Cześć,
Dzięki za podpowiedź:
w ustawieniach "satelity" po wybraniu menu masz opcję: "nowa pozycja", a w niej: "użyj mapy"?
Rzeczywiście tak jest - jak się przestawi na jeden z punktów początkowych trasy, to urządzenie już nie liczy całego dojazdu do trasy - rozwiązane.
Wydaje mi się, jednak - jak pytałem wcześniej - iż mój problem nie wynikał z długiego dojazdu od obecnego miejsca pobytu do samej trasy, tylko z wyliczaniem samej trasy.
Zwróćcie uwagę na fragmenty trasy, które załączyłem poniżej - to są zrzuty ekranu z Basecamp.
Rysunek 1 - trasa jest wyliczana w trybie "Spacer" (na urządzeniu bodajże nazywa się to dumnie: "Pedenstrian") - tak powinna ona przebiegać - chcę m.in przejechać po tej zaznaczonej ścieżce rowerowej - biegnącej ukosem w dół mapy (z prawej strony) - na niej leżą punkty pośrednie.
Rysunek 2 - trasa wyliczona w trybie "Rower" (na urządzeniu od powiednio:"Bicycle"). Basecamp pokazuje jakieś wariactwa - robi pętle i wraca po swoich śladach, omijając dwa fragmenty wspomnianej ścieżki rowerowej (oznaczonej na żółto).
Urządzenie natomiast podczas wyliczania tej trasy (również w trybie "Bicycle") pokazuje wspomniany "...error".
Czy słusznie podejrzewam, że to problem z PL Topo - fragmenty ścieżki rowerowej są "nieroutowalne"?
Oczywiście zamierzam jeździć rowerem po tej ścieżce, z GPS ustawionym w tryb "pieszy" - mam nadzieje, że się od tego nie zepsuje
Pozdrawiam
Tomek