GPSMap64s - brak ładowania przez usb kompa

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

GPSMap64s - brak ładowania przez usb kompa

Postprzez keruj_jp » Pt, 22 kwi 2016 14:01

Na wstępie witam wszystkich jako nowy uczestnik forum.
No i zanabyłem drogą legalnego kupna GPSMap64s, od dwóch dni biegam dookoła domu i po okolicy ucząc się obsługi, przebrnąłem już wiele jednak na ładowaniu poległem: :oops:
Wygląda to tak: idealnie wg opisu w instrukcji podłączam sprzęt i po chwili uruchamia się urządzenie a na ekranie pojawia się napis GARMIN oraz rysunek symbol połączenia USB (taki tryzub jak na wtyczkach). Oczywiście komputer widzi GPS jako urządzenie masowe i można sobie dowolnie majstrować przy plikach współpraca dysków jest prawidłowa.
ALE NIE ŁADUJE
Sprawdzam komputer we właściwościach i menadżer urządzeń podpowiada mi, że kontroler uniwersalnej magistrali usb widzi koncentrator jako urządzenie pamięci masowej które wymaga zasilania na poziomie 500mA, jednak podgląd zaawansowanych przepustowości koncentratora nie wykazuje poboru mocy przez GPS choć wyraźnie pokazuje taki pobór na połączeniu myszki.
Sprawdzałem w dwóch konfiguracjach przy działaniu (podłączeniu) urządzenia jako pamięci masowej oraz po jej wyłączeniu (wyświetla wtedy błąd urządzenia pamięci masowej)

Sprawdzałem również na zasilaczu samochodowym i wtedy GPS uruchamia się jako: "Podłączone do zasilania zewnętrznego" wyświetlana wtedy na ekranie jest taka wielka czarna wtyczka jak od żelazka :D , no i dobrze ale ładowania nadal nie widzę - bakteria słabnie już w oczach :roll:

Czy opisany przeze mnie przypadek to norma i aby swobodnie pracować to muszę ładować aku przez zewnętrzną szybką ładowarkę?
A może coś jeszcze muszę dodatkowo ustawić?

P.S. Być może mój problem jest banalny ale nie przewidziałem tego przed zakupem i nie kupiłem zewnętrznej ładowarki sieciowej. :oops: i proszę o podpowiedź.

EDIT: Na zasilaczu samochodowym GPS w pełni sprawny nawiguje.
keruj_jp
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pt, 15 kwi 2016 6:53

Re: GPSMap64s - brak ładowania przez usb kompa

Postprzez zdyboo » Pt, 22 kwi 2016 14:21

W komorze baterii, jest taki czarny cycek, dokładnie pomiędzy bateriami, musi być wciśnięty żeby dało się ładować przez USB. Jak nie masz firmowego pakietu aku, to podłóż kawałek papieru, plastiku lub innego sztywnego materiału pod aku i będziesz mógł ładować przez USB.
Ostatnio w Hiszpanii musiałem podładować aku, to użyłem kawałka zdjęcia z Fuji Instax. Takie ładowanie tylko długo trwa. Miałem sieciową ładowarkę USB o wydajności 850 mA i ładowanie trwało ładnych kilka godzin. W domu mam ładowarkę do paluszków i prądem 500 mA, ładuje białe Eneloopy w ok. 4 godziny.
Ostatnio edytowano Pt, 22 kwi 2016 19:51 przez zdyboo, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Re: GPSMap64s - brak ładowania przez usb kompa

Postprzez keruj_jp » Pt, 22 kwi 2016 14:30

Już Biegnę sprawdzić :P
Mam aku Panasonic Eneloop PRO R6 AA 2550mAh BK-3HCCE/4T.

Sprawdzę i dam znać :D
keruj_jp
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pt, 15 kwi 2016 6:53

Re: GPSMap64s - brak ładowania przez usb kompa

Postprzez keruj_jp » Pt, 22 kwi 2016 15:21

No to zaczęło się dziać:
W samochodzie wyraźnie ładuje co widać na ikonie bakterii, nie dość że kreski narastają to jeszcze pokazuje strzałę pioruna :D
Czyli jest dobrze. :D
Na kompie jednak cisza jak w rodzinnym grobowcu :evil: nadal mamy ikonę tryzuba i zero reakcji na GPS podobnie we właściwościach kompa nie pojawia się NIC - zero, widzi jedynie urządzenie masowe.

Reasumując jest średnio dobrze :mrgreen:

Z jednej strony dobrze że działa i tu wielkie dzięki i ukłony dla @zdyboo za podpowiedź
DZIĘKUJĘ!
Z drugiej strony to instrukcja powinna obejmować takie informacje a nie udawać, że jedyną odpowiednią metodą jest ładowanie przez kompa - co tak właściwie nie działa.
Jednocześnie brak informacji o konieczności blokowania mikrowyłącznika to poważna wada w opisie sprzętu. I tu lipa. :evil: :evil: :evil:

WNIOSEK:
Kupując sprzęt koniecznym jest zaopatrzenie się w szybką ładowarkę sieciową lub/i zewnętrzną.
No i zawsze będziemy się bawić w podkładki - ALE KICHA - :evil:
keruj_jp
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pt, 15 kwi 2016 6:53

Re: GPSMap64s - brak ładowania przez usb kompa

Postprzez Norick » Pt, 22 kwi 2016 15:47

Chopaku nie być taki gorączka. Poszukaj sobie w swoim garminie w konfiguracji systemu...garmin spanner i go włącz i nie będziesz miał więcej problemów. I więcej czytać forum :D
Pozdrawiam Norick i przepraszam za brak polskich znakow
64st,
Avatar użytkownika
Norick
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt, 31 maja 2013 14:17

Re: GPSMap64s - brak ładowania przez usb kompa

Postprzez GPS Maniak » Pt, 22 kwi 2016 15:58

keruj_jp napisał(a):Jednocześnie brak informacji o konieczności blokowania mikrowyłącznika to poważna wada w opisie sprzętu.

Osobiście mam bardzo, ale to bardzo wiele do zarzucenia Garminowi jeżeli chodzi o zawartość ich instrukcji obsługi, ale tu akurat pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Wyobraź sobie, że odbiornik, który zapewne nie jest przystosowany do ładowania "obcych" aku (innych niż oryginalny garminowski baterry pack, który sam blokuje ten przycisk) zniszczy je, albo co gorsze doprowadzi do jakiegoś samozapłonu i zniszczenia odbiornika. Do kogo miałbyś wówczas pretensje, gdybyś to w instrukcji przeczytał, że tak MOŻESZ zrobić? A tak - robisz to na własną odpowiedzialność. Zapewne nic się nie stanie, ale gdyby - Garmin za to nie odpowiada.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap64s - brak ładowania przez usb kompa

Postprzez keruj_jp » Pt, 22 kwi 2016 17:17

@]Norick - dzięki za podpowiedź transmisją danych miałem się zająć zaraz po naładowaniu aku, a z tym był problem i bez wyłączenia pstryczka guziczka ani rusz.

@GPS Maniak - Dużo racji w tym jest, ale jak sam zauważyłeś instrukcja jest niedoskonała. W odniesieniu zaś do oryginalnego garminowskiego baterry packa, to najprostszym rozwiązaniem jest sprzedaż sprzętu z odpowiednimi akumulatorami (nawet w pakiecie). Przedstawiciel producenta zaś na swoich stronach oferuje do sprzedaży również dedykowane aku jako pojedyncze paluszki, nie informując o konieczności pakietowania ich w odpowiednim "futerale" - i te niedoskonałości plus opisy w instrukcji uważam za wadę.

Jednakowoż obu Panom serdecznie dziękuję za wsparcie i podpowiedzi w temacie.
:D

Pozdrawiam do usłyszenia / napisania

:D
keruj_jp
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pt, 15 kwi 2016 6:53


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron