Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

Postprzez Go-Ha » So, 09 lip 2016 20:24

Na początek dzień dobry, bo to mój pierwszy post na tym forum ;)

Od poniedziałku jestem właścicielką (chciałabym powiedzieć szczęśliwą...) urządzenia garmin etrex 25 touch. Niestety- gdyby nie pewien problem, to pewnie by mnie tu nie było.
Problem tkwi w tym, że w czasie wyszukiwania miejscowości urządzenie się wyłącza.
Po kolei: uruchamiam urządzenie, wybieram aktywność (rower), klikam na lupę -> miasta i zaczynam wpisywać np. Nałęczów. Podczas wpisywania urządzenie na chwilę się przycina (np. przez dłuższą chwilę podświetla mi literę "a") a po chwili ekran gaśnie i etrex się wyłącza.
Wykluczam winę rozładowanych baterii- nówki sztuki wyjęte wczoraj z opakowania, jeździłam na nich maksymalnie godzinę.
Wczoraj jeździłam z nawigacją. Co prawda nie jechałam po wyznaczonym śladzie, ani nie szukałam jakiejś miejscowości, tylko miałam włączoną mapę i przed skrzyżowaniami patrzyłam jak dalej chcę jechać. Przez jakąś godzinę działało bez zastrzeżeń, potem dotarłam w znajome miejsca i wyłączyłam etrexa.

Ponadto, jeśli się nie wyłączy, to bardzo długo muli szukając miejscowości (mielił mi Warszawę przez dobre 10 minut, w końcu straciłam cierpliwość i przerwałam wyszukiwanie). Natomiast jeśli szukam ulicy (np. al. Jerozolimskie w Warszawie) to wynik wyszukiwania wyskakuje mi błyskawicznie.

I teraz pytanie- czy to wina softu i można to jakoś zrobić samemu w domu bez narażania się na utratę gwarancji, czy jednak kontaktować się w poniedziałek z obsługą i reklamować?
Uczę się obsługi Etrexa 25 touch.
Go-Ha
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So, 09 lip 2016 20:08

Re: Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

Postprzez h007 » So, 09 lip 2016 23:10

Zacznij od aktualizacji firmware w odbiorniku.
Służy do tego Garmin Express
http://software.garmin.com/pl-PL/express.html
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

Postprzez Go-Ha » Pn, 11 lip 2016 17:12

Zaktualizowałam. Dalej to samo- przy wpisywaniu nazwy miejscowości wyłącza się.
Nic takiego się nie dzieje, jak szukam po adresach, ale w wyszukiwaniu po miastach- tak.

Dodatkowo mam pytanie- czy to normalne, że wczoraj w ciągu jakichś 7 godzin jazdy na rowerze zeżarło mi 2 komplety baterii? Na stronie producenta jest informacja, że powinno działać do 16 godzin. I teraz domyślam się, że te 16 godzin to w trybie oszczędzania baterii, a przy stałym wyświetlaniu trasy na ekranie?
Uczę się obsługi Etrexa 25 touch.
Go-Ha
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So, 09 lip 2016 20:08

Re: Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

Postprzez Go-Ha » Wt, 12 lip 2016 19:14

Przepraszam za post pod postem, ale zaczęłam wątek to i dokończę na wypadek, jakby ktoś jeszcze kiedyś miał podobne problemy.

Tak jak napisałam- przy wpisywaniu nazwy miasta przycinał się i wyłączał, a jeśli się nie wyłączył- to mielił kilka dobrych minut w poszukiwaniu miasta, aż ja traciłam cierpliwość i przerywałam szukanie. Nie było takiego problemu przy wyszukiwaniu po adresach.
W dniu dzisiejszym zadzwoniłam na infolinię Garmina. Konsultantka zapytała jaką mam mapę i czy to samo dzieje się po wyjęciu karty microSD. W domu sprawdziłam, wyjęłam kartę z mapą z Azymutu, przy wpisywaniu nazwy miejscowości nic się nie przycinało, ale też nic nie znajdowało, zupełnie jakbym nie miała żadnej mapy tam zainstalowanej (miała być preinstalowana mapa tej części Europy- jakaś TopoActive czy coś).
Ponieważ ewidentnie problemem była mapa TOPO, zadzwoniłam do Azymutu, wyjaśniłam co i jak, mam odesłać, a oni przysłać mi nową.
Póki co zainstalowałam jakąś mapę OSM i śmiga raz-dwa. Nic się nie przycina, znajduje mi wyniki w ciągu dosłownie kilku sekund. Problem uważam za zdiagnozowany, a po przysłaniu nowej mapy zobaczymy, czy też wyleczony ;)
Uczę się obsługi Etrexa 25 touch.
Go-Ha
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So, 09 lip 2016 20:08

Re: Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

Postprzez kamiln » Wt, 12 lip 2016 20:35

Go-Ha napisał(a):Zaktualizowałam. Dalej to samo- przy wpisywaniu nazwy miejscowości wyłącza się.
Dodatkowo mam pytanie- czy to normalne, że wczoraj w ciągu jakichś 7 godzin jazdy na rowerze zeżarło mi 2 komplety baterii? Na stronie producenta jest informacja, że powinno działać do 16 godzin. I teraz domyślam się, że te 16 godzin to w trybie oszczędzania baterii, a przy stałym wyświetlaniu trasy na ekranie?

Korzystasz z zwykłych baterii czy akumulatorków> Ja mam akurat Oregona 600 i na akumulatorach GP 2700 to 8 - 9 godzin spokojnie wytrzymywał (ale trasy nie wyświetlałem cały czas , tylko kiedy potrzebowałem, zapis śladu cały czas był ) pewnie i więcej by poszło ale zawsze przed następną wycieczką ładuje akumulatory. Z czego pamiętam na bateriach krócej trzymał.
Ostatnio edytowano Śr, 13 lip 2016 13:02 przez kamiln, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 600 + Tempe + PL Topo
kamiln
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz, 18 lip 2013 10:53

Re: Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

Postprzez Go-Ha » Wt, 12 lip 2016 21:15

Tę kwestię też już ogarnęłam. Podświetlnie tyle zżarło. A ja nie wiedziałam, że jest włączone, bo to pierwsza wycieczka z nawigacją i uczyłam się obsługi ;)
Uczę się obsługi Etrexa 25 touch.
Go-Ha
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So, 09 lip 2016 20:08

Re: Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

Postprzez Go-Ha » Pn, 25 lip 2016 20:00

To znowu ja.
Problem niestety nie zniknął. Po odesłaniu mapy do wydawcy i wgrania map OSM przez jakiś dzień działało dobrze. Potem znowu zaczęło się wyłączać. Odesłałam urządzenie do reklamacji w ramach gwarancji, dzisiaj kurier przywiózł nowy. Włączyłam żeby przetestować z mapą TOPO (również nowa karta przyszła). I znowu to samo. Po wybraniu opcji "Wyszukaj miasto" przy wpisywaniu nazwy miasta zacina się i wyłącza :evil: I tylko w tym wyszukiwaniu.
Ktoś? Coś?
Uczę się obsługi Etrexa 25 touch.
Go-Ha
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So, 09 lip 2016 20:08

Re: Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

Postprzez GPS Maniak » Pn, 25 lip 2016 20:53

Przy założeniu, że koncepcja toucha jest kontynuacją energooszczędnego Etrexa 20/30 z niezbyt silnym procesorkiem, jakoś ten problem nie jest dla mnie zaskoczeniem. W Etrexie 20/30 też mocno narzekaliśmy na pracę wyszukiwarki, szczególnie wyszukiwarki miejscowości. Wielu miejscowości odbiornik nie potrafił znaleźć, a i zwisy odbiornika też się zdarzały: viewtopic.php?f=14&t=13698&p=167508#p167507

Receptą było korzystanie z opcji wyszukiwania adresu i to najlepiej na mapie Pl_Topo_Adresy, stanowiącej dodatek do Pl_Topo. Podawałem nazwę miejscowości, a nazwę ulicy zatwierdzałem jako "pustą": viewtopic.php?f=2&t=14723&p=182276#p182276

Zawsze też można mieć nadzieję, że któryś kolejny FW przyniesie poprawę :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

Postprzez Go-Ha » Pn, 25 lip 2016 21:08

Tak podejrzewałam, że procek nie ogarnia.
Niby korzystać można, ale nie oszukujmy się... jak na coś, co kosztuje 1000 zł i nie działa do końca poprawnie to słabo bardzo słabo. Bo co mi z tego, że niby mogę korzystać z wyszukiwarki miast, skoro tak naprawdę nie mogę? W związku z tym pozostaje zastanowić się nad realizacją uprawnień wynikających z przepisów o rękojmi :roll:

Ech, wahałam się pomiędzy tym a Mio Cyclo 200, które kosztuje o jakieś 300 taniej. Coraz bardziej wątpię w to, że jednak dokonałam słusznego wyboru :|
Ale może jeszcze ktoś coś doradzi?
Uczę się obsługi Etrexa 25 touch.
Go-Ha
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So, 09 lip 2016 20:08

Re: Wyłączający się przy wyszukiwaniu Etrex 25 touch

Postprzez poziom » Śr, 07 gru 2016 9:19

Cześć Go-Ha,

Nie ukrywam, że prześledziłem Twoją historię i na tym forum i na pewnym forum rowerowym ;). Po prostu sam szukam dla siebie rozwiązania. Jeszcze niczego ne kupiłem. Do niedawana wahałem się pomiędzy Mio Cyclo 200, Garminem Edge Touring i eTrexem20x. Mio jednak odpadło z jednego powodu: nie da się dograć map. Kupujesz urządzenie z mapami na dany obszar. I, na przykład, urządzenie, które będzie miało mapy Polski, nie ma map Szwecji...a ja akurat dość często jeżdżę w delegacje do Szwecji i równie często zabieram rower...więc o kant życi takie podejście Mio.
Obecnie można dostać wspomniane Garminy za 699 pln. Czego w nich (w Mio też) z kolei mi brakuje? Oczywiście pomiaru predkości z koła! <-wykrzynik dotyczy EDGEa :). Gdyby to było, to byłby komplet. Taka możliowść jest za to w sporo, jak dla mnie, droższych nawigacjach więc chyba z tym się pogodzę.
Co do Twojego problemu. O ile dobrze zrozumiałem, na darmowych mapach wyszukiwanie po miastach działa bez zarzutu? Jeśli tak, to w sumie to w jakiś sposób rozwiązuje problem(?).
Prawdę powiedziawszy, czytam o tych nawigacjach outdoorowych od kilku miesięcy i nasuwa mi się jeden podstawowy wniosek: nie ma idealnej nawigacji na rower.

Pozdrawiam
poziom
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 07 gru 2016 8:19


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron