eTrex30 - co zmieni się po resecie

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

eTrex30 - co zmieni się po resecie

Postprzez coolish » N, 19 cze 2016 17:53

Czytam co i raz na forum że odbiornik należy resetować jeżeli pojawią się problemy z odbiorem sygnału, zapisem śladu, pomiarem czasu itp.
Ponieważ ostatnio mój etrex zachowuje się dziwnie, niektóre ślady mocno odbiegają od rzeczywistości a średnie czasy poruszania się są rewelacyjne ale niestety nieprawdziwe bo odbiornik dolicza sobie więcej postojów których nie ma, postanowiłem coś zaradzić i zrobić ten osławiony reset.
Tylko jak? Jakie dane/ustawienia stracę?
coolish
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 18 maja 2015 21:50

Re: eTrex30 - jaki reset?

Postprzez kagb » Pn, 20 cze 2016 6:41

eTrex 10/20/30
Reset: Jednoczesne wciśnięcie menu+joysticka i przycisku POWER

Nie powinno nic zniknąć, ale lepiej zrobić kopię bezpieczeństwa katalogów GPX etc.
kagb
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): Wt, 05 lut 2013 13:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: eTrex30 - jaki reset?

Postprzez coolish » Pn, 20 cze 2016 21:05

zrobiłem jak podpowiedziałeś, zapisy śladów i waypointy nie zostały usunięte

Po resecie trzeba ustawić profil (jeśli był wcześniej zmieniany z domyślnego) i ustawienia interfejsu odbiornika będą takie same jak były.
Konieczna jest jednak ręczne ustawienie trybu pracy GPS/GLONASS, prawidłowego rodzaju baterii, oraz sposobu rejestracji śladu - te ustawienia zostały zdefaultowane (chyba że to upgrade softu który zrobiłem chwilę wcześniej)

dziękuję za pomoc
coolish
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 18 maja 2015 21:50


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości