Fenix 3 - problem z wyświetlaczem/ghosting

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Fenix 3 - problem z wyświetlaczem/ghosting

Postprzez Maliniaq » Wt, 19 kwi 2016 8:45

Witam użytkowników!

Posiadam Fenixa 3 od kilku miesięcy i pomimo, że słyszałem o wielu problemach z tym modelem, mój odpukać do tej pory nie miał najmniejszych problemów z działaniem. Do wczoraj... Po podłączeniu pod komputer do ładowania, prawdopodobnie połknął nową aktualizację (podpinałem nie pod swój standardowy komputer, i w tym zapomniałem wyłączyć automatycznej aktualizacji). Po około 2/3 godzinach od odłączenia zegarka od ładowania zaczęły się problemy z wyświetlaczem. W momencie kiedy wejdę do menu mając włączone podświetlenie pokazuje mi w tle menu tak jakby zanikający obraz poprzedniego ekranu (godzina bądź któryś z widżetów). Po wyłączeniu zegarka ekran zanika przez jakiś czas (na białym tle), po czym niby się wyłącza, ale tło jest wciąż białe (nie pamiętam, czy normalnie przy wyłączony zegarku tło jest białe czy czarne, ale do tej pory wydawało mi się, że jest czarne). Zrobiłem hard reset, nie pomogło. Zainstalowałem jeszcze nowszy soft (6.93), żeby sprawdzić czy to wina trefnej instalacji 6.90, łącznie z nowym sterownikiem ekranu, również nie pomogło... Oprócz tego zegarek zaczął tracić szybko na baterii, o ile samo "battery drain" jest dość popularnym problemem na google, tak mój problem z wyświetlaczem znalazłem tylko w jednym przypadku przy filmie na youtube, ale bez opisanej przyczyny. Nie wiem czy można tu wklejać link, więc tego nie zrobię, żeby nie podpaść adminom :) Ten filmik na youtube jest pod hasłem "Fenix 3 Screen Problems" na kanale Nathan Miller, u mnie dzieje się dokładnie to samo. Ktoś z Was spotkał się z taką przypadłością? Czy pozostaje tylko serwis? Nie ukrywam, że fajnie byłoby to zrobić samemu, majówka tuż tuż, zegarek będzie potrzebny...
Maliniaq
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 19 kwi 2016 8:28

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości