60CSx i route calculation error

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: 60CSx i route calculation error

Postprzez Marko » Cz, 22 wrz 2016 6:01

Lechu, tak działa, czyli przenosi pozycję, etrex 30 (i - bezdrożem - Fenix).
Zapewne 60 działa tak, jak Ty opisałeś, ale w tym wątku pojawił się 64, który też rzekomo sobie nie radzi z trasą, więc sprawdziłem u siebie.

A, ja mam na stałe wymuszone "bezdroże", a według dróg przełączam w drugiej kolejności, przy włączonej nawigacji - z menu kontekstowego.

Przydałby się jeden zrzut ekranu/foto i bylibyśmy"w domu", a tak wróżymy z fusów, co tam koledzy wyrabiają, tzn. czy nawigują do startu trasy przez pół Polski, czy też rzeczywiście startują - kak toczno, z pierwszego (drugiego) punktu trasy :-(
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: 60CSx i route calculation error

Postprzez Bambosz » Cz, 22 wrz 2016 21:16

Cześć,
Dzięki za podpowiedź:
w ustawieniach "satelity" po wybraniu menu masz opcję: "nowa pozycja", a w niej: "użyj mapy"?

Rzeczywiście tak jest - jak się przestawi na jeden z punktów początkowych trasy, to urządzenie już nie liczy całego dojazdu do trasy - rozwiązane.

Wydaje mi się, jednak - jak pytałem wcześniej - iż mój problem nie wynikał z długiego dojazdu od obecnego miejsca pobytu do samej trasy, tylko z wyliczaniem samej trasy.
Zwróćcie uwagę na fragmenty trasy, które załączyłem poniżej - to są zrzuty ekranu z Basecamp.
Rysunek 1 - trasa jest wyliczana w trybie "Spacer" (na urządzeniu bodajże nazywa się to dumnie: "Pedenstrian") - tak powinna ona przebiegać - chcę m.in przejechać po tej zaznaczonej ścieżce rowerowej - biegnącej ukosem w dół mapy (z prawej strony) - na niej leżą punkty pośrednie.
Rysunek 2 - trasa wyliczona w trybie "Rower" (na urządzeniu od powiednio:"Bicycle"). Basecamp pokazuje jakieś wariactwa - robi pętle i wraca po swoich śladach, omijając dwa fragmenty wspomnianej ścieżki rowerowej (oznaczonej na żółto).
Urządzenie natomiast podczas wyliczania tej trasy (również w trybie "Bicycle") pokazuje wspomniany "...error".

Czy słusznie podejrzewam, że to problem z PL Topo - fragmenty ścieżki rowerowej są "nieroutowalne"?

Oczywiście zamierzam jeździć rowerem po tej ścieżce, z GPS ustawionym w tryb "pieszy" - mam nadzieje, że się od tego nie zepsuje :lol:

Pozdrawiam
Tomek
Załączniki
Basecamp-spacer-OK.jpg
Basecamp tryb spacer - OK
Basecamp-rower-ZLE.jpg
Basecamp tryb rower - ZLE!
Bambosz
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 19 wrz 2016 7:59

Re: 60CSx i route calculation error

Postprzez Marko » Pt, 23 wrz 2016 11:00

Bambosz
Tomku, coś schrzaniłeś.
Prześlij trasę, bo u mnie Podzamcze-Ryczów (w trybie rower) kreśli poprawnie (bez niepotrzebnych zakrętasów).
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: 60CSx i route calculation error

Postprzez Bambosz » Pt, 23 wrz 2016 17:26

Cześć,
Właśnie osobiście pokonuję tę traskę. :D

Prześlę jutro jak wrócę do domu, bo teraz mam warunki polowe :D
Pozdrawiam
Tomek
Bambosz
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 19 wrz 2016 7:59

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości