dziwne wskazania fenix2

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

dziwne wskazania fenix2

Postprzez groda0 » Pn, 14 mar 2016 13:04

Witam. Jak w temacie. Pierwszego fenixa2 oddałem do garmina , ponieważ wskazywał dziwne trasy(jakieś zygzaki co powodowało wydłużanie trasy) a pas hr na chwilkę ze 160 schodził do 130 i zaraz zaczynał znowu dobrze wskazywać. Wymienili mi na nowy zegarek+pas. A w nowym takie same skoki tętna a gps niby sie pokrył po całym dystansie z rzeczywistym dystansem , ale w miedzyczasie róznił się już kilkudziesięcioma metrami. Moje pytanie. Czy można ustawić jakąś czułość gps, żeby dokładniej wskazywał ?? A może ja coś żle zakładam pas , bo drugi komplet i to samo??? Pozdrawiam
groda0
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 14 mar 2016 12:52

Re: dziwne wskazania fenix2

Postprzez Ranger » Pn, 14 mar 2016 16:18

Witaj
Dokładność urządzenia gps można podnieść pisząc ... podanie do armii amerykańskiej. Oczywiście to żart ;-)
Ograniczona dokładność gps-ów konsumenckich do zastosowań cywilnych jest jaka jest i wynika z samych założeń udostępnienia tej techniki.
A dziwne zachowania jednostkowych egzemplarzy sprzętu się czasem zdarzają, ale jak to w życiu, po prostu nie ma tu rzeczy idealnych :-)
Jeżeli masz wątpliwości, czy producent obiecał coś więcej niż jest, to trzeba zacząć od dokładnego przeczytania dokumentacji urządzenia.
Pozdrawiam,
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: dziwne wskazania fenix2

Postprzez GPS Maniak » Pn, 14 mar 2016 16:43

Nie wiem czy kolega groda0 ma większe problemy z samym GPSem czy raczej z synchronizacją śladu i HR.
W każdym bądź razie jeżeli chodzi o dokładność wskazań GPS w zegarkach Garmina, to nieźle ilustruje problem taki oto screen:

Nowy-1.jpg

na którym widać wpływ pojedynczych :!: budynków na "pływanie" pozycji w Fenix3.
Źródło: https://forums.garmin.com/showthread.ph ... post817605
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: dziwne wskazania fenix2

Postprzez Ranger » Pn, 14 mar 2016 17:03

Raczej bym sprawdził, czy kolega korzysta ze wspomagania z EGNOS-a ... :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości