Dakota 20, BaseCamp i błąd wykrywania ściężki lub trasy

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Dakota 20, BaseCamp i błąd wykrywania ściężki lub trasy

Postprzez Felix » Pt, 21 sie 2015 14:26

Witam,

Problem: tworzę trasę w Basecamp w jednym z podfolderów w My Collection, następnie podłączam Dakotę 20 i w Basecampie kopiuję nowo utworzoną trasę do urządzenia. Odczekuję do końca transferu, odłączam urządzenie od PC i po ponownym włączeniu Dakoty (nie podłączonej do PC) trasy nie ma na liście. Czynność powtórzona wielokrotnie, również dla śladów, który utworzyłem w BaseCampie na podstawie tych tras.

Sprawdziłem: pliki trasy i ścieżki są utworzone w folderze GPX (odpowiednio: RouteXX.gpx i TrackXX.gpx), w ich wnętrzu znajduję tag <name>TrackXX</name>, ale w urządzeniu nadal są niewidoczne w menu "Planowane trasy" tudzież "Manedżer Śladów".

BaseCamp i soft Dakoty mam najnowsze, odpowiednio: 4.5.1 (BC) i 5.20 (D20)

Czy ma ktoś jakiś pomysł o co tu kaman?
Felix
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2012 8:53

Re: Dakota 20, BaseCamp i błąd wykrywania ściężki lub trasy

Postprzez meridian » Pt, 21 sie 2015 15:33

Felix napisał(a): następnie podłączam Dakotę 20 i w Basecampie kopiuję nowo utworzoną trasę do urządzenia. Odczekuję do końca transferu, odłączam urządzenie od PC i po ponownym włączeniu Dakoty (nie podłączonej do PC) trasy nie ma na liście.

Według mnie to w Base Camp ślad trzeba wysłać a nie kopiować, ale nie wiem co dokładne robisz.
Zaznacz ślad lub trasę na liście prawy klik > wyślij do.... wskazujesz kartę lub pamięć odbiornika.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Dakota 20, BaseCamp i błąd wykrywania ściężki lub trasy

Postprzez Felix » Pt, 21 sie 2015 15:42

Czy przeniosę (drag & drop) czy wybiorę "Send to" nie ma znaczenie. Trasa/ścieżka jest widoczna w BaseCampie, w folderze urządzenia oraz odpowiedni plik jest widoczny w Eksploratorze Windowsa więc nie tu jest pies pogrzebany.
Ostatnio edytowano So, 22 sie 2015 16:09 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięty zbędny cytat.
Felix
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2012 8:53

Re: Dakota 20, BaseCamp i błąd wykrywania ściężki lub trasy

Postprzez meridian » Pt, 21 sie 2015 16:17

Spróbuj inny wariant wyślij na kartę w czytniku kart SD.
Po wysyłce sprawdź zapisany plik w odbiornik
i bezpośrednio z karty.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Dakota 20, BaseCamp i błąd wykrywania ściężki lub trasy

Postprzez Felix » Pt, 21 sie 2015 19:09

Wypróbowałem tą opcję - pliki ładnie powstają w katologu Garmin/GPX/ na karcie, ale urządzenie dalej ich nie widzi. Czyżby coś nie tak było z formatem XML plików?
Ostatnio edytowano So, 22 sie 2015 16:11 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięty cytat. Używaj przyciski "odpowiedz" zamiast "cytuj"!
Felix
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2012 8:53

Re: Dakota 20, BaseCamp i błąd wykrywania ściężki lub trasy

Postprzez meridian » Pt, 21 sie 2015 19:27

Nie wiemy wszystkiego, a przynajmniej ja nie wiem, czy pliki wysłane na kartę są odczytywane
przez oprogramowanie peceta. Jeżeli wysłane pliki na kartę są odczytywane w pececie, to zrób reset odbiornika
( rada.. jak na infolinii Garmina).
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości