Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 06 cze 2017 19:09

@Rogeros. Uproszczenia z Garminem? Trudna sprawa :wink: A tak poważniej. Wiem że przy komputerze z myszką najwygodniej, ale w materii śladów z BaseCampa niewiele pomogę, bo ślady dla zegarka przygotowuję sobie w smartphonie. Czy jest prościej? Nie wiem, ale na pewno można to zrobić w warunkach polowych i w sumie, to jest dla mnie najważniejsze.

sdsyc napisał(a):IQMapReceiver 2.3.1 - ma już widget, ale nie dla Epix

Jarek, wiem że używasz kabelek OTG, ale może sprawdzałeś czy za pomocą nowej wersji można wysłać ślad/kurs do Epixa via BT bez dostępu do internetu?
W aplikacji na androida pojawiła się taka opcja:

Nowy-3.jpg

Nie bardzo wiedziałem co z tym zrobić, bo info na ten temat jest na stronie app, a nie na stronie widżetu.
Na całe szczęście na Forum Garmina gdzie "zaczepiłem" autora apki "gimporter - Import FIT/GPX from Android Device", o to czy przewiduje to rozwiązanie w postaci widżetu, wszedł do dyskusji autor IQMapReceivera i zwrócił uwagę, że to czego oczekuję robi właśnie widżet IQMapReceiver.

Wiem, że dla Epixa nie ma widżetu, ale w moim 5X apka też to robi. Może w Epixie/Fenixie3 też?
Wygląda to tak: w smartphonie w IQMapReceiver w Settings włączamy serwer HTTP Server, po czym wczytujemy do apki plik GPX opcją, którą pokazałem wyżej.
W zegarku natomiast, po uruchomieniu apki nie ciśniemy na start (tak jak przy imporcie wayopintów), lecz na Menu (nacisnąć i przytrzymać):

Nowy-2.jpg

Działa. Przynajmniej na 5X. Co prawda zegarek ma potem problem z ominięciem opcji: "Rozpocząć nawigację: Tak/Nie", ale jak już się z tym uporamy, ślad można odnaleźć w zapisanych kursach.

Tak na marginesie. Ze względu na dodatkowe opcje, w tym możliwość ograniczenia ilości punktów (w 5X bardzo ważne, o czym przy okazji) wolalbym stosować gimportera, ale ten póki co nie ma widżetu, tylko apkę. Jest jednak jaskółka:

Nowy-2a.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez sdsyc » Wt, 06 cze 2017 20:28

Cisnę to menu, cisnę... i żadnego "track menu" nie widzę :-(
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 06 cze 2017 21:40

Apka w smarphonie powinna być włączona, a wniej aktywny FIT Serwer.
Domyślam się, że tak masz, a problemem jest jednak zbyt niskie IQ SDK Epixa :(
Ciekawe czy w Fenixie3 to działa?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez sdsyc » N, 11 cze 2017 8:12

Mam potwierdzenie od autora IQMapReceiver - w Epix funkcja wysyłania kursów nie będzie działać.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez Marko » N, 26 lis 2017 21:13

Garmin Connect Mobile jest prawie idealnym narzędziem współpracującym z Epixem, z jednym zastrzeżeniem: brakuje importu dowolnego śladu stworzonego w terenie (waypointy załatwia IQ Map Receiver, więc to pomijam).
Garniak nie pomógł w tej kwestii, więc poszukałem rozwiązania na własną rękę.

Podstawowe narzędzia pozostają te same, czyli Garmin Connect i zegarek, z tym, że sięgam również do desktopowej (przeglądarkowej) wersji Garmin Connect.
Okazuje się, że Garmin Connect Mobile nie ma funkcji Importu kursu, co zostało na szczęście w wersji desktopowej.

Recepta na udany import śladu stworzonego w terenie może więc być następująca:
1. Hardware: zegarek Epix i telefon z Androidem (żadne kabelki nie są potrzebne - wszystko bezprzewodowo, via BT),
2. np. Locus, tudzież np. desktopowy Cykloatlas; w których tworzymy trasę i eksportujemy do pliku GPX w telefonie (odsyłam do instrukcji),
3. ważne narzędzie do konwersji śladu, np. GPX Track Editor https://play.google.com/store/apps/deta ... itor&hl=pl (wystarczy ślad otworzyć i zapisać, a automatycznie przypisze się "time stamp"),
4. przeglądarka np. Chrome, w której pod Androidem otwieramy stronę Garmin Connect (oczywiście wymagane logowanie),
5. wchodzimy do menu Trening/Kursy i wybieramy niepozorny napis "Importuj" (reszta już jest oczywista; z Menadżera plików importujemy stworzony metodą z p. 3 plik GPX),
6. jeśli mamy zegarek sparowany z telefonem, to z poziomu desktopowego GC przesyłamy kurs do zegarka; jeśli nie możemy to zrobić później, również po prostu synchronizując zegarek z GC Mobile.



Jakie to proste!... ;-)
Załączniki
Screenshot_20171126-204550[1].png
Screenshot_20171126-204540[1].png
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez GPS Maniak » N, 26 lis 2017 22:54

Procedura bliźniaczo podobna do opisywanej przeze mnie na początku wątku i podobnie jak moja ma jedną zasadniczą wadę:
Marko napisał(a):wszystko bezprzewodowo, via BT),

No właśnie to tak nie do końca prawda. Transmisja odbywa się owszem bezprzewodowo, ale z wykorzystaniem platformy GarminConnect. Czyli bez dostępu do internetu - nici z wysyłania tras.

Nawiasem mówiąc podobnie rzecz się ma z transmisją w drugą stronę. Naprawdę nie rozumiem dlaczego Garmin nie może udostępnić apki, która pozwalałaby na transmisję danych, w tym import zapisanych śladów i waypointów z zegarka do smarphona bez dostępu do sieci.

Jest jeszcze gorzej. W przeciwieństwie do platformy www, GCM nie potrafi zapisać w smartphonie aktywności znajdującej się w chmurze, więc gdy po synchronizacji chcę mieć GPXa w telefonie muszę klikać po miniaturowych ikonach w przeglądarce www. Bezsens. To powinno być dostępne z poziomu GCM. Dlatego też moja ocena GCM jest zgoła odmienna od oceny jaką stawia Marko. Przynajmniej z punktu widzenia turysty jest to ocena co najwyżej dostateczna z duuuużym minusem. :-(
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez Marko » N, 26 lis 2017 23:53

... Uwaga: wyżej opisana procedura daje... dane wysokościowe! Co nie zawsze musi być, niestety, oczywiste. Tę dobrą robotę robi GCM!
Dlaczego tylko oni tak ukryli ten import kursów z gpx?!


Lechu,
Dziękuję za słuszną uwagę - to jest ograniczenie.

Ale: moja wysoka ocena GCM wynika z tego, że jest to jedyny tak dobrze współpracujący program z Epixem.
Chciałbym więcej, niż ale "lubi się to, co się ma"...
Ja rzadko bywam tam, gdzie nie ma internetu; ba! Moja turystyka ogranicza się do Unii Europejskiej, więc póki operatorzy nie pozbawią nas roamingu, mi to nie przeszkadza.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez GPS Maniak » Pn, 27 lis 2017 0:56

Jasne. Przecież gdy używałem Epixa też szukałem tego typu rozwiązań i też byłem z nich zadowolony, więc rozumiem doskonale w czym rzecz.

Oczywiście widzę też, że z zasięgiem jest coraz lepiej, ale prawo Murphy'ego jest bezwzględne i warto o nim pamiętać: Na pewno zabraknie sieci, gdy będzie najbardziej potrzebna. Swoją drogą gdy dwa miesiące temu, po pięcioletniej przerwie bawiłem w Chochołowskiej byłem trochę zaskoczony: moje fotki od razu lądowały na Facebooku (Orange 5 kresek) podczas gdy Janek "Zyski" miał zero zasięgu i zero sieci (bodajże Plus). Tak więc w górach warto jednak wrzucić kabelek do plecaka, albo... przesiąść się na Fenixa5 :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez Marko » Pn, 27 lis 2017 8:31

Lechu,
DZIĘKUJĘ ZA REAKCJĘ! ...i "w te pędy" odpowiadam na Twoje wątpliwości:

GPS Maniak napisał(a):Procedura bliźniaczo podobna do opisywanej przeze mnie na początku wątku

Zgadza się, ale ja wymiękłem na tym:
GPS Maniak napisał(a):...ślad trzeba przekształcić w aktywność (dodając wpisy "time") co z wykorzystaniem edytora plików txt zbyt wygodne w smartphonie też nie jest. Pomijam fakt, że standard GPX, standardem, ale klony tego formatu są różne i może się okazać że Connect po prostu odmówi importu "nietypowego" GPXa.

Chcąc ominąć te problemy przygotowałem sobie małego pomocnika. ....
Programik konwertujący ślad na aktywność, pracuje w DOSie (w Windows 10 działa - przynajmniej u mnie). Dlatego w smartphonie zainstalowałem DOS-BOXa, którego skonfigurowałem w następujący sposób...

Zaproponowany GPX Edytor wydaje mi się, z punktu przeciętnego użytkownika, łatwiejszy w obsłudze/instalacji.

GPS Maniak napisał(a):... przesiąść się na Fenixa5 :wink:

To OT na długie zimowe wieczory.

Mój pomysł na GPS w turystyce nie zmienił się od początku, w skrócie: odkąd mam Garmina, bazuję na trasach przygotowanych w domu na PC-cie.
Obecnie po prostu te trasy przesyłam do "chmury" (Cykloserver) i chcę mieć możliwość ich ściągnięcia stamtąd (transmisja danych nie jest obecnie żadnym rarytasem, a w razie draki i jakieś Wi-Fi się znajdzie; kabelka OTG nie lubię, bo zawadza).
Poza tym, przez te wszystkie lata, nie polubiłem w ogóle kabelków, więc nawet w domu korzystam, jak tylko mogę, z dobrodziejstw transmisji bezprzewodowych.

Niestety, na wyjazdy dwa kabelki (mUSB i do Epixa) i ładowarka zawsze muszę upchać w plecaku. Ubolewam nad tym, że Epix wymaga niezależnego kabelka (Fenix 5 w tym zakresie chyba nic nie zmienia).

W ogólności, oczywiście - transmisja bez internetu to byłoby coś (dla Epixa) i jest to niewątpliwie krąg moich kolejnych poszukiwań (dla Epixa, rzecz jasna)... Ktokolwiek coś wie na ten temat???

POZDRAWIAM SERDECZNIE!
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez GPS Maniak » Pn, 27 lis 2017 10:36

Marko napisał(a):Mój pomysł na GPS w turystyce nie zmienił się od początku, w skrócie: odkąd mam Garmina, bazuję na trasach przygotowanych w domu na PC-cie.

Tak, tak. Pamiętam :D W sumie sprawa wydaje się dość logiczna: trasy rowerowe, a zatem dłuższe, zdecydowanie wygodniej projektować na dużym ekranie. W moim przypadku trasy tylko w porywach są dłuższe niż 20 km, a najczęściej nie przekraczają 15 km, tak więc ekran smartphona wystarczy. Ba! Musi wystarczyć, gdyż decyzję o tym, dokąd i którędy pójdziemy podejmujemy najczęściej "na kwaterze" - dzień przed wycieczką, gdzie po prostu nie dam dostępu do PC-ta. Stąd moje ciągotki do rozwiązań mobilnych, które - podobnie jak u Ciebie - też nie zmieniły się od początku, tzn. od czasu gdy kupiłem pierwszego niemapowego Etrexa Summita, do którego trasy i waypointy wgrywałem "na kwaterze" z ... pocketa. (Info dla młodzieży: to coś na kształt współczesnego smartphona, taki kieszonkowy mini komputerek, tyle że bez gniazda SIM).

Wracając do topika. Szkoda, że w kontekście oprogramowania mobilnego Garmin w segmencie zegarków tak słabo wspiera turystykę. Wydawałoby się, że doświadczenia z segmentu ręczniaków powinny zaowocować jakimś sensownym softem typu BaseCamp Mobile. Plany i zapowiedzi były. Niestety wszystko skończyło się wielkim niczym. :( Znów Garmin coś przespał. W efekcie zegarki Garmina wygrywają z typowymi smartwatchami z Android Wear w zasadzie tylko czasem pracy na baterii i lepszą widzialnością ekranu w pełnym słońcu. Za chwilę, gdy ta przewaga sprzętowa zostanie zniwelowana, klasyczny turysta pozostający bez mobilnego wsparcia ze strony dobrego softu do zarządzania śladami i waypointami (nomen omen - tych ostatnich nie da się zgrać z zegarka na smartphona bez użycia kabelka :evil: ) na wynalazki typu EPIX czy Fenix nawet nie spojrzy. Szkoda ...
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez Marko » Wt, 28 lis 2017 12:52

GPS Maniak napisał(a):W przeciwieństwie do platformy www, GCM nie potrafi zapisać w smartphonie aktywności znajdującej się w chmurze, więc gdy po synchronizacji chcę mieć GPXa w telefonie muszę klikać po miniaturowych ikonach w przeglądarce www. Bezsens. To powinno być dostępne z poziomu GCM.

Pozwól, że skorzystam z okazji i również wyleję swoje żale na garminowską chmurę, którą bez wątpienia jest Garmin Connect (GC).
Otóż, androidowa apka GCMobile (GCM) umożliwia co prawda planowanie kursów...; niestety są to kursy tylko typu "surprise me", co wg mnie jest również bez sensu i niepotrzebne.
Przy okazji stwierdziłem, o zgrozo!, że w przeglądarce mam to samo!, a byłbym skłonny przysiąc, że jeszcze 1 miesiąc temu planowałem sobie kurs bez tego ograniczenia, klasycznie, nie zdając się na widzimisię automatu!
Nastała nowomoda na trasy typu "surprise me" (Mio, Garmin Edge Touring, etc.), ale czy ktoś z tego w ogóle korzysta w praktyce???
Ja jakoś wolę planować swoje trasy klasycznie.
Ostatnio edytowano Wt, 28 lis 2017 17:13 przez Marko, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 28 lis 2017 13:53

Marko napisał(a): byłbym skłonny przysiąc, że jeszcze 1 miesiąc temu planowałem sobie kurs bez tego ograniczenia,

Nie wiem czy miesiąc temu, ale fakt że drzewiej tak było. Sam pomysł tych kółeczek może nawet nie byłby wcale głupi, gdyby funkcjonował jako alternatywa, a nie zamiennik klasycznych tras. :?

O tym właśnie mówiłem: platforma Connect, a w ślad za nią aplikacja GCM zupełnie nie wspiera turystyki. :? Stąd moja, z turystycznego, a zatem jak najbardziej subiektywnego punktu widzenia niska ocena GCM: dostateczny minus. Na całe szczęście jest Locus, który - przynajmniej w zakresie przygotowania i eksportu danych do zegarka - stanowi praktycznie mobilny odpowiednik PC-towego BaseCampa. Nie. :!: Źle napisałem. :!: To nie jest odpowiednik. Locus z całym dobytkiem typu dane wysokościowe (np. SRTM4), automatyczne wyznaczanie tras (np. BRouter), czy cały wachlarz map zarówno wektorowych jak i rastrowych wraz z dostępem do WMS czyli np. do map Geoportalu, zresztą nie tylko polskiego, wyprzedza siermiężnego moim zdaniem BaseCampa o całą epokę. :twisted: Żyć nie umierać. :P Oczywiście w przypadku EPIXa czy Fenixa3 potrzebny jest smartphone/tablet z obsługą OTG + kabelek, ale przecież z PCtowego BaseCampa też niczego nie wyślemy do zegarka bez kabelka, więc nie ma o co kruszyć kopii. Natomiast w przypadku nowszych urządzeń - np. Fenixów z serii 5, do których można ze smartphona wysyłać bezprzewodowo zarówno waypointy jak też ślady/kursy, przewaga Locusa nad BasCampem jest już miażdżąca. Cały Garmin ... :(
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez Marko » Wt, 28 lis 2017 17:16

GPS Maniak napisał(a):
Marko napisał(a): byłbym skłonny przysiąc, że jeszcze 1 miesiąc temu planowałem sobie kurs bez tego ograniczenia,

Nie wiem czy miesiąc temu, ale fakt że drzewiej tak było. Sam pomysł tych kółeczek może nawet nie byłby wcale głupi, gdyby funkcjonował jako alternatywa, a nie zamiennik klasycznych tras. :?

Pomyliłem się - w przeglądarce działa również klasycznie.

Niemniej, na kwaterze będę korzystał nie z przeglądarki, ale z aplikacji: TwoNav iLocus.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez Marko » Wt, 13 lut 2018 15:49

IQMapReceiver 2.3.2 włączona przez noc apka niemożliwie zdrenowała baterię.
Coś tam wcześniej słałem kilka WPT via BT, ale w ciągu ok. 6 godzin bezczynności w nocy zjadło mi ok. 30% (czyli ok. 5%/godz.).
... bo zapomniałem wyłączyć apki... jeszcze to pomonitoruję, ale czy ktoś, np. Sdsyc mógłby to sprawdzić i potwierdzić?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Fenix3 / 3HR / EPIX w turystyce: Kursy, Waypointy etc.

Postprzez sdsyc » Wt, 13 lut 2018 23:35

Przetestuję jutro w ciągu dnia
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości