4 miesiące używania zawiesił się może z 3 razy, nie lubi jak musi wyszukiwać jakiś adres :)
Dla przykładu ta sama aktywność zapisana na Stravie i GC
S: https://www.strava.com/activities/928886484
GC: https://connect.garmin.com/modern/activity/1659341480
Jest to jazda szosowa nie mam aktywności na rowerze z gór. Z eTrexem używam pasa HMR_Run, czujnika prędkości, kadencji i Tempe
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez Rafael » So, 08 kwi 2017 19:42

Panowie,
Znajomy za moją namową kupił sobie "25 tkę" .Podczas marszu /jazdy rowerem na ekranie rysowany ślad nie pokrywa się ze ścieżką. Odchylenie wynosi ok 10-15 metrów.Sytuacja jest analogiczna do tej na filmie w 8m 45s
https://youtu.be/1mCCilcu8PE

Jaka jest możliwa tego przyczyna ?
Mapa to kupiona wraz z urządzeniem Topo PL od f-my Azymut.
Rafael
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): N, 06 gru 2015 13:14

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez Marko » So, 08 kwi 2017 19:48

Rafael napisał(a):Jaka jest możliwa tego przyczyna ?

;-) zbyt duża skala. Zmniejszyć skalę.

Turystyka to nie geodezja; na marginesie - w ruchu i przyrząd geodezyjny zawiedzie.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez sdsyc » So, 08 kwi 2017 19:57

Rafael napisał(a):Odchylenie wynosi ok 10-15 metrów.

-> viewtopic.php?p=191480#p191480
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez Rafael » So, 08 kwi 2017 19:59

Marko ,dzieki ,
Czy aby na pewno ?
Na 30x "trójkącik i ślad zgrywa się idealnie ze ścieżką i to w lesie w powiększeniu 8 metrów...nie wiem , może almanach w 25 Touch ?
Rafael
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): N, 06 gru 2015 13:14

Re: [News] eTrex Touch 25, 35, 35t

Postprzez Marko » So, 08 kwi 2017 20:08

Rafael,
Racja, w takiej sytuacji np. odszukanie geocache byłoby trudne i niemożliwe...
Hmmm, zatem spróbuję postawić inną diagnozę:... źle zafiksował (przy słabej widoczności nieba, np. wśród zabudowy). Też to już u siebie (eTrex 30) raz widziałem; ale to nie jest normą w Garminach - raczej "wypadkiem przy pracy).
Na przyszłość: włączać i czekać na fixa na otwartej przestrzeni, w dobrej widoczności satelitów; i wtedy na pewno będzie "o niebo" lepiej.

Czy to norma u kolegi, czy jednostkowy "wybryk"?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości